Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bager3000 26. 10. 2020 19:10

Po poslednom fotografovaní s mojou T-4 som po dvoch týždňoch znova vybral fotoaparát a ostal som zhrozený. Pri nezmenených nastaveniach, po každej cvaknutej snímke nastane dvojsekundový blackout. V hľadáčiku, ako aj na displayi mám po sfotografovaní na 2 sekundy čiernu obrazovku s hláškou Ukladanie. Sformátoval som obidve pamäťové karty, skúsil nastaviť najmenšie rozlíšenie fotografie, žiadne RAW, len jpg, no žiadna zmena. Vybral som karty a sfotografoval do vnútornej pamäte fotoaparátu - bez zmeny. Nastavenie S - jednotlivá snímka, nie C. Navyše pri pohybe fotoaparátu do strany mi obraz v hľadáčiku seká. Neviete, čo s tým? Predtým bolo všetko v poriadku.
Fujifilm X-T4 ( Fujinon 35mm _ Fujinon 56mm _ Fujinon 18-55mm)
Fujifilm X100F
Sony RX100 III.
bager3000
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 10. 2020 19:24

bager3000 - strana 232 - máš tam nastaveno na Boost?
http://fujifilm-dsc.com/en/manual/x-t4/ ... en_s_f.pdf
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 26. 10. 2020 19:42

Nemyslím, že by to bylo nastavením/nenastavením boostu...
Spíš jsem to tipoval na karty, ale pokud to nepomohlo ani po formátu...
Mě se stalo jednou, že jsem měl po zapnutí v hledáčku tmu, poté následoval card error. Po formátu OK, ale koupil jsem raději nové.

Co zkusit reset do továrního

Wikxzen - pěkně ještě bude:-)

-- 26. 10. 2020 19:56 --

Přílohy
X-T4_boost_modes.jpg
X-T4 boost módy
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bager3000 26. 10. 2020 20:16

Skúšal som meniť aj nastavenie Boost. Tým to nie je. A čo sa týka karty, vyskúšal som 3. Taktiež fotenie bez karty do pamäte fotoaparátu. Nič nepomohlo.
bager3000
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 10. 2020 20:28

Takže to vypadá na servis ne?
U T4 předpokládám záruční...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 26. 10. 2020 20:33

Ještě bych zkusil zahraniční fóra, ale pokud nepomůže reset, jiný objektiv, tak asi opravdu servis. Já ji mám krátce a krom opravdu velmi slabého pískání někde zvnitřku a to jen v určitých polohách nic.
Jak to chodí v burst módech? High, low?
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drive18 26. 10. 2020 23:27

wikxzen píše:Já si myslím, že 35/2 v XC verzi bys využíval v pohodě i nad rámec videa.

Osobně bych bral bazarový XF, ale to je čistě jen můj přístup


To ja bych radsej isiel do noveho kusu, ale taky do 35/2 XC. Alebo moja volba na video by bola 23/2
.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 27. 10. 2020 08:49

Moc nerozumím obavě z nákupů bazarových objektivů a vlastně ani těl. Koupil jsem tak hromadu věcí a zvlášť v případě originálního zboží (Nikon, Fuji) bylo prakticky vše bez závad.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 27. 10. 2020 08:58

Někdo na to holt není a má raději jistotu, nehledě na to, že třeba nejsou ani technicky do hloubky založení.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk2 27. 10. 2020 09:58

Ten pomaly zapis dufam poriesi nadstavenie ''clarity'' na nulu, akekolvek ine nadstavenie (ci uz omylom alebo snad ako sucast nejakeho specialneho rezimu) je zatial pouzitelne len na velmi staticke sceny.. Teoreticky to moze spomalovat aj nejake ine specialne nadstavenie, daj vediet ci to bola ta clarity..
qq_sk2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 27. 10. 2020 14:28

Dolgor píše:Moc nerozumím obavě z nákupů bazarových objektivů a vlastně ani těl. Koupil jsem tak hromadu věcí a zvlášť v případě originálního zboží (Nikon, Fuji) bylo prakticky vše bez závad.


Tak jednak jsou nekteri hovada, takze je to i otazka duvery. A pak mam radeji nove veci a kdyz chce nekdo za ojetinu 8500-9000,- i bez záruky a jen ceka na nekoho kdo to da, tak to si radeji koupim novy na eglobal za jeste nizsi cenu anebo na conradu za 11600,- a bude novy s plnou zarukou...kdyby ho dal borec za 7000 tak je to jina. takze tak...nikomu ale uspesne nakupy na bazaru neberu, pak je ale spousta podvedenych, kteri se svych penez dockaji jen tezko. Navic se nejedna o cetku za tisicovku...

Dalsi vec, kdyz uz bazar, tak osobni predani, coz je v dnesni situaci blbost ze...taky muze prodavat kus s necentrovanou optikou, nebo jinou skrytou vadou, na kterou neprijdes. Pro mne osobne je vic proti nez pro, kde zustava pouze cena, ale ta musi taky odpovidat podstoupenemu riziku.
Naposledy upravil kultus dne 27. 10. 2020 14:39, celkově upraveno 1
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 27. 10. 2020 14:35

Jen přidám ohledně bazarových věcí můj pohled. Taky raději kupuji nové se zárukou, na druhou stranu občas něco prodávám a objektivů už byla celá řada a vždy jsem byl přesvědčen že jsou v pořádku. Do nedávna jsem byl přesvědčen, že mám v pořádku i obj.C 70-200 2,8 L IS II což je celkem drahý objektiv, ale pak ze dne na den přestalo fungovat ruční ostření s předpokládanou cenou opravy u AVH až 16 tis. Tohle by případného nového majitele asi nepotěšilo a netuším jak by dopadla hádka, kdo to pokazil když v okamžiku koupě to fungovalo. Bez rizika to asi není a protože se nerad hádám raději si připlatím za nový.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 10. 2020 14:38

Je teda fakt, že e-global s cenami hodně cvičí, třeba u skel pro Olympus jsou běžné české ceny v bazarech poměrně často na úrovni ceny nového kusu z e-global, u Fuji sleduji nabídku méně, ale asi podobné. Je ovšem otázkou, zda je v tomto ohledu problém na straně našich bazarů a inzerátů anebo jde spíš o ilustraci lehce absurdního fungování trhu, daní atd. :-(
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 27. 10. 2020 14:44

no to mas pravdu, treba XF35f2 307Ecek a XC35f2 185Ecek, u toho je diky aktualnimu kurzu eura vuci korune cena na urovni te ceske...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bager3000 27. 10. 2020 15:14

gg sk2, nevieš ešte poradiť s problémom, o ktorom som tu už písal? Na displayi mi ukazuje aktuálne nastavenú clonu, no nezobrazuje mi aktuálny čas a ISO, len maximálne ISO. Pritom v nastaveniach je zaškrtnuté Zobrazovať čas, clonu, ISO. Prikladám foto.

-- 27. 10. 2020 15:31 --

gg sk2, si fakt dobrý. Bolo to nastavením clarity, jas. Mal som ho na hodnote 1. Zmenil som to na nulu a všetko je tak, ako bolo predtým. Ďakujem.
Přílohy
IMG_20201027_151807~01.jpg
bager3000
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků