FUJI X-SYSTEM fotoaparáty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Allien driver 26. 3. 2016 21:15

ani nevieš, ako je mi to jedno, proste mám super výsledky a tie tvoje dri... je to najmenej, čo ma môže dojať, skôr som ti chcel pomôcť, dostať sa z traumy :-]
Naposledy upravil Allien driver dne 26. 3. 2016 21:17, celkově upraveno 1
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 26. 3. 2016 21:16

PavlinaH píše:K čemu bych sem měla dávat fotky. I kdyby byly sebedokonalejší, tak se určitě najde někdo, kdo by si mě nějak dobíral a hledal na mne jen chyby, tak jak je tu zvykem.
Takovou radost vám neudělám.
Dávát tu odkaz na uznávané testy:

http://www.dpreview.com/reviews/image-c ... fullscreen

Zde si každý může stáhnout RAWY a porovnat si to. Je tam i XPRO2. Je tam jasně patrné, že mám ve všem co jsem psala pravdu. Že zkrátka Olympus je na tom co se detailů týče o hodně lépe.
Dávám to sem hlavně kvůli širší veřejnosti, abych pomohla těm, co se nyní rozhodují.
U Fuji je to bohužel kočkopes. Nazvala bych to JPGRAW. Nebála bych se to nazvat klamání spotřebitele.

Bohužel takovéto testovací fotografie mají s reálným focením jen pramálo společného a jen rozptylují začátečníky od skutečného focení. To že dokáže ten či onen fotoaparat o 10% ostřejší sníky stejně nikdo reálně na tištěné A4 nepozná a nepozná to ani na A3 a větší formáty stejně 99% amatérů nedělá.

V roce 2004 jsem viděl u kamaráda parádní portréty na A3 z 4MPx kompaktu (mimochodem olympus) a tehdy jsem snad poprvé po digitálu zatoužil. Dneska by ten komapkt natřela na chleba kdejaká mýdlová krabička. Bohužel ale nemám pocit že by se snad nějak více vystavovalo ve větších formátech. Nebo se dělalo domácí album ve větším rozměru, než 10x15

Kdo má dneska monitor 4K? A i na ten stačí 8MPx foťák!

Reálně mě, jako kreativně smýšlejícího fotoamatéra daleko více zajímají tvůrčí možnosti, jako je třeba hloubka ostrosti a tady si řekněme upřimě a na rovinu... micro4/3 vždycky zaostávat za APS-C a ta zase nedokáže vytvořit stený feeling jako 24/1,4 na plném formátu... a tak dále až k velkoformátu. U krajiny to třeba nemusí být rozhodující. A na druhou stranu, dělat makro, tak asi nemá smysl jít zase do větších formátů.

I kdyby ten Olympus měl 2x tolik detailů, tak pro mě bude mít vždy menší užitnou hodnotu, než větší formát. Jakkoli proti němu v zásadě nic nemám a svým známým na rodinné foto ho vřele doporučuji.

Jak říkám, onanovat je fajn, ale se skutečným sexem to má pramálo společného. Ikdyž, pravda... vždycky závisí na osobních preferencích, že ;)
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 26. 3. 2016 21:25

FXE1 píše:A kľudne nás presvedč aký si zdatný v PP a daj sem niečo z Fuji v plnom rozlíšeni a z RAWu :) Poprosil by som prírodné textúry :D

moje fotky si už videl a bolo ich nemálo.....
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 26. 3. 2016 21:27

A potom si ich zmazal ? :D Však daj jednu v plnke ...

-- 26. 3. 2016 20:30 --

Allien driver píše:ani nevieš, ako je mi to jedno, proste mám super výsledky a tie tvoje dri... je to najmenej, čo ma môže dojať, skôr som ti chcel pomôcť, dostať sa z traumy :-]

Ty si iný borec, keď máš súper výsledky... :D , ktoré nemôžeme vidieť....
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 26. 3. 2016 21:31

môžeš ich vidieť znovu, len sa treba posnažiť, zmazané neboli

-- 26. 3. 2016 21:41 --

cudzie by si rád, ale na svoje si bol vždy skúpy, asi si sa po schytanej kritike za ne hanbil a vymazal. Takže vlastne hovoríš o sebe...
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 26. 3. 2016 22:05

FXE1 píše:Ty si iný borec, keď máš súper výsledky... :D , ktoré nemôžeme vidieť....

Hele, pochopím, že máš s Fuji špatnou zkušenost, proč ne. Ale mám dojem, že se tu snažíš házet až moc špíny na to, že říkáš, že je Ti Fuji ukradené.

Praštil jsem s Nikonem D7000 a pár slušnými objektivy (Sigma 17-50/2.8, N50/1.4, N85/1.8, Tamron 90/2.8 ), když jsem opakovaně řešil problémy s nepřesným AF na vzdálenost 3m a více.

Zvažoval jsem Sony a Fuji, rozhodl jsem se pro Fuji a jsem spokojen. Neřeším pixely, tzn. nezajímá mě, jestli větvička někde kilometr daleko je přesná nebo nepřesná, jde mi o celkový dojem z fotky, kvalitu ostření, apod.

Když jsem se podíval na své starší fotky focené DSLR, vidím jednoznačný posun k lepší technické kvalitě. A mám za to, že významná většina lidí, co přešla na bezzrcátka, to tak má - proč by se jinak zbavovali DSLR, které jsou ještě dnes většinou amatérských fotografů brány jako to nejlepší, co se dá za rozumný peníz pořídit?

Můžeme polemizovat o kvalitě X-Trans, ale považuji to za zbytečné. O objektivech asi moc polemizovat nebudeme, tam je výborná kvalita evidentní. Můžeme si postěžovat na to, že AF v nižších úrovních světla končí dříve, než na DSLR.

Ale to jsou věci, které mě, jako amatéra, který fotí pro radost, v zásadě nijak neomezují. Naopak výsledný výstup je pro mě jednoznačně pozitivní. Pravda, není 100% věrný (který systém ve srovnatelné ceně je?), ale tohle opravdu neřeším. Raději fotím :)

Howgh.
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 26. 3. 2016 22:46

Chlapi vy máte dost. Allien driver ty jsi jasnej hned od prvních příspěvků a FXE, ten se choval stejně jako teď Allien, když měl ještě Fuji. Můžete si podat ruce. Jděte radši dělat něco užitečnýho. Jediný normální příspěvky jsou tady teď od maraou a daliho. Sorry:)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 26. 3. 2016 22:52

Ze je FXE1 a JohnNewton, nick z ephoto, jedna a ta ista osoba. Neverim, ze v Ceskoslovensku ziju dvaja ludia, ktorym Fuji tak strasne ublizilo. ( ako to netusim, ale muselo to byt nieco desive)
Tieto porovnavacky kto ma vacsieho pindika su inac smiesne.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 26. 3. 2016 23:20

hoax píše:Chlapi vy máte dost. Allien driver ty jsi jasnej hned od prvních příspěvků a FXE, ten se choval stejně jako teď Allien, když měl ještě Fuji. Můžete si podat ruce. Jděte radši dělat něco užitečnýho. Jediný normální příspěvky jsou tady teď od maraou a daliho. Sorry:)

asi máš pravdu, jdu vod toho pryč
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 26. 3. 2016 23:28

I když to tak nevypadá, já proti vám osobně nic nemám, je mě v podstatě jedno v čem si každej jede, ale je to tak jak psal Lotrandor, jak se z lesa volá.. Pak se těm konfrontacím nelze divit, rozumný příspěvky přirozeně nic takovýho nevyvolávají.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 27. 3. 2016 13:16

Obrázek

Už zase fotím jen s X-E2 :(
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 3. 2016 13:26

To by se mi také líbilo fotit :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod T-Lama 27. 3. 2016 15:15

pemar: Co Ti brání? Foťák máš... ;)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 3. 2016 15:20

Tento typ fotografií by mi doma neprošel, bez ohledu na to jestli bych to fotil Nikonem, Fuji, nebo čímkoliv jiným. :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 27. 3. 2016 17:23

Proč doma ? To se dá fotit kdekoliv.
Dajadax, pěkné, já mám taky rád 2, připadá mi, že je toho tak nějak víc a schová se moje neumětelství.
A zapomněl jsem, záclona od maminky :)
Přílohy
P30503331002u.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka