Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milann88 17. 7. 2020 12:37

Protoze argumentace typu lowend je lepsi, protoze je maly atp. proste neni racionalni, timle muzu argumentovat iphonem, protoze je mensi nez ta Fuji.

Tady vubec nejde o to, ze bych chtel branit Nikon, pri adekvatnim porovnani treba oproti X-T4 by v nekterych ohledech mohl byt horsi. Dokonce mam doma Fuji X-E2 a mel jsem X-T20, tak mam zkusenost z praxe.

To porovnani spis v mnoha ohledech nedava smysl, protoze k tomu nepristupujete racionalne. Vzdyt to muzete uplne abstrahovat od vlivu znacek a porovnavat oproti X-T4 a znovu vam vyjde, ze je to vlastne uplne zbytecnej fotak. Zbytecne rychlej, zbytecne velkej, lepsi hledacek je take zbytecny, vyklopny diplej se pravdepodobne rozbije, stabilizator zbytecny a jeste je to drahe...
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 17. 7. 2020 12:38

to Dolgor: pretože si to spustil ty so Z6. Bola to pre mňa nejaká výzva. Akože čo tak porovnať dve rozdielné triedy. Aké sú tam rozdiely. Sú adekvátne k cenám? Zobral som si hodinku času a zverejnil - možno to bude mnohých zaujímať, povedal som si.

-- 17. 7. 2020 13:40 --

to milann88: nic není zbytečné, pokiaľ je to za nejakú "slušnú" cenu a môže sa na to bez krvácania dosiahnúť. Toto je zmysel
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 17. 7. 2020 12:46

A to vy určujete, co je slušná cena? Mně Nikon Z6 přijde jako fotoaparát za slušnou cenu.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 17. 7. 2020 12:51

O X-E3 nebyla řeč. Psal jsem, že moje Fuji sestava X-T2 +18-55+35/1.4 nestačí novějšímu ekvivalentu Z6+24-70/4+50/1.8. Za obě sestavy bych v nových cenách v českých obchodech dal velmi podobnou částku, ostatně stejně jako dnes za sestavu okolo X-T4, který je Z6ce výkonově mnohem blíž než X-T2. Tak jako tak, k Nikonu za tu cenu dostanu kvalitnější optiku. Na druhou stranu, Fuji je kompaktnější, 35/1.4 je fenomenální sklíčko i navzdory svým nedostatkům, a nikdo mě nenutí kupovat vše od Fuji nové, protože narozdíl od Nikon Z systému, je skoro všechno sehnatelné v bazarech, takže pro "nelíného" cenová výhoda Fuji existuje.

-- 17. 7. 2020 14:04 --

O tom, že si Fujiny cením, svědčí, že ji stále mám. Přitom bych ji klidně mohl vyměnit třeba za širokáč, který chci pro Nikon. Vzdát se jednoho pro druhé není vůbec lehké.
Srovnání systémů Fuji a Nikon Z se věnuje tento chlapík.
https://alikgriffin.com/category/blog/
Má dost pěkných streetovek z obou systémů. Je to vyznavač mikrokontrastu, charakterních skel a malých sestav.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 17. 7. 2020 20:44

Musel jsem se opravdu zasmát, proč někteří mermomoci prahnou po korektnosti až se jeden urazí. To co napsal Dolgor přece nic neznamená a pouze poukázal na na své foťáky.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 17. 7. 2020 23:08

dik za blog ten vypada zajimave. A nechcete se radeji bavit o necem jinem? :-)
Ja mam treba ten 35f1.4 už půl roku jako jediný objektiv a jak už bylo napsáno je super. Koukám po něčem trochu delším na portrétovky....ale 90f2 kterou jsem taky měl(půjčenou) je dost často pro mě moc dlouhá...i když stále hlodá červík. A 56f1.2 je jasná volba. Ale těch zastolik bazarových není. Co ten Viltrox? Má někdo? Jaký je?
Na Canonu jsem nedal dopustit na artové Sigmy...tak mi trochu mrzí že na fuji nejsou
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 7. 2020 09:46

rhinos: XF 60/2.4 bych zařadil do výběru - má pěkné rozostření pozadí - na portrét i makro fajn a sklo není velké ani těžké. Sklo s charakterem, pěkným kontrastem, kresbou - zkrátka "pop", které mají starší Fujinony, když se XF systém teprve začínal budovat s prvními skly. Ukázek na netu s ním je dost.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 18. 7. 2020 10:38

Stan35, ešte krátko na dovysvetlenie, ja nemám zhola nič proti Dolgorovi, naopak som rád a som mu vďačný že zmienil Z6 8-P , mal som nejaký dôvod sa nakopnúť a pozrieť si tú Z6, čo je to vlastne za foťák, ktorý by mal byť niekde úplne inde, pretože už dlhšie nesledujem vývoj a zároveň ju porovnať s rok staršou x-e3, ktorú som nedávno kúpil si myslím za dobrú cenu a zverejniť dojmy s úmyslom, že to možno pomôže mnohým, ktorí nechcú (môj prípad) alebo nemôžu investovať myland, ale chcú veľmi slušný foťák s veľmi slušným výsledkom. Teraz (teda už vlastne asi pol roka na eglobal čo to sledujem) je ta šanca pre nich si myslím. Nič iné za tým netreba hľadať. o<:)
Dolgor píše:Ach jo, bylo řečeno, že se jedná o foťáky zcela jiné kategorie, nadto je jeden v terminálním výprodeji, zatímco druhý stále aktuální. Ve srovnání s X-T4 už Z6 tak drahý není. Krom toho je Z6 levnější než Sony A7III nebo o hodně levnější než nový Canon R6. Proč nekritizuješ za cenu/výkon tyto?

zdravím Dolgora, až mi vyjde čas možno sa pozriem x-t3, x-t4, prip. x-t30, 40 až bude (aspoň sa dovzdelám :-) ) a môžem nejaké svoje dojmy s porovnania s Z6. Canon r6 a hlavne r5 tuším bude už asi naozaj niekde celkom inde a to nielen cenou.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robil1 18. 7. 2020 14:06

zdravím.pořídil jsem si Viltrox 85 f1,8 ..mám ho pár dni a zatím naprostá spokojenost.Rychlé automatické ostření hezky kreslí a supr rozostřené pozadí.Je to pořádnej kus skla a mám ho na XT30 ..Mám ho par dní tak jsem ho pořádně neotestoval..ale zatím jsem nadšenej:-)
robil1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noldo 18. 7. 2020 16:03

Moja skúsenosť s Viltrox 23kou.
https://www.facebook.com/groups/1729879 ... 951237319/

Aj na viltrox user group sa objavilo dosť ľudí, ktorí mali problémy s AF.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 20. 7. 2020 12:00

ešte nejaká reakcia, keďže som predtým nemal čas:
milann88 píše: XQD bude urcite rychlejsi.
To áno, pozrel som sa na to, o niečo bude rýchlejšia, jak pri kopírovaní do PC, tak o niečo aj v Z6 pri ukladaní (radič v Z7 v reáli zapisuje max cca 200MB/s - porovnateľné s UHSII). O niečo urýchli ukladanie hlavne pri burst mode ale ruku na srdce stojí to za takú cenu? Takú 240GB XQD Sony kartu pod 450.-€ nezoženiete, u Škody dokonca cez 800.-€!!! Ja mám v x-e3 256GB UHSI U3 za 44.-€. A pritom na video v Z6 by úplne postačovala - tok cca 140Gbps (x-e3 cca110Gbps).
milann88 píše: Video ze Z6 je vyrazne lepsi ne z te Fujiny, tomu verte :)
To neviem, ale Jaron Schneider z Imanging Resource z videa v Z6 nie je nejako extra nadšený: Je to najlepšia videocamera u Nikon, ale to nestačí aby vynikla v konkurenčnom boji.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 28. 7. 2020 10:59

Ahoj tak nějak začínám uvažovat o pořízení X-T30 v setu s 18-55mm.
Na Eglobalu teď cena setu vychází na 21,5 tis Kč a to už je podle mě zajímavá cena.
Chci se uživatelů zeptat na pár drobností:

1/ jak je na tom s úpravami rawu? Dříve psali, že je ten fuji raw dost nepoddajný pro většinu editorů.
Jde mi hlavně o DxO PhotoLab.

2/rád fotím krajinky a požaduji kvalitní kresbu až do rohů (samozřejmě po přiclonění). Jak je na tom ten seťák 18-55mm?

3/ jak u toho 18-55 klesá světelnost s přibývajícím ohniskem? Má to na 35mm ještě méně než f4?

Asi se blíží uvedení X-T40, ale ta bude po uvedení cenově jinde a hlavně já jen fotím (video netočím) tak tam ten posun asi nebude tolik znát...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 7. 2020 11:41

Co se týká výběru, dobrá volba, Fujiny jsou super.
Ad1) DxO photolab Fuji X-trans nepodporuje, jestli se tedy od podzimu něco nezměnilo. Vynikající výstup ale budeš mít v Capture one express pro Fujifilm, který je zdarma ale s omezenou funkčností, nebo lze koupit plnou verzi Capture one pro Fuji, kde se v akcích jedná cca o 2,5 tisíce Kč. Výstup Capture one je super, detaily téměř stejně dobré jako z bayer senzorů, velmi pěkné emulace Fuji barevných profilů, prostě hlavně klady.
Ad2) 18-55ky trochu trpí kusovou variabilitou, bude to trochu o štěstí. Viděl jsem decentrované kusy - levá nebo pravá strana obrazu je horší. Můj první kus byl skvělý, druhý má trochu měkčí rohy na 18 mm, na delších ohniscích je lepší. Obecně ale je to i na krajinu velmi dobrý objektiv.
Ad3) nemám teď u sebe, nevyzkouším.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 28. 7. 2020 12:44

Dolgor: díky za rychlou reakci...
1/ ty ten C1 express asi nepoužíváš že? Myslím, že jedeš v LR...
2/No ještě jsem zvažoval místo té 18-55 vzít 16-80/f4, ale to by bylo o cca 8tis navíc.
Ale na krajinky by to byl lepší rozsah, na digimanii ho ale dost zkritizovali...
3/ tak z jedné recenze na YT jsem vypozoroval tu klesající světelnost:
18mm-f2.8, 26mm-f3.2, 35mm-f3,6, 55mm-f4

Jsem rád, že mi tu fujinu doporučuje "starý" nikonista, tedy pokud jsi to ty co před cca 15ti lety na fotografovani.cz používal nick dolgorukij... :)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qq_sk2 28. 7. 2020 13:05

Ten pokles svetelnosti bude tak nejako, ale videl som zabery exponovane:
28.9mm at f/3.2
37.4mm at f/3.6
takze este trochu 'lepsie' - teda ze vyssia ohniskova pri danej clone (aj ked mozno len v exife..)
qq_sk2
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků