Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 22. 5. 2022 07:23

O Finger jsem uvažoval a ani jsem jej nevyloučil. Dík za tip. Asi bych našel i další adepty, ale přece....Uvidím.
Mám Sigmu 100-300 i s TC 1.4, tak jsem ji včera zase zkusil. Na statické věci to jde, ale jinak je to otrava. Škoda že Fringer ji nemá na seznamu. Na blind to zkoušet nebudu, na 95% jsem přesvědčený, že by AF nefungoval.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 22. 5. 2022 10:23

Jo na tohle je ideální počkat si na nejakej fringer z bazaru a zkusit to na vlastní kůži, na Fuji jsem je občas viděl kolem 4k, na Nikon jsem musel objednat novej.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 22. 5. 2022 10:55

Stan35 píše:.

Dneska dopoledne jsem žádné drhnutí v ostřícím prstenci Arguse nezaznamenal - to bude ještě legrace do dalších foto příležitostí.
Nokton X od Voigtländeru jsou moc fajn - jsem zvědavý na další sklo od nich pro Fuji X. Už se těším až je nasadím na X-Pro4 (X-Pro2 nemá podporu v elektronické části). Času mám dost. :D
Po čínských Iberitech od Kiponu další sympatická řada.

Tady stručně a jasně přehled k různým řadám od Voigtländeru: Understanding Voigtlander Lens Naming
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 22. 5. 2022 12:14

Když se jeden podívá na celou nabídku od Cosiny, tak něco by se tam ještě najít dalo:-)
Ty Kiponi jsou také fajn. Mě ještě láká pár skel pro M42 a to by bylo vše.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 5. 2022 15:19

X Summit Announced for May 31 at 9AM EST - X-H2S, XF150-600mmF5.6-8 and more

Obrázek
Fujifilm X-H2S (based on our rumors)
Fujifilm X-H2 high resolution (based on our rumors) but full announcement only after X-H2S launch (based on our rumors)
XF18-120mm (on the roadmap) which will XF18-120mmF4 (based on our rumors)
XF150-600mm (on the roadmap) with an f/5.6-8 aperture (based on our rumors)
XF56mmF1.2 MKII (based on rumors) but full announcement not on May 31 (based on our rumors)
GF20-35mm (on the roadmap) with f/4 aperture (according to official mock-ups)
5th generation X-Trans BSI Stacked sensor (official Fujifilm information)

Ale že bych se na tento summit cítil natěšen... to se říci nedá. :-)

...

Těším se na Biotar 58 f1.5 II pro Fuji X od M.O.G. - tedy až bude možno jej objednat. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 24. 5. 2022 17:29

Já novinky registruju, ale nejsem cilovka. Takže asi podobně.
Co mě poslední dobou zaujalo na FR je debata zda IBIS ano či ne a zda PASM je u některých těl tím spravnym směrem.
Meyer - za ty prachy nekup to:-))
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 5. 2022 18:15

V debatách je střet různých Fuji světů.
Když vidím, že počet komentářů do hodiny stoupne na 50+, tak nemám trpělivost dál pročítat.
Nepamatuji se, že by počty příspěvků pod články lehce atakovaly hranici 200+ příspěvků jen během pár dnů hned u několika článků za poslední měsíc dva. 500+ začíná být nový standard - stačí předhodit žhavé výbušné téma. Patrick evidentně cílí na návštěvnost FR.
Ale obecně vnímám vzrůstající napětí - dříve stačilo, aby tam došel nějaký troll tým z konkurenční rumors stránky - dnes se "mydlí" fujisti mezi sebou. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 25. 5. 2022 08:27

Ty debatky mezi starofujisty a novofujisty jsem uz stihl postrehnout :) No je na Fuji, at stihne produkty krmit oba tabory :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 25. 5. 2022 12:17

zájemce o APS-C teď bude asi dost krmit Canon
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ADO.19 26. 5. 2022 05:49

Niečo nové pre manuálne ostriacich.

https://tokinalens.com/news/tokina_sz_3 ... ouncement/
ADO.19
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 5. 2022 11:35

... a nějaké další info a reprez. fotky.
https://tokinalens.com/product/sz_33mm_f1_2_x/

Obrázek

Asi to je něco na způsob jako ten Argus 33mm F0.95 od Laowy.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 5. 2022 15:22

Flor.cz píše:zájemce o APS-C teď bude asi dost krmit Canon


Kdybych chtěl něco na WL, tak asi jo. Na focení pro potěšení je ale mezi APS-C systémy Fuji bezkonkurenční ;-)
Na nová X-Hčka se těším, ale nejsem cílovka.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 5. 2022 18:51

Tak WL je přece taky focení pro potěšení, moc lidí se tím neuživí. Nebo jestli tím potěšením myslíš točení kruhovými voliči a clonovým kroužkem, tak souhlas, tam Fuji nemá konkurenci ;-)
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 5. 2022 19:56

:-)

Mě se Fuji moc líbí, a spousta zdejších Fujistů je moc fajn a dělají parádní fotky.

Ale i když se mi to rozhraní vizuálně líbí, tak se mi s ním nefotí dobře a naše X100V leží nevyužitá.

Věřím ale, že její čas přijde :-)

A naprosto chápu, že to někomu přijde naprosto přirozené a ergonomické. Nebo naopak ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 5. 2022 20:57

Proč tvrdohlavě poukazovat na clonové kroužky, když je tu customizace nebo možnost si vybrat tělo s "moderním" stylem ovládání.

Měl jsem na mysli objektivy.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků