Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ADO.19 21. 6. 2021 19:44

Ak si dobre pamätám naštudované parametre XF 70-300mm, tak najlepšie výsledky objektívu XF 70-300mm sú v rozsahu 70-200mm pri clonách f/5,6-f11, čo je taký bežný štandard objektívov. Ale pri rozsahu 300mm sú najlepšie výsledky až pri clonách f/8-f/11. Pozeral som foto toho posledného papúcha, kde je cvaknutý na clone f/5,6, kde XF 70-300 má malú hĺbku ostrosti pri takej clone, tak niektoré kraje papúcha už sú mimo zaostrenia objektívu.
Skús prosím cvaknúť toho papúcha na clone cca f/8-f/11, predpokladám, že celý papúch bude ostrý, lebo tak vypadá byť postavený objektív XF 70-300. Nič v zlom, len skúška... učíme sa obaja... Dík.
ADO.19
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 22. 6. 2021 12:44

Papúcha nemůžu znovu vyfotit, protože byl v ZOO. Byl focený zespodu , proto ta malá hloubka ostrosti...
A objektiv si raději nekupuj budeš pak z něj zklamaný...
Jestliže nefotíš do Rawu, tak z něj a z fotoaparátu nedostaneš maximum ...

Pro tebe bude lepší přejít na Olympus...viz jak to dělá Petr Bambousek:

https://www.sulasula.com/cs/zazrak-jmenem-topaz-labs/
https://www.sulasula.com/cs/dxo-pure-raw/
Přílohy
DSCF0805-Enhanced.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ADO.19 22. 6. 2021 17:54

Žiadny objektív nie je bez chyby, ani superzoomy Canon za 10.000,-€, ani XF 200mm za 5.500,-€. Práve preto je dobré čo najviac poznať svoje "náradie"....
O Olympus nemám záujem (už aj preto, že jeho budúcnosť je neistá z novým majiteľom). Mám Fujinku a presne viem, prečo som do nej šiel, mám APS-C a tiež presne viem do čoho som šiel...
Myslím si, že si ma nesprávne odhadol. To, že sa o svojej technike chcem dozvedieť viac, neznamená, že som nespokojný s ňou, mám len iný prístup ako ty... Ja nemám problém, ak mi niekto poradí, človek sa učí celý život a fotograf si za svoj život prechádza rôznymi fázami vývoja, je to individuálne...
P.S. Objektív 70-300mm som rozhodnutý kúpiť, len momentálne tam kde som ho chcel kúpiť ho vypredali (boli skladom len 3 ks), teraz je len na objednávku, ale to ma nevadí, ďalšie naskladnenie je od 01,07.2021. Pri kúpe si ho chcem "ošahať".
Prajem ti pekné svetlo...
ADO.19
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosonozka 3. 7. 2021 15:00

Na mé X-T20 se začala odlepovat opěrka palce (ta gumová část zezadu vpravo nahoře) - neřešil jste někdo jak/čím přilepit? Hledal jsem na internetu a někdo psal, že vteřinová lepidla nedrží a někdo zase doporučoval, že použít oboustranou lepící pásku, ale vůbec netuším kterou, aby to drželo...?

Další možnost by bylo objednat celý náhradní díl, ale co jsem koukal, tak bych musel objednávat z číny a mám obavu, aby mi k tomu nepřipočítali clo, DPH, náklady celního řízení a kdoví co ještě...
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 5. 7. 2021 10:46

Na kole mám přilepený zvonek i malou svítilnu běžným AFT oboustranným páskem přímo na kovových řídítkách (spodní části gumových řemínků - řešil jsem tím neustálé sklouzávání světla i zvonku dolů).
Odhadem už asi šest sedm let to tam drží a zažilo/-vá to venku leccos, když nepočítám běžné vibrace a časté otřesy v nerovných terénech.
Akorát je třeba počítat s tím, že tyhle pásky mívají různou tloušťku 0,5-1,5 mm a jsou svým způsobem i trochu tuhé (ty dražší, vyloženě už průmyslové), ale dá se s tím nějak vypořádat.

Podobnými většími akryl-gelovými páskami jsme lepili ve firmě řadu věcí určených pro venkovní použití (reklamy, doplňky na stánky, na auta atd.) a bez problémů to vydrží několik sezon.
Na to bych se šel zeptat souseda (nebo kolegy v práci), jestli nemá ve výbavě než abych řešil nákup celého balení - pokud nebude jeho využití jinde.

U vteřinových lepidel je to asi jedno. V šuplíku mám nějaký kapesní Alteco za dvacku z Kauflandu, kterým jsem lepil ulomené spoje šasí na dálkovém ovladači k televizi před asi rokem a to je věc, kterou má člověk pořád v ruce a odhazuje běžně na stůl nebo pohodí na zem, když se rozčílí... třeba při fotbale. A drží to. Podobně v kuchyni k čínskému mixéru na Smoothie jsem lepil ulomené držátko. Drží. Babičce rozpadlý plastový mobilní telefon pro důchodce se taky řešil takovou vteřinovkou...
Stačí před nanesení vteřinovky jen vyčistit, odmastit atp. a podržet třeba 3 minuty, pro klid duše i pět minut. :-)

Určitě ne "herkulesy" nebo "chemoprény". :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bosonozka 5. 7. 2021 17:23

Díky za tip, v průběhu týdne skočím do krámu a zkusím ten oboustranný pásek
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ADO.19 9. 7. 2021 06:10

Ja mám veľmi dobré skúsenosti zo stavebným lepidlom Mumut od Den Braven, lepil som s tým rôzne nerezové a plastové lišty na auto, dokonca opravoval prasknutý plastový nárazník. Tiež to vydržalo všetko slnko, mráz soľ... Výhodou je, že nevznikne avizovaná medzera v spoji z dôvodu hrúbky obojstrannej pásky, spoj bude úplne tenký. Len nenanášajte kvantá lepidla, je to zbytočné, drží to aj pri tenkej vrstve... P.S. Nevýhoda je, že tento spoj je už nerozoberateľný, ale zas vydrží akékoľvek mechanické zaťaženie.
ADO.19
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 9. 7. 2021 06:48

bosonozka píše:Na mé X-T20 se začala odlepovat opěrka palce (ta gumová část zezadu vpravo nahoře) - neřešil jste někdo jak/čím přilepit? Hledal jsem na internetu a někdo psal, že vteřinová lepidla nedrží a někdo zase doporučoval, že použít oboustranou lepící pásku, ale vůbec netuším kterou, aby to drželo...?

Další možnost by bylo objednat celý náhradní díl, ale co jsem koukal, tak bych musel objednávat z číny a mám obavu, aby mi k tomu nepřipočítali clo, DPH, náklady celního řízení a kdoví co ještě...


Tyhle veci jsem vzdycky resil vterinovym lepidlem a nikdy nebyl problem.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 9. 7. 2021 11:30

Existují oboustranné pásky průhledné a tenké, ale někde nejsou příliš běžně k dostání.
Např. https://www.scotch.cz/3M/cs_CZ/scotch-c ... lear-tape/
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosonozka 9. 7. 2021 13:03

Ještě jsem se k tomu nedostal a příští týden snad projdu, co se dá v okolí sehnat.

Všem děkuji - dám pak vědět, jak jsem dopadl.
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ADO.19 11. 7. 2021 10:40

Fotky z Fujinonu XF 18mm f/1,4 R LM WR a X-T3, všetko clona f/1,4...

DSCF1348.JPG

DSCF1353.JPG

DSCF1374.JPG

DSCF1402.JPG

DSCF1417.JPG

DSCF1533.JPG
ADO.19
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ADO.19 12. 7. 2021 06:25

Ešte raz objektív XF 18mm f/1,4...

DSCF1572.JPG

DSCF1550.JPG

DSCF1491.JPG

DSCF1528.JPG

DSCF1331.JPG

DSCF1338.JPG
ADO.19
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosonozka 21. 7. 2021 11:25

Ještě letos se můžeme těšit na nový objektiv od Tamronu:
https://www.fujirumors.com/tamron-18-30 ... announced/
bosonozka
Návštěvník


Odeslat příspěvekod taylor729 31. 7. 2021 00:05

https://www.datart.cz/digitalni-fotoapa ... cerny.html

Dobra sleva, není v tom nejaky hacek?
taylor729
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron