Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 13. 5. 2021 18:55

Dá. Místo 18-55 a 12 si mohl vzít 10-24 a máš to skoro na vše a jenom dva objektivy, což usnadní rozhodování kdy co a jak.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 13. 5. 2021 20:01

Uvažoval jsem podobně, ale pravdou je, že já ty ohniska 10-18 moc nepoužívám a spíš mám většinu fotek kolem ohnisek 24-50, takže ta 12ka je takový backup pro ty vyloženě široké záběry. A navíc s tou 18-55 jsem maximálně spokojený a mám na ni celou sadu filtrů.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 13. 5. 2021 20:18

noxx_cz: tak at Ti hlavne vyjde pocasi a mas stesti na podminky ;-)

Co baterka, to den a nekde v puli cesty snad nabijes, ne? :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 13. 5. 2021 20:19

Hlavní si je to užít si a nestresovat se kvůli focení a jestli mi něco neuteklo a co jsem mohl a tak. Ono by se to dalo i s 2 - 3 pevnými malými skly.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 13. 5. 2021 20:34

Přidám tři fotky z Azor, jsou čtyři roky staré:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ta Fujina se seťákem by klidně podle mého názoru stačila, dlouhé ohnisko si myslím bude těžko využitelné. Ale možná se pletu. Dvanáctka může být OK. První fotka je focena seťákem na 18mm, další dvě Samyangem 16mm.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 5. 2021 20:36

55-200 používá docela dobře známý krajinář Andy Mumford a fotkám to nijak neubližuje. Když jsem ještě měl D750, docela často jsem na hory jel raději s Fujinou a nikdy jsem nelitoval, žádný zásadní rozdíl v IQ při krajině tam není, zato velikostní je značný. Až teď vedle Z6 to má můj X-T2 těžké. ...Jinak X-T2, aspoň myslím, umožňuje nabíjet baterie v těle z powerbanky.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod houghs 13. 5. 2021 20:44

Na Azorech bývá problém s viditelností, proto příležitost na focení s delším ohniskem bude dost o štěstí. Ale my tam byli jen tři a půl dne, při delším pobytu je větší šance že něco vyjde. Počasí se tam hodně mění, někdy z minuty na minutu.

Ještě doplním stručný popis, nahoře je pohled na jezera Lagoa Verde a Lagoa Azul na západě ostrova, druhý snímek je centrum města Ponta Delgada a třetí snímek je focený v okolí města Furnas.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 13. 5. 2021 21:01

Jojo, mít 14, 23 a 56ky, tak si nejspíš plně vystačím :-). Ale uvidím, co se vyvrbí. Přeci jenom během 8 dnů treků bude snad příležitost si zafotit. S počasím si nedělám iluze, budu rád, když to bude tak půl na půl a nebude to na vyložené promočení sebe i techniky. S baterkama je to špatné, mám vyzkoušené, že reálně je jedna baterka tak na půl den maximálně, tak na 100 průběžných fotek. Pokud budu mrskat jednu za druhou, tak i víc, ale tím průběžným focením baterky šíleně trpí. Doufám, že ještě stíháme období, kdy i kvůli covidu bude minimum turistů.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 14. 5. 2021 21:23

Tak jsem se včera skoro po 3 měsících odhodlal vyměnit poškozený bajonet u XC16-50mm.
Zabralo to cca 5 min a stačil jen pidi šroibovák a pinzeta.
Teď si vyčítám proč jsem se tak bál do toho pustit dřív...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 14. 5. 2021 21:33

Takže jsi vlastně ten objektiv ani nepotřeboval. Nezbývá než popřát hezké světlo. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 5. 2021 18:05

Údajně žádný další Fuji fotoaparát pro X systém v tomto roce nebude. Je tedy čas/prostor na "kaizeny" a zintenzivnění modernizace skel a vývoje dalších fotoaparátů pro další dva až tři roky?

Spekuluje se, někdy i divoce, že X-H2 dostane rovnou 43 mpx snímač. Zbytek fotoaparátů jako X-T, X-Pro, X-S atd. dostanou "standardní" 32 mpix verzi. Jestli opět od Sony nebo jiného výrobce není známo. Přichází i úvahy, že X-H2 bude mít snímač s bayer maskou. Zbytek budoucích modelů budou opět s X-Trans.

Všechny modely dostanou nový procesor. Možná model X-H2 bude mít procesory dva, bude umět 8K atp. Prý X-H2 bude prvním fotoaparátem v řadě, který Fujifilm uvede v příštím roce (asi v I. půlce roku 2022). Fujifilm by tímto narušil tradici, kdy zpravidla X-Pro býval tím prvním fotoaparátem, který měl nový snímač i procesor, pak následoval X-T model atp.
Snad díky tehdy velmi špatné strategii nedojde k cenovému masakru během jednoho až dvou let jako u X-H1, kterým Fujifilm naštval řadu lidí, co si X-H1 pořídili z obchodu za původní MOC.

Z Fujinon skel prý letos ještě má přijít XF 33mm F1.4. Ostatní až v roce následujícím.

Pro GFX systém přijde letos (léto/podzim) ještě "mkII" původního modelu GFX 50S.

Dá se čekat, že budou nyní průběžně padat ceny aktuálních foťáků a objektivů v obou Fuji systémech. Už se tak někde i děje...

Finančně za r. 2020 to není hitparáda, ale za průser se to vyloženě také nedá považovat. S ohledem na situaci za poslední rok. Opatrný malý optimismus asi může být na místě. Prodeje Instax tradičně velmi dobré. X-S10 se prodával prý také dobře, ohledně X-T4 prý nejsou ještě relevantní data. Prodeje X-T3 se po slevách navýšily. Objednávky GFX100S nad očekávání atd. Pochopitelně díky zrušeným OH a pandemii v loňském roce došlo k propadu prodejů Fuji televizních kamer/objektivů a filmových objektivů.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 16. 5. 2021 08:50

Beru to tak, že je dobře, že se stále něco děje a až to bude, tak to bude.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 16. 5. 2021 20:00

wikxzen píše:Takže jsi vlastně ten objektiv ani nepotřeboval. Nezbývá než popřát hezké světlo. :D

No asi bych to ani neměl psát, ale já ho používal dál i s tím poškozeným bajonetem...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 16. 5. 2021 20:15

Ještě lepší. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bosonozka 13. 6. 2021 11:48

Už pár týdnů se seznamuji s Fuji 60mm a musím říct, že jsem rád, že jsem dal na místní radu a nešel do manuálního ostření. :-)

Obrázek
bosonozka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků