FUJI X-SYSTEM fotoaparáty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 24. 1. 2016 23:14

Mě teda fascinuje, jak někdo z fotky poměrně masivně barevně upravované dokáže někdo vydedukovat, že má Fuji nejlepší barvy...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 1. 2016 23:18

Zrovna firemní zelená je podle mne u Nikonů výrazně lepší než z Fuji. U pleťovky bych si taky nebyl tak jistý, respektive ve složitějších podmínkách (vysoké ISO, barevné světlo - umělé, zlatá hodinka..) má Fuji tendenci ujíždět do neznáma. Mám oboje a imho oboje doplácí na rozšířenost Adobe konvertorů, které si lépe sednou s Canony a ostatní rawy moc neumí, v případě Fuji už od demosaic algoritmů, v případě Nikonu je Adobe výstup výrazně ujetý i barevně. Nevím, v čem to dadajax upravuje, ale bezpochyby ty fotky ve foťáku vypadaly jinak.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 24. 1. 2016 23:21

kozakm píše:Mě teda fascinuje, jak někdo z fotky poměrně masivně barevně upravované dokáže někdo vydedukovat, že má Fuji nejlepší barvy...

Marty je multinick troll. Na neho nereaguj.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 1. 2016 08:55

T-Lama: kdyby mi vadilo že kouká dolů, tak vyberu snímek kde kouká modelka z okna, nebo do foťáku. Stejně tak s kočkou, vybral bych snímek kde kouká na modelku nebo před sebe. No a nohy ty jsou takhle dobré, takhle neodvádějí pozornost od toho hlavního. Takže ne, za to bych se nezastřelil, za tu tlapku jo :)

Radek71: z toho světla jsem byl nadšený. Asi dva metry naproti sedačce byla prosklená zeď, venku bylo zataženo. A to se mi na to focení původně nechtělo, protože jsem myslel že budeme fotit venku v oploceném výběhu koček. A když jsem na místě dozvěděl že se bude fotit vevnitř v baráku, tak jsem se docela bál jaké podmínky tam budou, neměl jsem nic na dosvícení. Ale něco takového jsem fakt nečekal.

Dolgor: upravuju to v Lightroomu. Co jsem zkoušel porovnávat dva podobné rawy z x-e2 a Nikonu D800, tak u toho Nikonu mi přišlo docela těžké v LR vyvážit ty barvy abych byl spokojený. Jinak třeba tohle je vyvolané z rawu ve foťáku a trochu poladěné Instagramem: https://www.instagram.com/p/BA7Ibnbgzen/
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 1. 2016 10:43

Obrázek
Tady je ukázka neupravené fotky, raw vyvolaný ve foťáku. V počítači jen zmenšený.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 25. 1. 2016 17:29

Serval..
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 28. 1. 2016 17:07

T-Lama píše:
Radek71 píše:Tak rano v sest jsem vyrazil fotit v minus desiti a v 8:00 mi po 56 fotkach zacala blikat baterka. Jak to to Fuji dela?

Co bys chtěl od foťáku za 30 klacků? :nenapadne

XT1 pri mínus 15 odmiete pracovať celkom :D
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Titan_66 28. 1. 2016 21:00

Tak jsem měl v ruce chvíli x-pro2 s 56kou a 35kou f2. Oproti mé x-t10 je to docela cvalda. AF mi přišel podobný s x-t10. Simulace ACROS vypadá fakt dobře kdo fotí ČB. Výstup mi ukazoval akorát prodavač z tabletu, neměl jsem tam kartu. Menu úplně jiný, docela nezvyk. Drží se dobře, ale na můj vkus je to už větší.

Spíš jsem zvědavější na X-T2/X-T20.

Ta 35ka f2 vypadá fakt dobře, maličká, rychlá a ostrá.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tumek 29. 1. 2016 12:05

Já s X-E1 a mrazem neměl problém asi 4h na krku při výšlapu v -10 C na Velký Rozsutec. Asi 40 snímku, po těch 4h baterie stále OK.
tumek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 2. 2. 2016 11:17

ahojte,

možná to tu už někdo hodil, ale kdyby ne, tak tadyk jsem našel příjemnou recenzi X-Pro2 (předprodukční vzorek), je to plný spousty krásných fotek, pro technické detailisty to není:

http://jonasraskphotography.com/2016/01 ... o2-review/

(je to čtení tak na půl hodiny)
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 3. 2. 2016 11:54

Almik: jj fayn recenze ... dík
Foto-Fujifilm/Sony/Nikon,
Audio - Sennheiser HD 650 / AKG K 845 BT/Koss PRO/COWON Plenue D2 / M. F. LX2-HPA / AudioQuest DragonFly Red
PC- Asrock taichi x370/Amd Ryzen/GEFORCE GTX 1060/16GB RAM
Salva Pecka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PassyRiot 3. 2. 2016 19:05

Dolgor píše:Zrovna firemní zelená je podle mne u Nikonů výrazně lepší než z Fuji. U pleťovky bych si taky nebyl tak jistý, respektive ve složitějších podmínkách (vysoké ISO, barevné světlo - umělé, zlatá hodinka..) má Fuji tendenci ujíždět do neznáma. Mám oboje a imho oboje doplácí na rozšířenost Adobe konvertorů, které si lépe sednou s Canony a ostatní rawy moc neumí, v případě Fuji už od demosaic algoritmů, v případě Nikonu je Adobe výstup výrazně ujetý i barevně. Nevím, v čem to dadajax upravuje, ale bezpochyby ty fotky ve foťáku vypadaly jinak.

ahoj, nevíte jak přesně vyspravím ,,pleťové barvy" pomocí LR nebo Ps 6 ?
kde je přesně na to filtr, nebo funkce - co když chci jen pleťovou barvu spravit, ale ostatní nechat neovlivněné ?
PassyRiot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 3. 2. 2016 19:15

PassyRiot: panel HSL, stačí hýbat s oranžovým (a někdy červeným) kanálem.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 3. 2. 2016 23:38

To je Marty.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 4. 2. 2016 08:49

Tak jsem aktualizoval svou X-E2 o dnes vydaný FW4.0 a první dojmy jsou super. V podstatě jde teď o nový foťák, přepracované rozhraní, hromada nových funkcí a nastavení...

Zatím jsem neměl dost možností otestovat to ostření, ale pocitově mi přijde v některých situacích o dost rychlejší. Tedy v případě 56mm objektivu jsem změnu nezaregistroval, ale třeba 23mm teď v horším osvětlení ostřila v podstatě okamžitě.

Až se někdy dostanu ven, zkusím i ten AF tracking a focení něčeho co se hýbe.

Firmware ke stažení zde: http://www.fujifilm.com/support/digital ... table.html
dadajax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka