Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod aurum 14. 10. 2019 18:42

Děkuji všem, zvlášť mr. Dolgorovi za hezké rozepsání myšlenky. Je to vše moc složité, stále škrtám, škrtám a zbyl mi drahý Z6. Málem jsem se rozhodl pro levnou t-20 s tím, že někdy později půjdu do FF. Všude ale narážím na negativa. Ten x-trans není zrovna můj nejlepší kamarád i když, možná bych si zvykl. Pak ta malá kukadla u té drobotiny jsou pro mé oko, zabarikádované brýlemi, trochu nepřístupná. Hledáčky t3, H1, to je jiné kafe, tam bych dokázal uvolněně komponovat a víc se s foťákem sžívat. Byl jsem se kouknout v neděli v Karolíně ve fotolabu na Z6, jakpak že na tom je s tím hledáčkem a ošahat si stroj. Nesetkal jsem se ale s velkou vstřícností. Paní nejdřív, že nemá na Z6, ani na Z7 objektiv. Když jsem komplet objevil v regále, tak zase, že namá nabitou baterku a po velké prosbě o nabití jsem přišel po hodině, ale údajně je to pro baterii málo času. Vyprosil jsem si další hodinu nabití a výsledek byl stejný se slovy "nevím proč, zkuste přijít zítra ráno, možná se nabije". No, asi každá baterka by měla být za dvě hoďky plně nabitá, ale ani to nebliklo. Takže nějaký naschvál, nebo porucha. Další den se mi nechtělo vážit další padesátikilometrovou cestu tam a pedesát zpět, tak jsem si Z6 aspoň trochu ošahal a usoudil, že hledáček by mohl být podobný, jako u T3. Je docela vysunutý, připadalo mi, že brýlím moc nepřekáží.
to Dolgor: píšeš H1 s 16-55, to je 26 + 29 = 55 tisíc, což už je kousek od Z6, navíc doufám, věřím v jakousi podzimní slevu. Musím přiznat, že i s tou mrňavou Fuji mám spoustu slušných fotek, avšak jsem trochu šťoural a jak začnu přibližovat...... no, nebudu to dál rozebírat, prostě Fuji dělá taky moc hezké fotky.
Nechám to ještě chvíli u ledu, jo, to mě zarazilo, co se bude do té Z6ky cpát za paměťovka: XQD hezky drahá... :-)
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 10. 2019 18:51

Ja len k tomu hladaciku Z6: nosim okuliare a fotim s nimi uz roky pocnuc D90, 7100,7200,500 a teraz aj Z6 - no problem. Jo a ta XQD karta byva vacsinou v kite s fotakom.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 10. 2019 18:59

Jojo, XQD (zanedlouho nahraditelné CFexpress kartami) mě taky trochu odrazují. Na SD jsem vybavený, s novými kartami musím vše nanovo. S nedobrým 1:1 u Fuji pro mne zatočil Capture one. Není to 100 %, ale je to blízko k ideálu.
Slevy budou. U Nikonu začnou možná už tento týden a u Fuji jsou nejspíš také za rohem.

-- 14. 10. 2019 20:00 --

...Nosím brýle na dálku. Hledáček X-T2 mi celkem nedělá problém. Ovšem, jelikož mám jen 0,5 a 1 dioptrii, obvykle brýle odložím a fotím bez nich :)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 14. 10. 2019 19:05

aurum: tu ochechuli z Fotolabu znám, bohužel, pracuje tam stále. Já na ni narazil ve Fotolabu na Karolině už někdy před třemi lety a od té doby jsem tam nevlezl. Všechno bylo problém, na vše měla kecy, ke všemu nějaký zástupný důvod. A to jsem tam původně chtěl kupovat první Fujifilm. Já se prostě divím, že tam stále působí. Jak jdu kolem Fotolabu a vidím ji za pultem, tak dovnitř zásadně nelezu. :-)

Jinak, když máš peníze a chceš mít z fotek radost a vlastně z focení, tak jdi do toho nejlepšího, co si můžeš momentálně dovolit.

Fuji X-H1 s 16-55/2.8 je už poměrně těžká a velká sestava (cca 1,4 kg). Nikon sestava je lehčí (cca o 300 g) a o něco menší.
Snímek obrazovky 2019-10-14 v 20.10.21.png
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 14. 10. 2019 19:14

to Landov: potěšil jsi mě s tím hledáčkem. K té t-20 se prokroutit bez oříznutého nosu, no.... :-).
Mám už o fous víc dioptrií, než korektura hledáčku dokáže zkrouhnout, takže se musím učit s brejličkama.
Často brejle na kukadla ani nenasadím, ale fotoaparát by mi takovou frajeřinu neodpustil :-).
to Dolgor: Nezvažoval jsi náhodou taky něco od Sony? A7III apod? Z6 je jistější volba?

Kdyby se něco špitalo o slevách, dejte prosím vědět, dííík...

-- 14. 10. 2019 20:24 --

to wikxzen: jj, přesně, ochechule ochechulovitá. Mobil v ruce a co mě vůbec otravujete, lidi..... :-)
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 10. 2019 19:42

Sony nechci. Udělal jsem svého času testování APS-C bezzrcátek od Sony a vůbec se mi nezdály být pro mě. Faktor zábavy nula, neintuitivní nastavování. Zkusil jsem i Olympus a skončil u Fuji. S Nikony fotím od roku 2005, jsem zvyklý na Nikon a nevidím jediný důvod, proč Sony. Také počítám s využitím některých starších objektivů přes adaptér (napřííklad skvělá Sigma 180 HSM makro, kterou jsem koupil za pakatel. A7III je celkově horší tělo než Z6 (výraně lepší EVF, plně dotykový LCD, stavový displej, konstrukce těla, ergonomie gripu a ovladačů, utěsnění...) s výjimkou o něco lepšího C-AF, který já ale skoro nepoužívám ani na DSLR. Naopak v AF-Single režimu podle recenzí funguje lépe Z6, eye-detect má dle testů také prakticky stejnou úspěšnost. Za jednu nebo dvě generace budou všechny FF a APS-C bezzrcadlovky všech výrobců spolehlivě nad potřebami drtivé většiny fotografů. Zbude výběr podle toho ostatního, kde se Sony pořád hledá a kdoví, jestli někdy najde. Nadto věřím Nikon S-line objektivům. Jeden už mám doma, byl s velkou slevou:) Kdo začíná od nuly, měl by ale Sony zařadit mezi kandidáty.

-- 14. 10. 2019 20:47 --

...Datart už má Z6 + 24-70 + FTZ za 59990,- (běžná cena 66tis). Už to začíná.

-- 14. 10. 2019 20:50 --

Tak jo, už to začíná:
https://www.afoto.cz/prodej/Nikon-Z6---24-70-mm
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 14. 10. 2019 19:59

to Dolgor: mě šálí zrak, či co? Ona byla za nějakých 62k s 24-70. Teď za 48? Je tam přeškrtnuto 51000
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 10. 2019 20:11

Afoto má dobré vztahy s distributorem Nikonu a má obvykle jedny z nejlepších cen v ČR. Věrnostní kupony odečítají od ceny hned, takže těch 48 je realita.
Je to něco jako Fujifoto. Taky je obvykle těžké najít lepší ceny než u nich.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 14. 10. 2019 20:14

Uf, to je nádhera, ještě se ozvu, pokud smím....
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 10. 2019 20:17

Já jsem na ty slevy taky čekal, takže jsem hned hodil objednávku :) Bohužel mě čeká nepříjemné období, kdy se bude rozhodovat, co půjde z domu. Pravděpodobně s velkou lítostí prodám D750. S X-T2 uvidím, ale jsem závislý na 35/1,4, takže se Fujiny asi jen tak nevzdám.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 14. 10. 2019 20:51

to Dolgor: Prosím tě, něco mi tam nesedí. Nedávno jsem viděl stránku ze zahraničního e-shopu , byla tam za nějakých 51 tisíc. S tím, že je to asi bez DPH, pravděpodobně i bez záruky. Neber mě úplně vážně, moc se v tom nevyznám. No a podivil jsem se právě tomu, že těch 51000 bylo škrtnuté a slevněné na těch 48 (afoto). Třeba na Megapixelu je stále za 62k. Asi chviličku počkám, až co se z toho všeho vyvrbí. Ta redukce FTZ (adapter) je pro propojení starších FF objektivů od Nikona?
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 10. 2019 21:08

Tento týden mají začít podzimní slevy. Afoto je prostě jen první, kdo to dal na stránky. Během několika dní to bude všude. ...Mimochodem set Z6+24-70+FTZ byl cca 58 tisíc v akci od května do půlky srpna. Tahle sleva je zase o něco větší.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 14. 10. 2019 21:14

to Dolgor: Tak to abych pomalu rozbíjel prasátko... :-)
aurum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 15. 10. 2019 07:48

Tak to ta Z6 pekne klesla.

Jinak podzimni akce ted budou mit zrejme vsichni ... s vyvrcholenim kolem konce listopadu.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 10. 2019 07:51

Aspoň vidíte, jak vás (taky) okrádají ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků