FUJI X-SYSTEM fotoaparáty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PavlinaH 24. 3. 2016 23:51

Jj, taky to nechápu. Hlavně objektivy jsou hrozně předražený. Ty starší navíc dost pomale ostří a k tomu ten zprasenej RAW... :shock:
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 3. 2016 01:25

Tam je prostě fakt, že máš cca f/1.8 FF v rozměrech APS-C a za to platíš. Taky za to jak ten foťák vypadá, rangefinder nikdo jinej nedělá, nebo aspoň ne tak pěknej.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 25. 3. 2016 08:53

To by mě zajímalo podle čeho se dá říct, že je to předražený :?: Prostě taková je cena za kterou jsou ochotni lidé zaplatit.Kdyby to bylo "předražený" tak si to přeci nikdo nekoupí. Spíš než slovo předražený by jsem to nazval, že vydělávám méně než by jsem chtěl a za to Fuji přeci nemůže :pozor Předraženou věc by jsem nazval takovou bez který se neobejdete a musíte si jí chtě nechtě za předražený peníz koupit.
Foto-Fujifilm/Sony/Nikon,
Audio - Sennheiser HD 650 / AKG K 845 BT/Koss PRO/COWON Plenue D2 / M. F. LX2-HPA / AudioQuest DragonFly Red
PC- Asrock taichi x370/Amd Ryzen/GEFORCE GTX 1060/16GB RAM
Salva Pecka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 3. 2016 10:02

Salva Pecka: +1
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 3. 2016 10:21

U objektivů cena odpovídá kvalitě. Hromada kovu a skla něco stojí, možnost fotit na plně otevřenou clonu a mít krásnou kresbu je příjemná. To že u Fuji chybí levnější alternativa je škoda. XC řada pevných skel v plastovém provedení s horší světelností by se docela hodila pro lidi co fotí jen tak.

Jinak co jsem tak koukal na nějaké fotky z 90mm na plně otevřenou clonu a ještě k tomu pořízených na X-Pro2 - to množství detailů je úžasné.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tumek 25. 3. 2016 13:36

Jestli je cena závislá na počet šroubku tak to cenově asi odpovídá...
https://www.lensrentals.com/blog/2016/0 ... -teardown/
Je nutno brát v potaz, že ty skla jsou pravděpodobně jen aps-c...
V porovnání s alternativou u jiných značek neobstojí.
/To jsou jen takové fráze, hromada kovu, hromada skla, že si kupuješ jako něco prémiové, že je to skoro Leica apod. hospodské řeči/
tumek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 3. 2016 13:41

tumek: ano, jsou to jen APS-C skla, já myslel že to snad je každému jasné že Fuji nebude vyrábět pro svůj APS-C systém fullframe skla.

A v porovnání se kterou alternativou neobstojí? Máš nějaké konkrétní srovnání kdy je konkurence lepší?
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 25. 3. 2016 13:57

tumek a prečo si fotil s Fuji???
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 3. 2016 14:07

Objektivy jsou nacenovane tak, ze to velkou vetsinou odpovida. Nevim proc hrat ale nejakou slovni hru predrazene/nepredrazene. Obcas neco vyjde a misto relace obvykle v tomto segmentu, treba 45-55 kKc to stoji 75. A je obecna predstava (shodne se na tom vic lidi), ze je to predrazene a vi to i PM co tomu daval cenovku treba. Jenom free komentatnori si to zakazuji rici. Predrazena vec muze stat i 17 Kc, to nema nic spolecneho s kupni silou.
Predrazena vec je vetsinou, kdyz PM usoudi, ze to jde do segmentu, kde je potreba nejaka cena, kterou jsou zakaznici zvykli platit. Treba 190g esus z hliniku v REMPU stoji 210 KC, ale jidelni miska "Mattehorn" z horolezeckeho aluminua, specielne odlehcena na 190g stoji 899 Kc.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 25. 3. 2016 15:45

Ako funguje ten zonovy AF? Vyberiem si nejaku zonu a ostatne body su neaktivne? To mi nedava zmysel.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 3. 2016 15:58

JSP070: přesně tak, ostatní jsou neaktivní. Jde o to že najednou to vybírá z více ostřících bodů místo z jednoho, takže to může urychlit zaostření. U X-Pro2 to dávalo smysl třeba při focení racků, kdy jsem nemusel racka držet přesně v jednom konkrétním bodě záběru, ale při oblasti 9x9 ostřících bodů jsem měl větší rezervu.

Je to jako bys nechal zapnutý automatický výběr AF bodu, ale omezil ho jen na určitou oblast záběru. Při zvolení moc velké oblasti mi to ale smysl nedávalo, tam pak už člověk nemá moc kontrolu nad tím, na co AF zaostří.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 25. 3. 2016 16:32

Takze asi nieco ako 3d tracking u Nikonu okliesteny na par bodov. Ale zase 25 bodov pokryva dost velku plochu.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 3. 2016 16:36

3D tracking tam je taky. Vybereš si ostřící bod, zaostříš a foťák se snaží sledovat ten objekt po celé scéně. Jen mi to nepřišlo moc spolehlivé, množství odpadu bylo hodně velké. Ale je fakt že jsem to zkoušel jen na ty racky, na cyklisty už ne.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 25. 3. 2016 22:44

Nejde jen o to do čeho chceš, jseš ochotný investovat. Jde o to, zda je cena odpovídající výkonu, kvalitě zpracování, jestli ti sedí ovládání a jak jsou cenově dostupné objektivy. Zda je jejich cena adekvátní.
A když si to rozebereme tak o kvalitě zpracování není pochyb, váha a rozměry jsou také dobré. Pokud vezmeme výkon - výstup a výkon objektivů, tak tam už je to vůči jiným značkám slabší, avšak dražší. RAW je v překladu surový, ale u Fuji na to nehledí a za cenu oklamání zakázníků do něj nešetrně zasahují. Říkáš si, že fotíš na vysoké ISO a že máš kvalitní snímky. Blbost. Máš odšuměné a dostřené snímky s podstatně méně detaily. Odšum se prostě vypnout nedá a to je dle mne podvod na zákazníky. Oni by to měli uvádět a na toto upozorňovat. Dle mne je to jejich povinnost. Daleko lepší je, mít opravdu surový RAW a pokud se vyskytne šum, tak si jej citlivě v PC odstranit. A ne, abys měl všechno odšuměné a doostřené= rozpatlané. Na vysoké ostrosti si hodně zakládám a to je také jedna z klíčových vlastností, podle kterých se posuzuje kvalita výsledného snímku.
Trvalo mi skoro 2,5 roku, než jsem dala dohromady systém, Mám všechny nejvíce používané ohniska ve světelnosti f 1,8, zoom 12-40 a také zoom 40-150 f/4-5.6 s tělem EM10. A cena tohoto systému je podstatně nižší, než bych měla u Fuji. Za to však snímky mám podstatně ostřejší, prokreslenější, tělo lehčí a ostření také o dost spolehlivější a rychlejší a k tomu možnost okamžité změny ostřícího bodu pomocí dotykového displeje.

Kdybych se měla nyní rozhodnout, jaký si vybuduji systém, tak bych šla znovu do Olyho. Možná do Sony FF. Ale jako studentka je to pro mne zatím nedostupné.
I kdyby Fuji systém stál polovinu, tak bych do něj nešla. Není to jen o ceně. Jsou věci, které se prostě nedají přehlížet. Někomu nevadí a je spokojený. Každý má jiné nároky a celkem to chápu. Musím ale uznat, že X PRO2 je pokrok a věřím, že Fujina se bude zlepšovat ve všech směrech. Zatím to ale za ty peníze co za to chtějí nestojí.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 25. 3. 2016 22:59

Tak je to novinka a lidi za to jsou ochotni zaplatit... tak proc by to tak nenacenili, treba Sony A6300 taky neni zrovna levnej...
qwerts
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka