Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kultus 24. 10. 2020 00:25

drive18 píše:
kultus píše: Spis by mne zajimalo jestli jde pri aktivnim AF-C nejakym nastavenim tlacitka docasne deaktivovat AF. U mimina se to nekdy docela hodi, fotak nemusi zbytecne huntovat kdyz je ditko v klidu...


Je to velmi jednoduche. Defaultne button AF-L ma mat funkciu AF-Lock. (Ja mam na AF-L funkciu AF-ON).
Pak zamok ostrenia bude fungovat jak v AF-S tak v AF-C a aj pri videu. S mojou 35/1.4 jak vydava zvuky pri preostrovani som ted odskusal a krasne zamkne ostrenie a je ticho vo videu. De fakto je to opacny sposob k mojmu , rozdiel je ze ja cez AF-ON preostrujem sam, kym ty tymto sposobom budes cakat kym ti preostri fotak cez AF-C, ked mu to dovolis.

Fomalhiwa: vzdy to bude kompromis ale dle srovnani je 35f2 rychlejsi spolehlivejsi a tissi diky novejsim motorum, navic po update XT3 na FW 4.0 predpokladam lepsi podporu a odezvu AF objektivu 35f2 nez 35f1.4, ktera uz z HW hlediska dala co mela :)

Rano to vyzkousim, ale ten tvuj zpusob bude precejen lepsi. Je logicky pohodlnejsi nechat AF v klidu do doby nez chci ja preostrit...

edit: tak jsem to zkousel a idealni by bylo predostrit->pustit nahravani->nechat AFC lock a AF vynutit namacknutim spouste. Je citlivejsi, clovek se do ni nemusi tak oprit jak do tuheho tlacitka a je prakticky neslysitelna. Nebo naopak nechat AFC locknout namacknutim spouste...jde to vubec? Mam pocit ze se mi to na okamzit povedlo nastavit ale uz nevim jak, z toho nastavovani se mi toci makovice a uz nevim co kde je...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 10. 2020 09:58

S XF 35/2 a XP2 to bylo v tmách klubových docela v pohodě. Jak foto tak i video.
Někdy za takových podmínek AF se zadýchal, ale řešení se vždy našlo - buď upravit velikost ostřícího rámečku, nebo přepnout do řežimu oblastního ostření 3x3, ale snad jen jednou jsem byl nucen použít MF.
Na současných Fuji fotoaparátech to musí šlapat ještě líp. :-)
saxik.jpg
XP2 s 35/2 @f2
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 24. 10. 2020 13:14

Wikxzen, fakt ti to pěkně fotí ve tmě
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod linecur 24. 10. 2020 13:41

Stan35 píše:Ono je to trochu nešťastné porovnávat X-T2 a X-T30 po ergonomické stránce. Když tak X-T3, ale jestli je primárním rozpětím financ...asi bych vzal novější snímač a naučil se žít s tím, co mi tělo poskytne

-- 23. 10. 2020 23:57 --

Anebo prostě s tím, co bude zrovna v perfektním stavu, ale levnější.



OK, snad částečně by bylo řešením použít grip, je-li tam mizerná ergonomie, no čtu to všude... že nic moc
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 24. 10. 2020 14:18

To záleží...s gripem dostaneš výhodu větší výdrže, to ano, možná se ti zlepší držení a tak. Ale za sebe gripy moc nemusím. Asi bys to musel vyzkoušet. X-T30 je opravdu prcek a pokud plánuješ jen pevná malá f2 skla, mohl by to být dobrý kauf.
Za mě bych spíš i zkusil začít rozmýšlet, jestli se nenajdou rezervy na bazarovou X-T3 nebo třeba z eglobal.
Když si vzpomenu, proč jsem kdysi koupil D200 a ne D80 (D300 byla moc drahá), tak zpětně hodnotím to, že vše bylo na těle a nemusel jsem chodit skoro vůbec do menu, jako jednu z nějvětších výsad tehdější techniky.
Asi další důležitý aspekt je hledáček.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 10. 2020 14:45

Nejsem fanda gripů, ale na X-T10 jsem si pořídil malý kovový grip se základnou na Arca-swiss systém a otvorem pro dvířka baterie. Motivace byla čistě kvůli možnosti montáže na stativ. X-T10 (a předpokládám i X-T30) má závit pro stativovou destičku tak blízko dvířek baterie a karty, že i nejmenší rychloupínací destička (kterou jsem sehnal) dvířka zablokovala. ...Větší X-T2 a 3 mají kolem závitu místa dost.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 24. 10. 2020 16:39

Tak tahle se mi hodne libi...pekne barvicky i prace se stiny, ma to atmosferu.

Ad grip, ani na XT3 to neni zadna hitparada, XH1 je uplne nekde jinde, ale kdyz ho srovnam s gripem na XT30 je to porad dost veliky rozdil. Tohle si musis osahat sam, za ty zavity u dvirek baterie bych jim trhal koule, u XT30 se to da vyresit tim gripem s posunutym zavitem nebo rovnou arca swiss jak pise kolega pokud mas kompatibilni stativ bral bych radeji ten.

K tem petatricitkam, jeste je moznost koupit za par tisic XC35f2 a mit ji jen na video, kde clonovy krouzek nebudu postradat ale aby pak nebyl objektiv nevyuzivany...zase oproti XF35f2 by mne to za ty prachy tak nebolelo
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 10. 2020 22:51

Ale je vám asi jasné, že jsem si tu fotku zas dost "vymaloval" v C1. Hrubý raw je fádní a nezajímavý. :-)
Jo, koncerty mi chybí. To už jsem psal.

Já si myslím, že 35/2 v XC verzi bys využíval v pohodě i nad rámec videa.

Osobně bych bral bazarový XF, ale to je čistě jen můj přístup, clonový kroužek a "železo" jsou tím tzv. dealbreak faktorem při mém případném rozhodování mezi XC a XF.
Ostatně, bazarový můžeš klidně zas prodat dál za stejnou cenu. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 25. 10. 2020 10:20

wikxzene ty jsi úplný Van Gogh... :)
Moc pěkné foto... Tu whisky vypili před koncertem nebo až po něm?
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 25. 10. 2020 10:32

Martin Küchen je experimentátor se saxem, takže používá pro specifický zvuk různé "nástroje a pomůcky". Někdy tubus od chlastu, jindy plechovka od piva atp.
Tady je záznam jedné skladby z toho koncertu. Set byl kratší než bývala jiná vystoupení. Krom více video materiálu bych měl i více zajímavějších fotek.
Tohle trio bych spíše řadil k těm experimentálnějším, pro někoho asi obskurnějším, formacím. :-)

XP2 s 16/1.4 @f4, 1080/60p, Sennheiser MKE 440 SSM
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kultus 25. 10. 2020 10:59

wikxzen píše:Já si myslím, že 35/2 v XC verzi bys využíval v pohodě i nad rámec videa.

Osobně bych bral bazarový XF, ale to je čistě jen můj přístup, clonový kroužek a "železo" jsou tím tzv. dealbreak faktorem při mém případném rozhodování mezi XC a XF.
Ostatně, bazarový můžeš klidně zas prodat dál za stejnou cenu. :-)


Co jsem ted rychle zkouknul bazary tak 8-9K za to urcite nedam...to radeji conrad 11600,- nebo treba zase eglobal 307€ :D ted na to nespecham tak by to mohlo probehnout v klidu

edit: jakze je to s tou zarukou pri koupi z eglobal, da se ten rok reklamovat i u nas?
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 25. 10. 2020 21:06

Reklamace se dá uplatnit v E-Globalu. Třeba tady pár popsaných zkušeností... EGLOBALCENTRAL, EGC...
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 26. 10. 2020 10:07

Jedna ze září
Přílohy
14.jpg
18-55@23mm@f8
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 26. 10. 2020 14:21

wikxzen píše:Reklamace se dá uplatnit v E-Globalu. Třeba tady pár popsaných zkušeností... EGLOBALCENTRAL, EGC...


Reklamace (do 12 měsíců) se dá v pohodě uplatnit i ve Fuji servisu v Praze - aktuálně vlastní zkušenost. Bohužel tedy už podruhé stejná závada na 60/macro.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 10. 2020 18:29

noxx_cz - měl jsem tušení, že se o té Fuji možnosti někdo tady zmiňoval, ale už jsem se nedočetl, jak to dopadlo.
Akorát, nesmířil bych se s tím, abych dostal zpět znovu ten kus. Sic, opravený, ale stejně... Co tací, kteří řeší reklamaci šedivky GFX100?
Ne, sranda. :-)

stan35 - zrovna jsem si říkal, že v září bylo počasí dost fajn, tak zas někdy za několik měsíců. :-)

tycka.jpg
XP2 s 23/1.4 @f5.6
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků