Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dadajax 3. 10. 2016 15:54

Zatím jsem to testování neplánoval, ale mohl bych si zkusit napsat o zápujčku, ať mám zase o čem psát :) Pokud se to ale povede stejně jako 35mm f/2, tak to bude super. Jediné co mě fakt štve je, že ta má 23mm a 56mm nejsou WR :( Ale světelnost je pro mě důležitější, tak to musím oželet. Třeba už 56mm už se mi začíná hromadit docela dost bordelu vzadu na čočce :-/
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 3. 10. 2016 17:57

Mě u těch nových f/2 objektivů láká právě to WR a malá velikost.
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 4. 10. 2016 19:17

Tak zítra by měl být nový 23mm k vidění a vyzkoušení na pravidelném středečním srazu, viz https://www.facebook.com/events/170455763358436/

Bohužel se mi nahromadilo hodně fotek k úpravě, takže budu trávit celý den retušováním.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 46Power 4. 10. 2016 22:53

Tak snad budu brzy patrit do Fuji family taky...Rozhod sem se prodat 6D, 70-200, 16-35/F4 a 50 1,8 STM). Zatim nevim jakej model konkeretne koupim(XT-10?) ani skla, ale diky vam to načtu:)
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 4. 10. 2016 23:27

46Poweer- co te vede k tomu prodat 6D a jit k fuji?
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 10. 2016 07:08

No, já bych si od Fuji nejdřív něco vyzkoušel, než bych kompletně a nenávratně přešel. Používám X-E1 už cca 2,5 roku a přejít od Nikonu se mi nechce hlavně kvůli obrazové kvalitě. Výstup z X-trans, Fuji barvy i optika jsou takové specifické, nemůžu říct, že by mi ve srovnání s mojí Nikon výbavou vždy vyhovovaly. ...Jinak X-T10 je dobrá volba pro začátek, ale osobně bych počkal na novou generaci (X-T2 nebo X-T20) s novým AF systémem. Zvlášť pokud mě nic nenutí k urychlenému přechodu.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 46Power 5. 10. 2016 15:42

Uz sem rozhodnut, ze vse prodam a nez bude 6D2 hlavne, pak za telo dostanu jeste mene... Vadi mi rozmery, vaha, celkove pro me neprakticnost, BF/FF atd...Jezdim hodne na kole a treba letos me uteklo tolik prilezitosti. Nic me nedonuti(lo) si 6D vzit nekam. To byl z me strany omyl, na ktery sem prisel az ted :-)) . Lezi to jen ve skrini vsechno.
Ted to vse prodam koupim naky Fuji(X-E2s?) telo kolem 20tisic pevny sklicko a rad bych neco usetril jeste ;-) Budu si to moct brat kamkoliv jako mobil.
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 10. 2016 16:05

Tak samozřejmě záleží na každým. Taky hodně jezdím na kole a všude mám s sebou X-E1 s 18-55, ale hory, rodinu, výpravy včetně těch natěžko absolvuju s DSLR.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 10. 2016 08:38

Ja mam tie vyrazne mensie a lahsie Sonky (rovnako prechod z Canonu) a aj si ich casto bravam so sebou, ale fotim skor mobilom- ono to treba aj vybrat :D Bral by som X-T2 :) Ked uz, tak poriadne!
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 46Power 6. 10. 2016 12:29

Takovej nadsenec nejsem zas :-) Nakonec az to prodam, tak mozna jak psal Dolgor, ze pockam az vylezou novy a spadne cena starsich...Treba X-T1 nebo X100s, ale to je muj cenovej strop ;-)
Jo a nebo ten mobil :-D
46Power
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 6. 10. 2016 18:13

46Power píše:Vadi mi rozmery, vaha, celkove pro me neprakticnost, BF/FF atd...Jezdim hodne na kole a treba letos me uteklo tolik prilezitosti. Nic me nedonuti(lo) si 6D vzit nekam.

46Power bingo, trefa! :tleskani
Tejto výhody si už užívam štyri cyklo sezóny a fujinka furt nerozlučný spoločník, všetko pekné zachytené! ;-) Kurňa, ešte že sú k máni bezrkadlovky.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 6. 10. 2016 18:15

Na X-T1 teď běží cashback na 8000Kč, viz http://bit.ly/fujinogol
Co jsem slyšel, tak by se X-T1 měla stále prodávat souběžně s X-T2, jako levnější verze.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamik99 8. 10. 2016 07:47

Používá někdo odesílání fotek z foťáku do android telefonu pomocí aplikace Remote control od Fuji?
Dřív se mi spojení a odeslání fotek dařilo tak na druhý pokus. Nyní po nové instalaci aplikace poslat fotky nejde. PS mám XA-1.
kamik99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 10. 10. 2016 22:03

X-T2 + 35/2, jako neni to zadny sprint, ale vzhledem k vzdalenosti ciciny pri tomhle ohnisku je to pro beznyho frantu uzivatele (tzn me) uplne napohodu AF-C, jen kdyby to nestalo takovej ranec :D

Obrázek
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 46Power 11. 10. 2016 07:25

Ja taky koupim XT-2 nakonec :-) . Oduvodnil sem si to tak, ze kupuju fotak na min.5-6 let, tak.... ^^
Asi pockam nakej mesic, jestli nebude treba pred vanoci nejaky cashback...
46Power
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka