Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 5. 2022 12:23

Ahoj objevil jsem článek co přežila X-Pro2, tak postuji pro wikxzena a spol:
https://jonasraskphotography.com/2020/01/22/the-x-pro2-dropped-from-my-moving-car-and-still-works/
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 5. 2022 13:54

Trochu podezřívám Jonase, že si to tak trochu vymyslel...

Moje X-Pro2 sletělo z asi pěti městských kamenných schodů, když jsem měnil skla, která mi naštěstí ještě zůstala v ruce. Padalo to však stylem ála klouzačka bez rotace a odrazů od hran. To už by nejspíše praskl ten hybridní hledáček. Jen jsem si musel koupit tu gumovou očnici hledáčku, ta se mi při tom pádu roztrhla.

Toto je oficiální asi montáž od Fujifilmu někdy z doby uvedení X-Pro2 v r. 2016.
original.jpg
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noldo 7. 5. 2022 18:46

zibin píše:V souvislosti s Voigtlanderem.
Jaký máte názor, co u těch Voigtlanderů, a třeba i u tohoto objektivu (díval jsem se na ten odkaz), způsobuje, že ty snímky vypadají tak nějak "čistě" a "průzračně"...


Placebo :D. Osobne si myslím, že to čo spomínaš sú skôr veci post-processu ako objektívu. Pri zaclonenom objektíve a vysokej hĺbke ostrosti nerozoznám fotku zo seťáku od tej z ostrého pevného skla bez extrémne veľkého priblíženia. Keď je hĺbka ostrosti nižšia, tam už začína byť konštrukcia objektívu zaujímavá.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zibin 7. 5. 2022 22:03

Možná i jo. Nejsem žádný fotoodborník.
Nicméně mně se fakticky zdá, že velká část objektivů té značky produkuje výstupy tak nějak "jinak" než "běžná populace" :-)) A i některé cosinony, což mají být výrobky obdobného původu.
Ale spánek mi to neruší, jen jsem dal dotaz, zda někdo neví něco, co nevím já :-))
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 9. 5. 2022 10:04

New Voigtlander Fuji-X 23mm F1.2 Aspherical MF lens
Na straně 3 je srovnání Noktona ("Road Closed") s XF 23mm F1.4 R LM WR. Ikdyž to není zrovna ukázkový příklad.

+ pár dnů zpět další video s fotkami.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 9. 5. 2022 10:51

Pro mě je to malé, hezké sklíčko s výstupem, který se mi líbí.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 10. 5. 2022 09:08

Hmm, nevím, dál... :-)
Obrázek

Fujifilm X-H2 rumored specs list:

- Fujifilm X-H2 coming with new 26MP sensor and new 40MP sensor
- First Leaked Hands on Images
- Fujifilm X-H2S Compatible with CFexpress Cards as well as SD-Cards
- Fujifilm X-H2S to record 6K video
- Fujifilm X-H2s with flippy screen
- Fujifilm X-H2S to be announced before Fujifilm X-H2
- Fujifilm X-H2S with Stacked Sensor
- Fujifilm X Summit on May 31
- no in-camera active sensor cooling like Panasonic S1H & Co (and described in this Fujifilm patent).
- one of the two X-H2 to be called Fujifilm X-H2S
- Fujifilm X-H2s is the name of the 26MP version
- Fujifilm X-H2 coming 2022
- Fujifilm X-H2 will shoot 8K DCI/UHD
- Fujifilm X-H2 will cost less than $2,500 – and that’s a big deal
- Fujifilm X-H2 will be first X series camera to use new sensor and processor
- Fujifilm X-H2 with X-Trans sensor – any why this is good news – confirmed by Fujifilm
- 40 Megapixel sensor
- there will be 2 Fujifilm X-H2 cameras
- the two Fujifilm X-H2 cameras will have two different sensors
- one X-H2 has 40 megapixel, the other has another megapixel number
- second Fujifilm X-H2 will have 26 megapixel
- two grip options for Fujifilm X-H2 cameras – significant price difference between the two options
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 10. 5. 2022 09:21

Mě to nějak nechává chladným :-)
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karel7305879 10. 5. 2022 19:55

Mě ne, nutně ho budu potřebovat :D 8-)
karel7305879
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karel7305879 11. 5. 2022 17:12

X-H1 a 18-55mm
Přílohy
Bez-názvu-1.jpg
karel7305879
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 5. 2022 10:14

wikxzen píše:Co by to byl za rok, kdyby nedošlo k nákupu minimálně jednoho objektivu, že... :D

Opravuji počet objektivů na dva za rok... :D
Laowa Argus 33mm F0.95 APO.jpg
Laowa Argus 33mm f/0.95 CF APO

Vše už bylo k němu řečeno na Youtube i recenzích i jinde na internetu.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 20. 5. 2022 14:49

Ať slouží k plné spokojenosti:-))
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 5. 2022 10:32

Jo, možná se ani dlouho u mě neohřeje, ale uvidíme. :D

Ostřící prstenec má hezký průběh a ostří a doostřuje se s ním skutečně výborně, jak má tu dlouhou dráhu oproti ostatním MF objektivům.
Nicméně někde v dráze při otáčení z nekonečna do min. zaost. vzdálenosti kupříkladu se vyskytuje nějaký podivný "hrbol" nebo překážka, není to slyšet, není to tvrdé, v prstech je to však cítit. Děje se to pokaždé na jiném místě, jakoby uvnitř jezdil nějaký vnitřní prstenec (třeba je lehce uvolněný, nevím...).
Na přesnost zaostření to vliv nemá - co jsem se tak díval na PC.
Tohle jsem měl třeba u 7Artisanu 55mm F1.4 Mark II, akorát tam to bylo už dost výrazné a při dojezdu až na konec dráhy ostření, ať na začátku nebo konci dráhy ještě docházelo k cca 1-2 mm posunu mimo značky (ale za tu cenu lze čekat různou kus variabilitu).
U Laowy bych čekal lepší QC (syndrom posledního kusu na prodejně - leč byl zabalený a ještě zatavený do balící fólie).

Tu "sexy" kovovou sluneční clonu se mi velmi dlouho nedařilo sundat a musel jsem na to vyvinout sílu podobnou asi jako když otevíráš víko od zavařených okurek. Než jsem se k tomu odhodlal, tak jsem rovnou objektiv sundal z fotoaparátu, aby bylo možno se vůbec do toho pořádně opřít a nestrhl u toho závit bajonetu např. No, kroutil jsem s tím víc než jen několikrát, až mi z toho naběhly žíly na rukách. :D
Zpátky se mi tu sl. clonu na objektiv ani nechce vracet a řešil bych to koupí bežné plast. sl. clony v krámě.
Pokud vůbec nějakou sl. clonu budu řešit, protože se mi ty odlesky proti slunku nebo jinému světlu právě líbí (po přiclonění na cca 1.1~1.2 to zmizí).

Při nasazení objektivu na foťák je tam nezvykle lehká vůle a objektiv nesedí v bajonetu X-Pro2 zcela pevně neboli jak "pldel na hrnec", někdy dojde k velmi lehkému pootočení o cca ani ne půl mm a zpět, dle toho jak objektiv uchopím. Neviklá se to však.
Je otázkou, zda to je perfektní u novějších Fuji fotoaparátů s lepším ústím bajonetu (X-T4, X-T3, X-H1, X-Pro3 atd.), nemám teď jak vyzkoušet. Na fotku to vliv nemá - co jsem zatím zpozoroval, k videu nevím, ale nebudu spekulovat.

Jinak obrázky to dělá docela pěkné. :D
Obrázek
Naposledy upravil wikxzen dne 22. 5. 2022 07:39, celkově upraveno 3
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 21. 5. 2022 11:16

No, asi se nejedná o nic zásadního, ale za ty peníze bych k výčtu neduhů byl já osobně zklamaný.
Jak popisuješ otáčení prstencem, tak to jsem se s něčím podobným ještě nesetkal.
Asi nejvíc bych nesnesl vůli. Koupil jsem loni redukci KF Concept kvůli občasnému používání starých DSLR skel, ale má taky nepatrnou vůli a přestal jsem ji používat. Jednak mám obavy, že by to mohlo mít vliv na závit bajonetu těla a jednak to netěsní víc než neutěsněné objektivy:-)
Nemyslím, že by Xpro 2 a ostatní těla byly v tomto jiné, spíše to bude objektivem.

Já letos plánuju Voight. 23 a nějaká staroskla na hraní a nejvíc jsem se těšil na XF 150-600, ale podle rumoursů to nebude pro mě.

Tak nevím a začínám uvažovat, že si nechám Fuji jen s malými skly a pro tele pořídím něco jiného.-))
Vysouvací 70-300 a 100-400 mi nejde pod nos.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 21. 5. 2022 16:55

To tele by šlo možná poresit přes Fringer, Canon 400 5.6L by mohl být fajn, ale chce to zjistit info, jestli zrovna tahle kombinace chodí dobře. Viděl jsem na YT i nějaká videa použití na WL.
milann88
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron