Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bosonozka 11. 11. 2019 19:00

Tak na 16-80mm je další update: https://www.fujirumors.com/first-tests- ... bble-gone/

Má už někdo doma?
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 11. 2019 23:46

Mám takový pocit, že teprve nyní po této aktualizaci se začnou sklady plnit novými XF 16-80mmF4. Tady se zdá, že aktualizace konečně řeší ty nejpalčivější problémy. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Titan_66 12. 11. 2019 10:05

Kolega z práce ho už má, už mu to teda dobře prej fungovalo i bez toho FW.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 11. 2019 16:11

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 11. 2019 20:20

Medaili (jakoukoli) jsem tedy rozhodně od DPreview za XP3 nečekal. To je natolik specifický fotoaparát... ale budiž. :-)

Mimochodem, v komentářích někde jsem zahlédl toto od člena DP týmu.
Richard Butler: For various reasons we're not in a position to publish a 16-80mm F4 gallery yet. We hope to soon, though.

Třeba to neznamená nic, ale třeba to naopak o něčem vypovídá.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sakini 13. 11. 2019 05:50

S 16-80 určitě byly AF problémy, někdo si stěžoval na nepřesnost, někomu nefungoval na širokém konci ale na delších ohniscích perfektně, a museli vyhnat nějaké pavouky.
Sakini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod linecur 13. 11. 2019 14:58

Taky bych přivítal nějaké praktické postřehy s novou 16-80, zvláště porovnání s 16-55 - zrovna zvažuji, který z těch dvou pořídit...
linecur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosonozka 15. 11. 2019 18:30

Tak v USA u bhphoto je 16-80mm skladem, tak doufám v brzké recenze...
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 11. 2019 20:25

Já myslím, že recenze řadových majitelů budou v pohodě. Kritici jsou více vidět, ať už je v tom příčina jakákoliv (třeba kusová variabilita...). :-)

K té volbě mezi 16~80/4 a 16~55/2.8, tak opravdu dost záleží na tom, co od toho očekávat. Já např. bych s 16~80/4 nešel fotit koncert v tmavém klubu. Ale např. bych je vzal jako jediný objektiv do kopců/do hor (a klidně bez stativu).

A tak to je se vším... :-)

EDIT: Maarten se s recenzí na X-Pro3 celkem rozjel, ale může to zajímat třeba ty, kteří čekají na větší update pro X-T3/X-T30, který by nabídl věci, jenž jsou obsaženy v X-Pro3.



+
Fotoalbum s X-Pro3:
https://www.flickr.com/photos/maartech/ ... 065741523/
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 18. 11. 2019 09:02

Ahoj, měl bych dotaz k výdrži baterie. Kolegyně z práce si teď koupila X100T a stěží nafotí kolem 120 - 130 snímků na 1 baterii. Zkoušeli jsme hromadu baterií, včetně originálních Fujifilm, nových Patona/Avacom/DSTE a se všemi se ten foťák chová +/- stejně. Firmware je poslední, WiFi vypnuté + zapnuté šetřicí mechanizmy v menu, ale bez výhledu k zlepšení. Se stejnýma baterkama jsem na tom s mou původní X100 (Bayer) o poznání líp a nemám problém udělat 200-300 snímků na baterku, která jí umře v X100T po těch 100 snímcích. Nějaké nápady jak to vylepšit?
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 11. 2019 09:19

U tohoto modelu se s tím moc dělat nedá. Nakoupit neznačkové baterie do zásoby a třeba ideálně pořídit si nabíječku pro nabítí páru baterií - ať to odsejpá.
X-Trans je náročnější na zpracování, dobové CPU více zatěžuje a proto je spotřeba u bayer verze X100 nižší.

Dost "nárazovou" spotřebu ovlivní focení samotné, pokud kolegyně fotí stylem ve smyslu, že do minuty "napráská" třeba 20-30 fotek, tak bude třeba změnit přístup k focení - což by nebylo na škodu - to je skoro jako s filmem v analogovém fotoaparátu. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 18. 11. 2019 10:30

wikxzen: Díky za odpověď, co jsem googlil i dikuze na dpreview, je to podobné. Pomohl by downgrade na X100S?
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 11. 2019 10:41

Myslím si, že výrazný rozdíl v tom nebude. Dívám se, že oba modely dokonce sdílí stejný procesor i snímač. U staršího "S" bych čekal asi horší odevzu v celkovém fungování fotoaparátu.

Pokud by však kolegyně používala výhradně OVF, měla aktivní režim úspory energie, fotoaparát vypínala vždy po sejmutí z oka a LCD zadní panel přestala prakticky používat, tak se dá ještě s tou spotřebou u "S" i "T" pohnout k lepšímu.
Což je v podstatě můj styl focení s XP2.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luboš 1 18. 11. 2019 16:20

Používám výhradně OVF, režim úspory energie, náhled po vyfocení 2,5 s; atd. a nafotím cca 210-250 fotek. Určitě X-T100 nafotí na jednu baterku více snímků než X-T20 co mám také.
Luboš 1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drive18 19. 11. 2019 22:34

Hmm, a nemas nahoudou aktivovane PRE-AF, ktore nuti fotak neustale ostrit, a tym vyrazne
skracuje vydrz baterie. Nebo taky nefotis neustale v rezime AF-C ?
drive18
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků