Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 11. 2020 11:27

No jo, to už pak zbývá jen přechod do jiného systému.

Tyhle radosti, že zákonitě každý nový fotoaparát v daném systému v letech minulých znamenal i výrazný posun v obrazové kvalitě i mpix jsou zřejmě pryč. Ačkoli mezi X-T2 a X-T4 je hlavně rozdíl výkonnostní a ve videu. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 26. 11. 2020 11:35

Noxx, no vidíš a já uvažuji o tom, že si ještě přikoupím dvojkový X-trans:-)
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kezic 26. 11. 2020 15:52

kezic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 11. 2020 19:28

Erik1991 píše:X-S10 doma. Mno celkem smíšené pocity. CZ manuál není?

Prodejce má povinnost poskytnout spotřebiteli návod v písemné formě a českém jazyce, nejsou-li pravidla užití výrobku obecně známá (§ 9, § 10 odst. 2, § 11, § 24 odst. 7 písm. d) a h) zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele)...
Prodejci hrozí pokuta do výše 3 mil Kč...
CZ manuál dle zákona musí být přiložen. Kde jsi to kupoval? Nějaká šedivka?
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Erik1991 26. 11. 2020 23:53

Fujifoto.cz už byl zaslán mail a čekám na manuál, prý se to u novinky může stát.

Jinak dostal jsem k foťáku kartu SD Extreme Pro 64GB 170/90MB která bude asi jen dobrá na fotky 1086RAW pojme v max kvalitě. Ale pro video o toku 200MB co foťák nabízí je to málo i 100MB nebude stíhat. Přitom foťák podporuje uhs i a rychlejší karty jsou pro uhs ii? Ptám se budou rychle karty uhs ii pracovat v S10? Jestli ne tak nechápu ty přehnané toky nebo prostě nemožnost natáčet max kvalitu.
Erik1991
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OnderCZ 27. 11. 2020 00:01

Stejně je to lepší vše do sebe dostávat v angličtině. Když pak člověk upravuje fotky a celkově ten přístup k foto, já jsem si jednou omylem foťák přepl do češtiny a měl jsem problémy. Nevěděl jsem, co nějaké volby udělají.
Návody, tutoriály, vše na webu je v největším množství v EN. V našem jazyce se dá taky něco najít, ale není to ono.
OnderCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 27. 11. 2020 07:01

Erik1991 píše:Fujifoto.cz už byl zaslán mail a čekám na manuál, prý se to u novinky může stát.

Jinak dostal jsem k foťáku kartu SD Extreme Pro 64GB 170/90MB která bude asi jen dobrá na fotky 1086RAW pojme v max kvalitě. Ale pro video o toku 200MB co foťák nabízí je to málo i 100MB nebude stíhat. Přitom foťák podporuje uhs i a rychlejší karty jsou pro uhs ii? Ptám se budou rychle karty uhs ii pracovat v S10? Jestli ne tak nechápu ty přehnané toky nebo prostě nemožnost natáčet max kvalitu.


Az na to, ze toky jsou v Mbps a ne MB! Spocitej si kolik by ti jinak zabiral 30s klip...XT3 umi i 400Mbps a staci mi stara UHSI U1. Zrovna vcera jsem objednaval Sandisk Extreme Pro 128GB 170/90 do druheho slotu...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 11. 2020 07:12

U úplné novinky to popravdě hned prodejce mít nemusí, v tom zákonném opatření je to formulované tak, že prodejce musí na vyžádání "zjednat nápravu" do 30 ti dnů, jinak by kupní smlouva padala (nehledě o možnosti postihu).
V situaci, kdy se to začalo právě prodávat (což u S10 je) a prodejce rovnou začal chystat překlad, který třeba za 14 dni stihne a pak rozešle, tak je to celkem korektní stav. U něčeho, co se prodává už dávno, by to bylo na pováženou více.

Ad karty - podle specifikace (osobně to nemám) umí S10 jen UHS-I, UHS-II budou tedy k ničemu (pro využití své rychlosti mají více kontaktů, liši se fyzicky).
Ale s tím videem to nebude tak horké - přehlédl jsi oblíbený rozdíl mezi MB a Mb (a teď v příspěvku jsi to napsal blbě) :-) V reálu mi ta přiložená karta přijde OK a měla by stačit i na video.

Ondercz - přesně jsi popsal to, co také pořád tvrdím... Ta touha po CZ lokalizacích je ve své podstatě nesmysl ne kvůli nějakému "pocitu světovosti", ale právě kvůli tomu, že si tím člověk zkomplikuje získávání informací z internetu. Když člověk něco nechápe v českém menu a zadá to google, tak mu vypadne jen zlomek informací a přitom i kdyby sám mluvil anglicky, tak má velký problém si odvodit, co by do google vlastně zadal (zpětný překlad)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 27. 11. 2020 08:30

Samozrejme chapu, ze ne kazdy vladne EN. Ale ja osobne mam vse co jde radeji v EN nez CS. Hlavni duvody jsou jak jiz bylo zmineno, vic informaci na netu, predevsim odpovidajici nazvy v menu/nastavenich a navodu na netu. A ikdyz se to uz hodne zlepsilo, ceske preklady jsou casto dost mimo...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 27. 11. 2020 09:26

Někdy jsou ty počeštěné výrazy v různých částech nastavení docela legrační ve Fuji fotoaparátech. Občas to korunuje i způsob, jak vyřešit dlouhé názvy zkratkami. Je celkem běžné, že v názvu jsou dvě až tři slova ze čtyř uvedena ve zkratce.
Možná by nebylo od věci zvolit pro příště možnost i výběru písma v úzkém řezu namísto "továrního" fontu v nastavení fotoaparátu.
Já mám ve Fuji vše v češtině, protože jsem tehdy k X-Pro2 dostal český manuál (tištěný!) ve verzi z r. 2016. Tak to u mě tak zůstalo. Ale ani mi nedělá po letech užívání moc problém se zorientovat v situaci eng. vs. cz v návodech a radách na internetu.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Erik1991 27. 11. 2020 11:03

Manuál mi bude zaslán dodatečně :) takže karta 170/90MB bude stačit na ten 200kový tok?
Erik1991
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 27. 11. 2020 17:50

200Mbit/s : 8 = 25MB/s . Takže ano, ta karta to zvládne ;-)
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vendda 27. 11. 2020 17:54

Bude, protože 1Bajt (B) = 8 Bitů (b), takže 200 : 8 = 25. Takže by stačila teoreticky i daleko pomalejší karta. Teď koukám, že jsem až druhej :-)
vendda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 27. 11. 2020 18:23

Zaplnenim karty rychlost klesa a taky datovy tok nebyva konstantni ale vetsinou variabilni takze se muze menit, nevim jak u fuji. U akcnejsich scen tak muze vzrust. Rychlejsi karta tak neni na skodu...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod linecur 27. 11. 2020 19:52

noxx_cz píše:
Stan35 píše:Noxx, uvidíš sám ;-)

-- 26. 11. 2020 10:18 --

Obrazově to nebude nějaký důvod pro upgrade, ale pro mě třeba mezi X-T2 a 4 je zásadní rozdíl v hledáčku. To byl taky jeden z důvodů pořízení.


Možná mám špatné oči (což u 4 dioptrií mám ... :-), ale jinak žádný zásadní rozdíl nevidím. Ale IBIS je super věcička, co zase jako jo :-). No uvidíme, buď se zkamarádíme a já kousnu pro mě ještě dost zásadní psychologický "problém" a to Made in China nebo ne a přenechám někomu, komu tu radost udělá větší.



Oni už i vlajkové lodi sekají v Zemi středu??? :roll: To už žádný z přístrojů není z Japonska?
linecur
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků