Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 6. 2019 11:46

drive18 píše:No konecne, recenze nejakeho Fujinonu: https://www.digimanie.cz/recenze-fujino ... -r-wr/7757

Ale možná tě "tam nahoře" vyslyšeli... další "prcek": Fujinon XF 35mm F2 R WR
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bosonozka 13. 6. 2019 13:18

Vyšla nová aktualizace C1, kde je vylepšený rendering x transu - fotky s ní jsou na první pohled ostřejší a při přiblížení je vidět o trochu víc detailu.
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 6. 2019 15:27

Po aktualizaci C1 na verzi 12.1 se pracovní plocha vrací do továrního režimu, takže kdo ještě nemá, tak ať si současnou pracovní plochu rozvrženou dle sebe uloží (viz "Save Workspace"). Netýká se mě to, ale chvíli jsem pochyboval, protože tovární verze pracovní plochy v C1 mi po prvním spuštění aplikace naskočila, ale stačilo jen znovu zvolit v nabídce Workspace svou custom verzi a už to je opět v normálu i po opětovném spuštění C1.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 14. 6. 2019 07:46

bosonozka píše:Vyšla nová aktualizace C1, kde je vylepšený rendering x transu - fotky s ní jsou na první pohled ostřejší a při přiblížení je vidět o trochu víc detailu.


Abych se přiznal po dnešním shlédnutí na ntb, tak to vnímám jen subjektivně. Více bych si vsadil na dojem, že to má "více barev.". Ale nechce se mi vracet do předchozí verze C1, udělat si výstup několika různorodých fotek, abych pak v aktuální verzi jednotlivé výstupy vedle sebe porovnával. JPGy si neukládám, nearchivuju. :-) Tam bych asi viděl rozdíly v detailech. Ale možná že ty rozdíly budou více patrné u fotek ze starších modelů Fuji (např. X-T10, X-T1 atd.)?
Nicméně, aktualizovaný nástroj Grid je teď mnohem zajímavější.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bosonozka 14. 6. 2019 07:55

Rozdíl vidím i v menším přiblížení, ale dobře je vidět při velkém cropu:
Obrázek
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 14. 6. 2019 08:02

Ok a díky. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dakuwaqua 14. 6. 2019 14:25

Tak mne sa zdá, že na detailoch zapracovali celkom výrazne. Mám vytipované svoje testovecie snímky, na ktorých boli vidieť pri zväčšení 1:1 chybyčky renderingu (už pri 12.0.3 nič podstatné, aj to ich bolo treba fakt hľadať). Ide hlavne o krajiny, stromy, listy. Mne to teraz príde všetko absolútne čisté.
Dakuwaqua
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 6. 2019 15:11

Absolutně čisté to není, ale je to zase o něco lepší než v předchozí verzi. Zkoušel jsem to na svém setu fotek z X-T2 a D750.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drive18 14. 6. 2019 20:52

wikxzen píše:
drive18 píše:No konecne, recenze nejakeho Fujinonu: https://www.digimanie.cz/recenze-fujino ... -r-wr/7757

Ale možná tě "tam nahoře" vyslyšeli... další "prcek": Fujinon XF 35mm F2 R WR


Hahahaaa, veru je to tak, ... a mozno do tretice prijde i padesatka f2.0 .
No to hodnotenie by som ja osobne obratil a trefu dal v pohode 23/2 uz jen kvuli kapitolam Sfericke skresleni a Kresba v praxi.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 6. 2019 14:42

Výraz “trefa” bych šetřil spíše na jiné třeba prémiové objektivy. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luboš 1 18. 6. 2019 16:00

na Fujifotu mají zajímavé slevy třeba - X-T2 za cca. 23t., atd
Přílohy
DSCF2199.jpg
Luboš 1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 46Power 18. 6. 2019 19:45

Ta X-T2 spadla silene ty ceny...Mam inzerat na prodej pres mesic a nikdo se neozval a to mam myslim hodne dobrou cenu...Budu rad, kdyz ji prodam za 10k :-)
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 18. 6. 2019 21:49

Taky tu svou x-t2 nemůžu prodat :D sere mě to. A to jsem ho kupil za asi 45 litrů :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 18. 6. 2019 22:28

A to je X-T3 o tolik lepší, že už nikdo X-T2 nechce?
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 6. 2019 22:40

X-T2 vs. X-T3... Tady je to dopodrobna rozepsané, aktualizace článku v květnu 2019 po vydání nového firmware pro X-T3.
https://mirrorlesscomparison.com/fujifi ... t2-vs-xt3/
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků