Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 10. 2021 09:25

Zatím tedy bez nějakého wow dojmu z mé strany. Cca před hodinou tam v tom vlákně na DPreview nějaký borec nahodil srovnání bez upřesnění, který program to je a z toho mi to je celkem šumák co je lepší nebo horší.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 21. 10. 2021 09:33

Ono je asi "wow" dost mimo i proto, že přímo DXO tu podporu pro Fuji zatím označuje jako beta, tedy se to zjevně ještě dotahuje. Podle mne je to zatím informace z oblasti "k zaznamenání a sledování" - klidně to může do budoucna hrát roli a třeba i sesadit C1 z pozice "u Fuji jasná jednička", ale na podobné závěry je ještě zkrátka brzy, tak za 2-3 měsíce asi bude jasněji...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 10. 2021 09:54

A tak na testování ať si klidně ty bety vydávají.
Pokud by migrace rozsáhlých katalogů a hotových "sešnů" z C1 do DXO PL byla bezproblémová (vč. zachovalých aspoň základních úprav), tak klidně o přechodu můžu začít vážně i nevážně uvažovat. Třeba za pět let... :-)
Ale víc bych se nechal asi zlákat na ty dílčí nástrojové aplikace/appky, co si poradí s vysokým nehezkým šumem nebo špatně doostřenými snímky. To prý zatím s RAFy z X-Trans nejde (nešlo), či jak to je dnes?
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LoboC 21. 10. 2021 11:36

Zkoušel jsem ACR vs DXO na Fuji X-T1, vše výchozí nastavení, bez dalších úprav..

-- 21. 10. 2021 13:16 --

Fuji X-S10 - ACR vs DXO 5, vše výchozí nastavení.
Přílohy
ACRDXO5 Fuji X-S10.jpg
ACR DXO.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 10. 2021 12:26

ACR ve spojitosti s RAFy z Fuji snad nikdo nemůže brát vážně, ne? Dle toho pak vypadají galerie na DPreview... vyjma fotek z GFX, ikdyž tam už taky dokázali leccos zmatlat, když na to nemají čas a tlačí je termín před uzávěrkou.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 10. 2021 12:35

Priepastný rozdiel, super, že dodá taký výstup aj bez hrania sa s posuvníkmi.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoboC 21. 10. 2021 14:03

Tak C1 vs DXO 5, výchozí nastavení...
Přílohy
X-T1 C1 vs DXO 5.jpg
C1 vs DXO 5.jpg
Naposledy upravil LoboC dne 21. 10. 2021 14:19, celkově upraveno 1
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cadjobss 21. 10. 2021 14:19

a nemuze to DXO interne doostrovat?
cadjobss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noldo 21. 10. 2021 14:29

"Výchozí nastavení" už pochopitelne doostruje a je pravdepodné, že v oboch softoch je východzí nastavené inak, už len vďaka tomu, že budú používať inú implementáciu. Toto je tá neostrá X-S10?
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 22. 10. 2021 04:41

Zdarec premyslim ze bych koupil lehce delsi svetelne sklo, kolem 50-60mm, ale nechci moc utracet. Nejsem portretista a tezko rict kolik toho nafotim, koukam ze tady hodne jedou levne znacky jako 7artisan a pod. Stoji ty objektivy za neco? Bude to na foceni ditete s mensim odstupem, at nerusim, takze vyzaduji AF. Zatim se jen poohlizim nespecha to, setak 18-55mm je dobry na video, ale na to oddeleni od pozadi casto nestaci. Ty osmdesatky mi uz prijdou dlouhe. Predem dik
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 22. 10. 2021 05:53

Přesně na takové focení se mi osvědčil Viltrox 56. Za mě maximální spokojenost. Poměr cena/výkon parádní. Mírně použitý se dá sehnat už kolem 6t.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 22. 10. 2021 13:32

Pak už jen levnější MF skla... Na novorozeně(?) svižný AF není asi moc potřeba. TTArtisan 50mm F1.2 nový za necelé 3500 Kč ve Fujifoto. Slušná kresba, solidní bokeh, tužší ostřící prstenec, krokový clonový kroužek. Poctivě udělaný z kovu a skla. Pro mě zábavný objektiv s příjemnou hmotností i velikostí. Je to ten případ, kdy se objektiv povede jako celek a nestojí moc. Another Fast Fifty? – The TTArtisan 50mm F/1.2 Review
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 22. 10. 2021 16:02

Mrknu i na nej, ale my uz nemame novorozene, to je uz vic nez rok ;) takze aspon trochu svizny AF bych potreboval. Mam 23f2 a 35f2 a na AF se nemuzu stezovat...v nekolika recenzich na viltrox 56mm jsem ale cetl ze je AF naladovy a neda se na nej tolik spolehnout
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 22. 10. 2021 16:54

Jo, toto letí... Pořád máš X-T3? Malé kompaktní F2 sklíčka mají pulsní typ AF pohonu, proto jsou svižné, jelikož pracují i s menší optickou sestavou.
Pokud není světelnost F2 problém, tak bych zkusil z bazaru splašit kompaktní 50mm F2.

Viltroxy "jedou" na krokový typ AF pohonu a protokoly pro autofokus si museli sami zpětně vytvořit, tak to není zcela dokonalé s Fuji foťáky.
Fuji své licencované AF protokoly třetím výrobcům zpřístupnil teprve před nějakým rokem.
Tokina je jedním z prvních, kdo aktuálně nabízí tři pevné objektivy s licencovaným AF protokolem od Fuji (pokud pomineme starší Zeiss skla řady Touit před X lety a aktuálně třeba Tamron s prvním superzoomem pro Fuji X, přichází i Samyang a TTArtisan s prvními pevnými AF skly).
Takže prozatím jejich novinka ATX-M 56mm F1.4 za ještě docela slušnou cenu z obchodu. Ale jestli to bude znatelný rozdíl v AF výkonu oproti Viltroxu... to těžko říct.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 23. 10. 2021 12:08

Leti no :-) stale mam X-T3...jako chapu, ze za ty prachy nedostanu top objektiv, ale zase abych se porad stresoval ze bude polovina snimku mazla, to taky nechci. Rad bych se vesel do desitky...koukam, ze globalcentral uz zavrel kram :-D a bazary docela vybrane, budu koukat no...jeste zkusim "mene akcni sceny" fotit na manual laka mne padesatka od ttartisans co to umi za ty prachy
kultus
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků