Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 23. 9. 2020 20:18

Jj, WR telo se stabilizaci mensi nez X-T nebo X-H rada by se Fuji hodilo.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 24. 9. 2020 08:40

Vypadá to na tuto mašinku:-)
https://www.youtube.com/watch?v=JJTPjG3nPCE
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 9. 2020 19:07

Já teda po pravdě moc nechápu, proč přidávat další řadu těl, protože se mi to rozdělení u Fuji zdá být tak akorát. Podle mne by se to klidně mohlo jmenovat X-T40, když už to má být SLR styl. Na druhou stranu malá racionalizace nabídky by mi taky dávala smysl. Kdyby např X-Txx řadu posunuli trošku výš (a přejmenovali na X-Sxx, proti X-Txx mírně větší tělo s IBIS, slot z boku, základní utěsnění, vrátit čtyřsměrný volič, navíc volič ISO a jeden Fn button), X-Tx zrušili, a na vrcholu nechali X-Hx. Čili zdola nahoru X-Txxx, X-Sxx, X-Hx.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 24. 9. 2020 19:23

Třeba už žádná X-T40 nebude a toto je přímý nástupce T-T30...
V tom videu vypadá skoro stejně, pokud to není nějaký podvrh...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 9. 2020 20:40

Electronic Imaging divizi Fujifilmu po sympatickém Toshi Iida přebírá Mark Yamamoto, který před příchodem Toshiho stál za spuštěním X systému jako takového a počínající modelem X100 (2011).
Foto nadšence v kravatě střídá opět foto nadšenec v kravatě. Bude líp? Těžko říct. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rea_andrea 24. 9. 2020 20:51

Kluci, ta Fuji Noir od Omara na YouTube je parodie :-) to není nový stroj, ale Omarova X-T20 s nálepkou :-) jenom tak pro formu :-)
rea_andrea
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 9. 2020 21:59



A pro úplnost další Viltrox skla...


wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 25. 9. 2020 06:52

rea_andrea píše:Kluci, ta Fuji Noir od Omara na YouTube je parodie :-) to není nový stroj, ale Omarova X-T20 s nálepkou :-) jenom tak pro formu :-)

Tak podľa tej kobercovky to snáď spoznal každý... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 25. 9. 2020 07:28

S těmi viltroxy je to pěkné. Chci 23 na noční street a je to těžké. Blíží se zima a plískanice, tak WR by se hodilo, nejlehčí, zase ale o 1EV méně. Měkčí podání na close up.
Už vůbec nevím jestli u 1.4 Viltrox nebo Fuji. Každý má své výhody. Shlédnul jsem několik zdrojů a vesměs se shodují na lepší ostrosti ve středu, ale s horšími kraji, kde to se postupně obrací ve prospěch fuji, který je ale s ostrostí po celé ploše vyrovnanější. Horší CA a vinětace (ta mi tolik nevadí). Rychlejší a tišší AF.
Ale stejně mě láka a asi jej objednám a vyzkouším.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 25. 9. 2020 07:39

Stan35 píše:Vypadá to na tuto mašinku:-)
https://www.youtube.com/watch?v=JJTPjG3nPCE


rea_andrea píše:Kluci, ta Fuji Noir od Omara na YouTube je parodie :-) to není nový stroj, ale Omarova X-T20 s nálepkou :-) jenom tak pro formu :-)


To vypadá jako super nápad. Poměrně inklinuji k těmto nostalgicky vypadajícím snímkům. Protože Fuji neznám měl bych jeden dotaz. Zhruba ve 4.-6. minutě mluví i simulaci různých filmů. Tuto simulaci nabízejí i starší těla jako třeba ona zmiňovaná X-T20 nebo jen některá nová? U nových vím, že to tam je.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 25. 9. 2020 07:56

Ano. Navíc v 8.30 min je odkaz na další zajímavou stránku, ale to jistě někteří ví.
Já to sem hodil jen pro uvolnění a odreagování v kontextu honění se za něčím novým
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 25. 9. 2020 08:03

Jo, zafungovalo to skvěle. Už procházím bazary :-)
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 25. 9. 2020 12:04

Anebo stačí stáhnout Fujifilm X Raw Studio, nainstalovat do PC, které se propojí s Fuji fotoaparátem přes USB a vyladit si výstupní jpg simulaci dle těch receptů.
Je to vlastně jediný možný způsob, jak dosáhnout identického jpg výstupu jako přímo z fotoaparátu. X Raw Studio využívá k exportu právě grafický procesor z připojeného aktivního Fuji fotoaparátu.
Lze si takto zpětně starší rawy hezky zpracovat, poladit...

Ke stažení zde:
https://fujifilm-x.com/global/support/d ... aw-studio/

Tohle Capture One neumí a je to škoda. Možná někdy v nějakém upgradu... ?
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Titan_66 26. 9. 2020 07:42

Tak 10-24 mark II bude oznámeno v říjnu, tak to je pecka
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 26. 9. 2020 07:51

No, jsem zvědavý. Snad nebude těžší. Klidně by mohli dát pryč stabilizaci a přidat WR.
Stan35
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků