Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 10. 2019 18:39

wikxzen píše:XF16-80mmF4 R OIS WR Firmware Update Ver.1.01
The firmware update Ver.1.01 from Ver.1.00 incorporates the following issue:
Fix of slight defects.

YES! Fuji fixed the flickering/focus issue when zooming in video mode! Fantastic. I love this wonderful all-in-one-lens!

...They fixed it and this VERY quick after launch...
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 19. 10. 2019 19:30

https://www.megapixel.cz/fujifilm-x-t2-telo#mpxemail nostalgicky jsem si vzpomněl jak jsem si chrochtal s cenou 42 táců po cashbacku :-)
Sony
Salva Pecka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 19. 10. 2019 22:12

Myslím, že nejvíce si nostalgicky zachrochtali ti, kteří si pořídili X-H1 na jaře 2018, aby se za necelý rok dozvěděli hořkou skutečnost, jež trvá dodnes. https://www.fujifoto.cz/pouze--telo/fujifilm-x-h1-vpb/
:-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 20. 10. 2019 07:30

Tak to je mazec, na tu puvodni cenu si vzpominam. To ty prodeje byly fakt tak mizerne? Tohle se jen na moralni stari svest neda ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 10. 2019 07:54

Něco se zkrátka nepovedlo, X-H1 šel na trh pozdě, prakticky až rok poté, co byl ohlášen jeho vývoj (začátek roku 2017). Model X-T2, jež sdílí stejný snímač a procesor byl na trhu už od půloviny roku 2016. A mezitím na začátku roku 2018 se šuškalo o nové X-T3 s novým snímačem a procesorem. Takže lidi pak v době ohlášení prodejů X-H1 už jen čekali na X-T3. Zájem o X-H1 pak musel dramaticky klesnout. V lednu 2019 už začaly první pády cen za X-H1 s gripem. A pak logicky se začalo psát o tom, že X-H1 je v předních místech prodejů. :-)
A X-H2 se podle různých šuškand na trhu neobjeví letos, prý prakticky celý následující rok 2020 (jen jeho oficiální ohlášení vývoje), ale spekuluje se o začátku roku 2021. A zcela jistě to bude ještě dražší, ale snad s již další generací snímače a procesoru než je v aktuálním X-T3.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 20. 10. 2019 08:04

No jenze to zamereni X-H1 bylo od zacatku jine. Co jsem tak pochopil, tak slo predevsim o fotak zamereny na videofunkce. Tomu odpovidalo i to velke telo, stabilizace ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 10. 2019 09:50

Ty videofunkce jsou bezesporu podstatnou částí X-H1. Měl to být konkurent k hybridům jako třeba Panasonic GH5. Nicméně, já třeba bych si X-H1 nepořizoval kvůli videu, byť jsem koncerty kdysi natáčel běžně vedle focení, ale hlavně kvůli té stabilizaci pro non-OIS skla, lepšímu úchopu, komfortnější práci s velkými zoom skly. Na druhou stranu, a tak asi přemýšlí více lidí, na X-T3 vidím v některých videofunkcích lepší parametry, díky výrazně výkonnějšímu procesoru např. lepší AF-S/C a další rozdílové fičury, a také i perspektivu pro další vylepšování firmwaru v následujících letech.
O X-H1 se píše, že už tam není moc co vylepšovat skrze firmwary z hlediska AF či stabilizace, jelikož už se např. naráží na limity výkonu tehdejšího procesoru (verze z r. 2016) - byť má X-H1 procesory dva - X-H1 je v podstatě jen dovršení vývoje předchozí generace modelů.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 10. 2019 10:04

Naklady na vyrobu/vyvoj X-H1 budu podla mna dost nizke,kedze sa tam prepouzival HW/SW z X-T2 (okrem IBIS a EVF) a po vypusteni X-T3 uz bola X-H1 v podstate nezaujimavy model, pretoze X-T3 je pre vacsinu asi vhodnejsi fotak, takze nemalo zmysel drzat cenu nejako vysoko.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 10. 2019 08:38

A na Megapixelu (bazar) zrovna X-H1 s orig. bat. gripem a šesti akumulátory k tomu za lidových 21k Kč. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 21. 10. 2019 09:05

Na jednu stranu je smutné, jak rychle tahle skvělá fototechnika ztrácí hodnotu, ale na druhou je zase skvělé, že si člověk může za relativně malé peníze pořídit velkou výbavu. Třeba fotografové akcí si dnes musí rochňat, protože si ke každému objektivu koupí jedno tělo a nemusí přehazovat. ...Pro mě tyhle ceny znamenají, že nemá valný smysl prodávat můj X-T2. S tak dobrým foťákem budu klidně fotit 10 let, aniž by mě znepokovaly pokroky v nových modelech.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 22. 10. 2019 11:30

Tisková zpráva k X-Pro3 (Nokishita). Za dva dny bude oficiální ohlášení.

The X-Pro3 uses the back illuminated 26.1MP X-Trans CMOS 4 sensor and the X-Processor 4 image processing engine for superb image & 4K video quality and autofocus performance.

The X-Pro3 uses an improved algorithm to enable autofocus at the minimum luminance of -6EV, which is near pitch-darkness. The camera features a new HDR shooting function, which combines multiple continuously shot images of different exposure levels to expand the dynamic range. The tool, designed to recreate the vast dynamic range of light conditions that exist in nature, produces natural tones without causing exaggerated amplification of colour tones.

The camera handles multiple exposures of up to 9 frames in the Additive, Average, Comparative Bright or Comparative Dark mode to combine images taken from multiple viewpoints or at different times into a single image. You can apply different Film Simulation modes to each of the frames to create a multi-layered collage.

The exterior of the camera body is made of titanium, which gives the camera additional strength and corrosion resistance. It is combined with premium quality coating giving it a sleek, elegant appearance. The internal framework of the camera body is made from magnesium alloy. Weather sealing has been applied at 70 points to give the camera advanced dust and moisture resistance. The camera is also capable of operating in temperatures as low as -10℃, allowing users to be on location and not having to worry about the weather.

The X-Pro3 for the first time has an AF range limiter function, which has been available only on a limited number of lenses until now. You can select from two preset values or use the focus ring to specify any focus range. This gives the focus preset function available to all XF lenses.

Users can switch between the optical viewfinder (OVF), which provides a constant view of your subject without any time lag, and the electronic viewfinder (EVF), which allows you to check exposure while you shoot. The EVF uses a 3.69-million-dot organic EL panel with advanced display performance. The organic EL panel boasts a high contrast ratio of over 1:5000 and the maximum luminance of 1500cd/m2 to display the finest details even in shadows and highlights. It also covers 97% of the sRGB colour space, giving more accurate colour reproduction.

EVF display options in the “Boost” performance mode now includes “Smoothness priority” where a black frame is inserted between each of the frames at approx. 100fps to provide a smoother appearance with a minimal sense of residual images, giving an equivalent refresh rate of approx. 200fps. This option is recommended when you are taking pictures of fast moving subjects and need to track the erratic motion.

The camera also features the “Electronic Range Finder” function, in which a small EVF window is displayed within the OVF to help checking electronic settings. The EVF window displays live view, enlargement of an AF point and pictures taken, improving the usefulness of the OVF.

The 1.62-million-dot high-resolution tilting LCD touchscreen display, can flip approx. 180 degrees, allowing you to shoot from the hip, at ground level or with the camera above your head. The screen offers a wide angle of view and delivers high contrast yet natural colour reproduction to provide a clear and high quality view.

The rear 1.28-inch colour Memory LCD, protected with toughened glass, displays shooting settings regardless if the camera is turned on or not. The screen can be set in the “Classic” mode which displays Film Simulation, white balance and other image settings reminiscent of film cameras, or in the “Standard” mode for displays shutter speed, ISO sensitivity, the number of remaining frames and other shooting settings in plain numbers and icons.

“CLASSIC Neg” mode has been added to the Film Simulation function, which simulates colour negative film traditionally chosen for everyday snapshots. The colours, precisely controlled for each level of brightness, create a rich chromatic contrast to add extra definition to the image.

The Black & White adjustment function, originally introduced to the X-T3 and X-T30 to apply warm and cool tones to monochrome images, has been updated as the “Monochromatic Colour” function. The X-Pro3 now allows you to choose the key colour from a matrix of Warm / Cool tones and Magenta / Green hues, incorporating the rich gradation into your images to create photographs with a personal twist.

“Clarity setting” has been included as an image quality parameter to complement the existing Highlight Tone, Shadow Tone and Sharpness. Texture and outlines of subject can be accentuated or softened while retaining gradation of colours to control the overall look of a picture.

The Grain Effect function, which simulates the photographic film, has been evolved so that you can adjust “strength” and “size” to attain a more precise control over graininess, instead of having just two options of “strong” and “weak” graininess in previous models.

“Highlight Tone” and “Shadow Tone” options, have been integrated into the “Tonal Curve” setting so that you can intuitively adjust settings while checking the tonal curve.

Compatibility with 3rd party software has been improved so they can now read ratings given to pictures using the “Rating” function.

The functionality of the “Q” quick menu has been improved. You can now choose the number of icons to be displayed in the menu from 16, 12, 8 or 4. “Transparent” has been added as a new background option, allowing you to change the settings but ensuring you won’t miss a photo opportunity.

The X-Pro3 has a USB Type-C port (USB3.1 Gen1), to charge the camera’s battery and transfer data.
Size : 140.5 x 82.8 x 46.1mm
Weight : 497g
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Titan_66 22. 10. 2019 13:31

Četl jsem. S tím AF 6EV je to docela překvápko.

"he X-Pro3 uses an improved algorithm to enable autofocus at the minimum luminance of -6EV"

To je docela velká naděje, že po vydání x-pro3 bude pořádná nálož FW pro x-t3/30
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 22. 10. 2019 17:33

Beru to s -6EV dost s nadhledem, ostřit do skoro tmy jsem nezkoušel obecně, když tam nic nevidím. :-)
Nicméně, jak už bylo řečeno jinde - Fujifilm vstupuje do sféry "výpočetní fotografie" - to bude zajímavé ještě sledovat. Fujifilm tvrdí, že to bude zásadní, resp. důležitá součást jejich produktů. X-Pro3 to celé teprve rozjíždí/zahajuje.

the HDR shooting function combines multiple continuously shot images of different exposure levels to expand the dynamic range. The tool, designed to recreate the vast dynamic range of light conditions that exist in nature, produces natural tones without causing exaggerated amplification of colour tones.

In 3 years, AI (artificial intelligence or computational photography) will become important part of photography

AI will not manage or control, but help photographers to take better images in an easier way


Těším se na nástupce GFX50R. :-)

-- 22 říj 2019 18:47 --

Zimní cashback
Obrázek

A pak nějaké slevy u GFX (např. GFX 50R nyní za 99.390 Kč na místo 114.990 Kč atd.).
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sakini 23. 10. 2019 09:19

Mám stále rostoucí pocit, že u toho MF nakonec skončíš... Ostatně kdyby se jim podařilo udělat rozumný 16-32, klidně světelnost 5.6, byla by to pro mě jasná volba. Opravdu široký úhel tam zatím chybí, tedy od Fuji, vím že je to náročnější zkonstruovat, ale bylo by to na místě. X-Pro 3 pěkné, už úplně vidím ten firmware pro X-T3, a když u Fuji dají tak velmi ostrou X-H2.
Sakini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 23. 10. 2019 18:09

Zoom objektivy v GFX systému prakticky nesleduju/nehledám. Ale připouštím, že GFX50R mám v košíku delší dobu - společně s GF50mmF3.5 (FF ekv. 40 mm / 27 mm na aps-c) - ikdyž více mi vyhovuje ohnisko na GF45mmF2.8 (FF ekv. 36 mm / 23 mm na aps-c). Ale čím déle to v košíku visí, tím více ve mě roste odhodlání počkat.

Od vydání GFX50S do představení letošní novinky GFX100S uběhly 3 roky. GFX50R vyšel loni v září, tak asi v r. 2021/2022 bude teoreticky jeho následovník - otázka je jen, jakým "55mm" snímačem bude vybaven. Někde jsem četl, že to bude zřejmě BSI-CMOS 60-70mpx od Sony(?). Očekávám ale jinak, že nový GFXR převezme část vnitřní výbavy a procesor z X-T3/X-T30/X-Pro3 a s tím spojené veškeré aktuální funkce/fičury.

Nicméně, mým přáním je hybridní hledáček OVF/EVF na GFXR. Myslím si, že to by teprve bylo to pravé. Na OVF v X-Pro2 jsem si dost zvykl a modernizovaný hybridní hledáček na X-Pro3 vypadá slibně. A na GFXR by mohl být snad i větší. Myslím si však, že to je jen "zbožné" přání. :-)
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků