Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 8. 9. 2020 10:39

Noldo píše:cport: vďaka!

wikxzen: Môjho kusu a podľa viltrox FB, tak aj nejakej ďalšej 23ky a spomínalo to tam aj pár majitelov 85tiek. Určite takýchto kusov bude viac až by som sa to nebál označiť za feature. Ale málokto na to príde. Ako často sa pozeráš do pricloneného objektívu? Pardon za hnusnú fotku, ale je tam vidieť, že ten tvar nie je úplne pravidelný.


To už ani není oválek, ale takovej šišatej melounek... :D
Celkom dosť prekvapivá nepresnosť. Zázraky od wiltroxu nikto nečaká, ale aspoň kruh by mohli dávať...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rhinos 8. 9. 2020 11:00

pro me jsou prave portrety docela stezejni.
Uz jsem do CO1 trochu zabredl. A libi se mi prave ty vrstvy ze si je muzu zapinat a vypinat mnohem jednoduseji nez v LR.
A pak prace s barvami. Kvuli tomu color managmentu jsem se taky porad k testovani CO1 vracel
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 9. 2020 11:06

Jak jsem již psal, po souběžném používání LR a C1 asi 8 měsíců, je pro mě závěr jednoznačný a to nejsem žádný pixel peeper. Prostě se klidně zařadím mezi ty, kteří si nehrají na korektnost a nechtějí ublížit ani jednomu.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 8. 9. 2020 11:27

a ten zaver je? :-)
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 9. 2020 11:35

C1. Workflow je koncipováno podobně, ale v detailech je to trochu jiná filozofie, která mě ale nečiní vůbec problémy. Co jsem si na začátku myslel, že mi bude chybět v C1 oproti LR, tak mi nějak nechybí, navíc výstup je pro mě opravdu jinde, což považuji za nejdůležitější vlastnost jakéhokoliv programu.
Ale jelikož si se vydal cestou jako já, tak si udělej vlastní názor a nenech se ovlivňovat ostatními. Studuj postupy a cesty k tvému záměru a zbytek ti vyplyne sám.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Titan_66 8. 9. 2020 11:47

C1 je super na Fuji, láká mě se k němu vrátit. Zatím používám kombinaci irident x transformer a lightroomu. Konvertor je to super, ale dělat rovnou v C1 by bylo rychlejší.

Nicméně C1 nikdy nedisponoval mergování více fotek naráz. Když si fotím krajinu přes expoziční bracketing, tak v C1 to prostě nesložíš. Teda pokud to tam nepřidali poslední dobou.

Co jsem koukal, tak to řeší extérně přes plugin "Photomatix" apky, což je zbytečně komplikovaný a platíš další licenci.

Taky jsem si u lightroomu oblíbil "dehaze", kdy z vyblitý fotky se dá vytáhnout pěkný výstup.

Ale jinak bych se k C1 vrátil hned.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 9. 2020 12:12

Na Dehaze existuje docela jednoduchý a patrně uložitelný postup, který to velmi zdařile imituje.

-- 8. 9. 2020 14:05 --

Tenhle chlapík má spoustu výukových videí a zdá se mi dobrý.

https://www.youtube.com/watch?v=zvfnOkgzSZE
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 8. 9. 2020 14:04

Pokud to bude někoho zajímat, tak právě řeším reklamaci Fuji 60 macro koupené letos na eGlobalu u lokálního Fuji servisu v Praze a zdá se, že není žádný problém a reklamace je normálně uznaná na evropskou záruku. I přes to, že fujifoto.cz se snaží tvrdit něco zcela jiného. Bohužel se prý jedná u tohoto objektivu o známou (výrobní) vadu - nefunkční clona 11-22.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 8. 9. 2020 17:35

Fuji X-T100+50-230
Přílohy
2.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 8. 9. 2020 20:23

Loboc: pěkné foto, to základní telátko nefotí vůbec špatně...
Taky sem postnu jednu fotečku z přírodní rezervace V Pískovně u Dolních Počernic (PHA):
DSCF0672.jpg

x-t30+18-55
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noldo 8. 9. 2020 22:06

Základné telátko dokáže na dovolenke alebo lodi suplovať ďalekohľad. Žiadna nudistka sa neschová ;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tieto už veľmi cropnuté:

Obrázek

Obrázek

Naozaj XC objektív, ktorý veľmi prekvapil... ale aj tak som zvedavý na 70-300 a jej nacenenie.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 9. 9. 2020 16:55

X-T100+18-135 na 135
Přílohy
DSCF3512.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 9. 9. 2020 18:55

Pěkný fotky máte. Za hranice jsem letos nejel, tak trochu závidím.

XP2 s 23/1.4
cafe industrial.jpg
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 9. 2020 21:39

Od Maartena Heilbrona jako vždy poctivě zpracovaný videopříspěvek.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 11. 9. 2020 06:02

Jo 50-230 milo prekvapilo. Za tie prašule je to dobrý kauf.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků