FUJI X-SYSTEM fotoaparáty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Allien driver 24. 3. 2016 09:15

chcelo by to skúsiť aj v iných konvertoroch, za mňa napr. v C1
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 3. 2016 09:23

Do ideálu to má pořád daleko. Jpeg bude určitě lepší.
Je to defaultní nastavení? Já mám k Adobe defaultu averzi i v případě Bayer senzorů, doostření s malým poloměrem = zrnitost i na základní ISO, hodně digitální vzhled. Fuji nebo Nikon jpegy případně výstup Nikon konvertorů mívá přirozenější texturu.

Na Adobe se už hodně roků nadává v Nikon komunitě, protože není schopný nabídnout dobré barevné profily (odtud pak oblíbený argument Canonistů, že Nikon má děsný pleťovky, jo, má v Adobe konvertorech). Dost pochybuju, že by tahle sloní firma dokázala v dohledné době něco udělat s rawy z X-trans.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 24. 3. 2016 09:39

JPEG z foťáku nemám a x-pro2 jsem včera musel vrátit. V nastavení doostření jsem nastavil tyto hodnoty: 26 1,0 67 0

V iridientu zatím nemůžu vyzkoušet, vše jsem fotil do komprimovaného rawu.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 24. 3. 2016 09:42

Na tu 90ku klidně stačilo f4 nebo f5,6.... tenhle objektiv mám a to je hodnota kdy dojde k nejlepšímu vykreslení, na f11 už to bude o poznání horší.
Naposledy upravil Salva Pecka dne 24. 3. 2016 10:35, celkově upraveno 1
Foto-Fujifilm/Sony/Nikon,
Audio - Sennheiser HD 650 / AKG K 845 BT/Koss PRO/COWON Plenue D2 / M. F. LX2-HPA / AudioQuest DragonFly Red
PC- Asrock taichi x370/Amd Ryzen/GEFORCE GTX 1060/16GB RAM
Salva Pecka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 24. 3. 2016 10:20

Petr Luňák píše:Fotak pise iso12800, takze realita je nekde kolem iso6400, kdyz jde o Fuji? :)

U Nikona 8000. Prast jako uhod.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 24. 3. 2016 10:48

Já třeba nejsem takový pixel peeper, takže když při podobném záběru vidím třeba jednotlivé mříže nahoře na věži sv.Víta, nebo větve stromů co jsou kilometr daleko, tak za mě dobrý.

Až bude Iridient podporovat komprimované rawy, zkusím si s tím ještě vyhrát. Každopádně ani ten výstup z LR není vůbec špatný.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 24. 3. 2016 13:30

Dolgor píše:Na Adobe se už hodně roků nadává v Nikon komunitě, protože není schopný nabídnout dobré barevné profily (odtud pak oblíbený argument Canonistů, že Nikon má děsný pleťovky, jo, má v Adobe konvertorech). Dost pochybuju, že by tahle sloní firma dokázala v dohledné době něco udělat s rawy z X-trans.

Nechci vůbec hájit Adobe, ale myslím si, že je to přehnané, tak jakou spousta jiných kritik. Není to firemní editor. Ani Canon profily nejsou 100% přesné. Nikon profily mě na tom ale přijdou podobně, nějaké výrazné rozdíly oproti továrním jsem neviděl, nebo si jich nevšiml. Co se týče pleťovky, tak si osobně myslím, že to až zas tak s Adobe nesouvisí, Nikon jí má prostě jinou než Canon a spoustě lidí se líbí víc, asi i ze zvyku. Mě se třeba moc nelíbí ani v NX-D (konkrétně D750, záleží ovšem ještě na konkrétním světle) jak raw tak sooc jpg (ten je snad ještě o něco horší). Když to otevřu v LR je můj dojem stejný, ty profily subjektivně +-sedí. Podle mě je to záležitost primárně čipů a/nebo obrazového procesoru Nikonů, jestli to říkám správně :) Profily se do toho následně snaží s různou přesností trefit, což je prostě další proměnná do toho všeho. S X-Trans souhlas, tam je problém známý.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 24. 3. 2016 13:42

A pro zájemce ještě raw na hraní: https://dl.dropboxusercontent.com/u/137 ... CF1216.RAF
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 3. 2016 13:47

diky, mrknu na to večer a podám report :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod dadajax 24. 3. 2016 16:24

Právě jsem publikoval recenzi X-Pro2. Bohužel jsem ji měl jen krátce a ještě mi do toho vlezla rozsáhlejší zakázka, takže jsem neměl tolik času a prostoru udělat třeba srovnání s předchozí generací fuji snímačů. Ale třeba ty informace tam pro někoho budou zajímavé :)

http://www.fototipy.cz/2016/03/24/recen ... lm-x-pro2/

Ještě připravuju článek se srovnáním portrétních objektivů - 56mm vs 90mm.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 24. 3. 2016 18:23

Fayn recenze, díky .. :-)
Foto-Fujifilm/Sony/Nikon,
Audio - Sennheiser HD 650 / AKG K 845 BT/Koss PRO/COWON Plenue D2 / M. F. LX2-HPA / AudioQuest DragonFly Red
PC- Asrock taichi x370/Amd Ryzen/GEFORCE GTX 1060/16GB RAM
Salva Pecka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 24. 3. 2016 18:49

Prostudoval jsem ten sdílený RAF a za mě je tam vidět pokrok oproti tomu, co leze z 16mpx x-trans senzorů. Zdá se, že více mpx dává algoritmům lepší základ a obvyklé nešvary částečně zmizely. Trošku zklamáním je, že v nekontrastních částech scény stále poměrně divoce interpretují zachycený mikrokontrast v organických texturách, nebo spíš jeho absenci. Stále přetrvávají větvičky, kterým chybí spojení s částí větve ze které vyrůstají, ale odehrává se to v menší míře. Větší problém je vznik efektu "cukrové vaty", nevím jak to lépe pospat, kdy algoritmus vytváří závoje větví, takže leckterý strom pak vypadá jako smuteční vrba. Je to sice opět potlačeno, částečně se to dá omezit citlivým doostřením, ale opět, přetrvává to.

Pokud jde o samotné doostření, tak na Davidově ukázce, i když se snažil o neupravený výstup, zřejmě došlo k poměrně brutálnímu doostření textur i šumu. Ty hodnoty, obzvlášť tedy poslední dvě (detail/masking), je lepší nechávat hodně nízké (detail, a naopak hodně vysoké (masking). Maskování říká, čeho se doostření dotýká a je záhodno, aby to subjektivně byly podstatné části obrazu, ale ne všechno a hlavně ne šum. Detail osobně nechávám pod 20, protože to opět zvýrazňuje šum. Společně s hodnotou Radius kolem 1, maximálně tedy 2, ale s citlivou změnou po desetinách tak, abych se vyhnul artefaktům z doostření.

Udělal jsem příklad, aby to bylo zřejmější, viz níže.

Každopádně, za mě je ten senzor o kus dál a to jak si poradil s nekontrastním motivem ve světle typu "vo ničem" je zajímavé. Jen nevím, jestli bych za tu cenu nepořídil FF senzor, byť tedy v entry těle.

slíbený obrázek, otevřete na samostatné kartě, má 2000px na šířku.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/269 ... etails.jpg
Obrázek

ještě dám odkaz na rychlý edit
https://dl.dropboxusercontent.com/u/269 ... CF1216.jpg
Obrázek
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod dadajax 24. 3. 2016 18:59

Obrázek

Jo, došel jsem k podobnému výsledku po úpravě :)
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 24. 3. 2016 20:54

To jsou fotky z Fuji! Takto to vidim v LR. Omalovanka. Kdyz to dam 1:1, tak vidim chlapa za oknem. Ale je divnej. Toliko moje recence.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tumek 24. 3. 2016 23:29

Mě to připadá tak, že čím dokonalejší technika, tím větší podvod. Já nemám takové oko jako Lotr... ale stejně nechápu, kdo si x-pro2 kupuje za tu cenu.
tumek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka