FUJI X-SYSTEM fotoaparáty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 3. 2016 21:48

Pánové, držte se tématu.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 3. 2016 21:55

miple, ten ebayový odkaz je grip s integrovaným L-bracket držákem na stativ. Je to kovový a celkem masivní, takže celkem výrazně vzroste velikost i hmotnost foťáku. Na X-E1 mám originál grip bez té rychloupínací destičky na boku - úchop je daleko lepší než bez a velikost/hmotnost pořád dobrá. Bohužel jsem na ebay nenašel levnou neorigo alternativu pro X-T10, takže asi budeš muset vzít zavděk tím, cos našel.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 3. 2016 22:02

qwerts píše:AF-C je asi zbytecny zapinat i na pomalou chuzi pri horsim svetle
Asi áno.
Kompaktové Fujiny s fázovým ostrením totižto od určitej hladiny svetla fázové ostrenie vypínajú a funguje u nich len kontrastné ostrenie.
Neviem či to tak majú aj APS_C modely, ale je veľmi pravdepodobné, že áno. Pozri v návode, či o tom niečo nepíšu.

Na tvojom mieste by som si určite preveril, u akých časov (+ clone + citlivosti) ti AF-C ešte funguje a u akých už nie (malo by sa to dať zistiť pomerne jednoducho podľa huntovania, ktoré sa sačne u CDAF prejavovať).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 3. 2016 22:09

Ty máš Vážně svůj svět, že? ...končím tuto debatu, viz Lotrandor
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 3. 2016 22:20

qwerts, to je zajímavý. Můj 16-85VR na f/8 na D7000 dělal na stativu stejně detailní a ostré fotky jako 18-55 na X-E1, 16-85 byl mírně lepší v rozích. 18-55 má ale účinnější stabilizaci. Bohužel takhle lehký foťák snadno strhnu zmáčknutím spouště, celkem se vyplatí nastavit seriové snímání, druhá fotka v řadě je při delších časech výrazně ostřejší než první. Obrazově je X-E1 supr, ale má mírně menší DR než D7000, především ve světlech, ve stínech je stejně detailů ale méně barev. Imho Fuji X-trans nejsou zázračné senzory, jak zaznívá v některých recenzích, jen mají charakteristický a líbivý jpeg.

Ostření je jasná slabina Fujin. Venku a na statické věci zcela vyhovuje, v interiérech, na pohyb, nekontrastní motivy je to slabší. Nevím, jak X-E2/X-T10 s phase-detect senzory, ale X-E1 končí s dechem daleko dřív než D7000.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 3. 2016 22:31

(keďže si ho kúpil vo výpredaji, je jasné, že ho nebudeš brať ako dokonalý a budeš na ňom hľadať chyby)

Jednou jsem rekl kolegovi, at komusi zavola. A kolega rika, ze mu volat tento tyden nebude, protoze je dotycny mimo signal. Zarazilo mne to, ale neresil jsem to.
Druhy tyden jsem se na to zeptal - proc je mimo signal a jestli uz je zpet. Odpoved byla ze mu zavola, ze byl sbirat brouky na Ukrajine a nebyl tam signal. Zavolal mu a to o co slo se vyresilo. A asi za pul roku jsem se s tim clovekem videl a ptam se ho co dela a jak se mel na Ukrajine. Koukal na me jak puk, ze byl nekde na Slovensku, normalne spal v hotelu a na brouky chodil, mel sitku, ale nelovil, byl tam s rodinou, tak tak lazo-plazo machal sitkou na louce.
Tak jsem se vratil do prace a uderil na kolegu co to melo byt. A on mi rekl, ze mu zakaznik rekl, ze bude "tyden na broukach"....no a kdyz na broukach, tak na Ukrajine. A kdyz na Ukrajine, tak tam neni signal..... :oboze Rozumejte, on si to cele dotvoril. Ale generalne.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 3. 2016 22:38

Dolgor, ad 16-85, me se vazne zda 18-55 ostrejsi, ale ja mel 24mpx DSLR
ad AF, jasny, pro me je to taky vpoho, jen Ganec si precetl nejaky Fuji press release, v seru na tom budou E1 a E2 stejne, bo to bude ostrit konrastem, ale Ganec ti k tomu napise slohovku a urcite doporuci i model od Olympusu.
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 3. 2016 23:12

qwerts, můj 16-85VR je z roku 2009 a koupený v USA, možná tam tehdy měli lepší kusy (kupoval jsem tehdy dva, druhý pro kamarádku, byly stejné). Nesejde na tom. Dobře fotí oba.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 12. 3. 2016 02:12

Dolgor píše:Ostření je jasná slabina Fujin .. Nevím, jak X-E2/X-T10 s phase-detect senzory, ale X-E1 končí s dechem daleko dřív než D7000.
A písal som vari čosi s iným významom?

qwerts píše:AF-C je asi zbytecny zapinat i na pomalou chuzi pri horsim svetle
qwerts píše:Ty máš Vážně svůj svět, že?
Asi mám: posledných pár tisíc fotiek ľudí v horšom svetle bolo posediačky, alebo postojačky (samozrejme ak nerátam fotenie stolného tenisu). Fakt si nepamätám, že by som pri reálnom fotení niekedy musel fotiť človeka v chôdzi.

Len raz som otcovi povedal: "kráčaj oproti mne", zapol som sériové snímanie a na jednu sériu spravil 48 záberov. Horšie zaostrené boli až posledné 2 (keď už bol príliš blízko).
Viem teda, že mi foťák AF-C na bežné veci zvláda. Viem, že FOE pred vyše 2 rokmi kecal.
Napriek tomu zostávam u AF-S.

qwerts píše:ad AF, jasny, pro me je to taky vpoho
Už aj tebe dochádza, že AF-C u bezzrkadloviek vlastne ani veľmi netreba? ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 12. 3. 2016 02:41

Jednoducha odpoved, najdi si babu a udelej si decko.
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 12. 3. 2016 11:15

Ganec píše:Už aj tebe dochádza, že AF-C u bezzrkadloviek vlastne ani veľmi netreba? ;-)

Toto by si mohol trochu rozviest. Objednal som si X-T1 lebo ho budem moct nosit vo vrecku a nebudem potrebovat RAW.
Ale v com su CSC ine, ze nepotrebuju AF-C. O tejto vyhode som netusil.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 12. 3. 2016 11:51

AF-C je treba u kazdyho fotaku, ale pokud to beres tak, ze je nepouzitelne (ve spatnem svetle s 18-55, rychlejsi objektivy nemam k dispozici), pak treba neni no, to je fakt
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 12. 3. 2016 12:46

Dolgor, qwerts:
mně se kusová variabilita předvedla v plné parádě když jsem třeba já porovnával svou novou 16-80 proti své 16-85 a makofoto udělal porovnání téhož kusu 16-80 s jinou 16-85. Mně vyšlo, že 16-80 je s odřenejma zádama stejná jako 16-85 na srovnatelných clonách, případně někdy u krajů horší, makofotovi moje 16-80-ka porazila 16-85-ku rozdílem třídy.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 12. 3. 2016 13:10

A makov 18-140 porazil 16-85, pricom o mojom sa sudny znalec vyjadril, ze je to sunt.
Alebo tvoj 16-80 v porovnani s niektorymi recenziami.
Nikon isiel hore s cenami a dolu s kvalitou. Kusovu variabilitu ma horsiu ako Sigma.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 12. 3. 2016 13:26

JSP070: měl jsem dvě 16-80-ky, obě prakticky stejné, nechal jsem si ten kus od makofota pouze proto, abych měl D7200 a 16-80 ze stejného zdroje s pečlivě vyzkoušeným autofokusem. Ty 16-80-ky jsou obě z první série, takže zcela určitě v maximální kvalitě jako vždy, takže nevěřím, že je někde zřetelně lepší kus. Spíš je dramatický rozdíl v těch 16-85-kách. Tam moje byl první prodaný kus v ČR, ta druhá byl kus po pár letech. Tu svou 16-85-ku jsem makofotovi po asi 8 letech prodal zase zpátky na jeho záložní D7100, tak ho možná ukecám, aby ještě udělal srovnávačku s touhle 16-85-kou. Aby to vyšlo zase úplně jinak. :-) Až bude mít náladu, tak si udělám výlet s 16-80 a se Sigmou 18-35.
Vono to chce vždycky srovnávat testy stejného autora. Každej máme jinak cinknutou metodiku, a to prohlašuji i o "renomovaných laboratořích".
Renomované laboratoře zase často testují čáry na půl metru, což vůbec nic neříká o krajině. Třeba moje bývalá Sigma 10-20 byla na půl metru přeborník v ostrosti, ale na krajinu skoro nepoužitelná od 12 MPx víc.
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka