Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 6. 2019 10:27

Tak nějaké plkání o rozdílech mezi posledními dvěma verzemi C1 zde:
Improved Fuji X-Trans Rendering in Capture One 12.1

ObrázekObrázek
wikxzen
Pokročilý


Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 6. 2019 14:59

Prva aj druha fotka, kde pise ze Fuji je lepsie, mi pridu presne opacne - aj napriek mensej HO u Sony posobi cele auto a aj detaily na nom tak nejak kontrastnejsie, zretelnejsie a ostrejsie.
Pri BMW aj Ferrari su lepsie citatelne napisy vpredu na aute (logo) a aj zadne kridla a hrany su lepsie zobrazene, je to dost velky rozdiel uz na malej fotke. Skoda ze tam nie su vacsie fotky, tam by to bolo jednoznacne.

Mozno si to len domyslam, no nemyslim si, ze akekolvek moderne profi sklo s 2x TC by mohlo mat nejak vyrazne lepsi obraz, nez s 1,4x TC. Fuji 200/2 je urcite spicka, rovnako ako kopec dalsich profi skiel v tej cenovej kategorii.
Podstatnu vyhodu Fuji by som videl najma v cene a rozmeroch, no tam sa neda velmi cudovat, vsetky FF EQ 300/2.8 su vyrazne mensie, lahsie a lacnejsie, nez FF EQ 400/2.8.

Ta galeria je paradna, radost pozerat, sikovny fotograf.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 6. 2019 18:31

Já jsem z komentářů k fotkám BMW a Ferrari nenabyl dojmu, že nadsazuje Fuji jako lepší, resp. APS-C, před Sony, tj. FF. Ale to není moc podstatné. Jeff Carter celým článkem hlavně poukazuje na vlastní zkušenosti, že rychlá auta lze s dnešními mirrorless (a příkladnou optikou) úspěšně fotit také. A zároveň doplňuje, že sportovní DSLR fotoaparáty/systémy zn. Nikon, Canon bere jako zaběhlý standard - bez nějaké konotace. :-)
Nicméně, jako letitý Fuji uživatel využil možnosti Sony, který přímo v útrobách Le Mans poskytl pro cca 500 fotografů k zapůjčení hromadu svých modelů a objektivů. A pochválil i dobrý servis Sony týmu s ochotou pomoci a poradit - jakožto nezkušeného uživatele Sony systému.
Cenové, váhové a další rozdíly, mezi systémy Sony a Fujifilm, které popisuje na konci, už jsou jen taková omáčka, aby článek nebyl moc krátký. :-)

Z pohledu fanouška rychlých atraktivních aut je to jedno - ten by se kochal fotkami i třeba z Davidofa nového Olympusu. Stačí jen fotografa dostat k exkluzivním místům na okruhu Le Mans jak mohl i Jeff Carter, který je zároveň součástí organizačního týmu akce 24h Le Mans. To je, myslím si, skvělá práce. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 6. 2019 19:35

Tiez zaujali skor tie fotky ako text, je velmi tazke hodnotit nieco takto z rychlika, no moznost pozicania si techniky je skvela. Ja som si podobnym sposobom poziciaval na akciach Nikony, ale aj tak som im neprisiel na chut (najcastejsie modely medzi D3s-D4s a skla od 300/2.8 dlhsie). Niekedy mi aj hodinu trvalo maturovanie nad menu a aj tak to neslo tak ako by sa mi pacilo :D Je to velmi o zvyku.
Galerie su skvele, najma ma tesi, ze uz zacina byt vidiet aj ine fotoaparaty, ako tie "hlavne" a ze z nich lezu rovnako pekne fotky ked to fotografi vedia. Mensim vyrobcom dost chybali skla na taketo akcie, konecne zacinaju pribudat.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luboš 1 24. 6. 2019 20:03

X-T20 +50-230
Přílohy
DSCF0261.jpg
Luboš 1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 6. 2019 08:06

Taká provokatívna otázočka.
Kúpil som si na výlety fujinku XE-2s, a tak som cvične pozeral bazáre, aké sklíčka k tomu, a zostal som mierne šokovaný, ako komunita fuji preháňa ceny. Väčšinu skiel som našiel na eglobale a podobne lacnejšie nové, ako chcú u nás za ojetinu. Aj v ČR sú fujisti takto šišnutí? :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 25. 6. 2019 08:47

bob222 - a to víš, že se u nás najdou také takoví prodejci. :-)
Namátkou dnešní bazar s nabídkami za červen na Paladixu (menší cestovní skla):

XF14mmF2.8 - 12.000 Kč > cca 470 EUR
XF18mmF2 - 8.000 Kč > cca 315 EUR
XF23mmF1.4 - 13.500 Kč > cca 530 EUR (je tam i varianta za cca 625 EUR)
XF23mmF2 - 8.500 Kč > cca 335 EUR
XF27mmF2.á - 5.000 Kč > cca 199 EUR (je tam i varianta za cca 335 EUR)
XF35mmF1.4 - 9.000 Kč > cca 352 EUR
XF35mmF2 - 8.000 Kč > cca 315 EUR
XF50mmF2 - 8.000 Kč > cca 315 EUR
XF60mmF2.8 - 9.000 Kč > cca 352 EUR
XF18-55mmF2.8-4 - 7.500 Kč > cca 295 EUR
Samyang 12mmF2 > 6.000 Kč > 235 EUR

EURa přepočtené dle aplikace "Kurzy měn" v telefonu.

Luboš 1: pěkná fotka. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 25. 6. 2019 09:36

U nás som našiel rekordéra, čo chce za 18-55 400 eurofufníkov. Na e globale po zľave to mám nové za 260 aj s poštovným...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 25. 6. 2019 12:32

bob222 - nenabízí k prodeji tu verzi 18-55 ještě z japonské výroby? Pak jsou varianty z Číny a poté z Filipín.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noldo 26. 6. 2019 06:22

Mám made in japan verziu z eglobalu. Nie je moc dobrá, kľudne Ti ju predám :D, chcel by som ju vymeniť za 23f2 a 50f2. Som však hulvát a chcel by som za ňu podobne ako idú na bazároch, je predsalen stará ani nie pol roka.

Odporúčam teda kúpiť z eglobalu a dúfať v dobrý kus. Ak nebude dobrý, tak ju môžeš streliť na bazár a kúpiť ďalšiu :D. 18-55 má trochu problém s rôznorodosťou kusov.

PS: Mitakona 35mm f0,95 doma niekto nemá? Chcel by som ho, mal som ho chvílu v ruke a dobre sa mi s ním pracovalo. Eglobal ho má za 414 € tuším, lacnejšie asi nebude nikde.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 6. 2019 09:18

A já myslel, že legendy o dokonalých japonských objektivech ukovaných božskými kováři na samém vrcholku hory Fuji jsou zcela legitimní. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 26. 6. 2019 09:20

Sorry ak tu budem chvíľku za lamu, ale je to môj druhý fuji v živote, predtým len X-20. Ako je na tom 27/2,8? Chcem síce kúpiť 2,0 pevné sklá (uvažujem nad 23+50), ale to ohnisko okolo 40mm EQ som mal vždy rád, a je to taký malý štuplík za pár šupov. Má význam ho skúšať? Mali ste ho niekto?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 6. 2019 09:45

bob222 - pro běžné cvakací situace by ti XF27mmF2.8 asi mohl stačit. Horší to bude v situacích, kde je málo světla, tam počítej s tím, že AF v kombinaci s X-E2s bude "lovit" častěji. Ostrost ve středu bude nejlepší na clonách od 4 do 8. V rozích očekávej klasicky neostrost. Rozmazané pozadí - bokeh - spíše nic moc. Cena na EG asi odpovídá tomu, co ten objektiv ti může reálně nabídnout. Ale pro začátky, na seznámení se s Fuji je to dostatečné. Na bazaru ho pak můžeš kdyžtak střelit za cenu EG a nikdo nebude asi moc namítat. Proděláš na poštovném akorát. :-)

Nicméně, já bych přeci jen šel rovnou do varianty 23+50mm F2 a neohlížel se po 27mm.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noldo 26. 6. 2019 09:50

S ostanými Fuji objektívmi vyzerá, že nie je problém bez ohľadu na to, kde sú vyrobené. Podľa mňa len tých 18-55 sa predáva kvantum a majú problém udržať tú kvalitu.

Nad 27 2,8 som uvažoval, nakoniec som sa rozhodol, že by sa mi viac páčilo niečo širšie a svetelnejšie, čiže 23f2. Na eglobale som 27 ale pár krát videl za 150€, čo je úplne že wow cena.

Má starší motorček, čiže je hlučný pri ostrení, asi bude zle ostriť v C-af. Od plnej clony krásne ostrý stred, ku krajom sa zhoršuje. Clonenie to zlepší, vraj to ale nie je ani tak problém neostrých krajov, ale tzv. field curvature, takže tie kraje sú zaostrené trochu pred nekonečno, pričom stred je na nekonečno, preto sú menej ostré. Je to špecifická vlastnosť niektorých objetívov, najmä týchto palaciniek, niečo podobné vraj ale má aj sigma 30 1,4, čo palacinka nie je.

Namiesto kritky na telo a na bežné chodenie bude super. Taktiež 40mm eq. je dobré ohnisko, resp. je blízko 50, ktorú mám rád :D. Nemá clonový krúžok, takže clona rollerom na tele. Škoda tej trochu nižšej svetelnosť, seťák pri 27 mm má f3,2. Videl som z toho ale aj pekný portrét. Pozri si z toho fotky na 500px podľa objektívu, Flickr má group, kde sú fotky z neho a prípadne instagram má #xf27mmf28.

PS: Na IG som nasposledy videl super portrét z 23f2. Pre mňa by to naozaj bolo asi ideálne dovolenkové sklíčko, takéto fotky by som aj ja rád :D
https://www.instagram.com/p/BysCi8DCwb3/
Noldo
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků