FUJI X-SYSTEM fotoaparáty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod miple 10. 3. 2016 20:07

Pořád si mačkám dlaní to fn tlačítko v dolním rohu a někdy krajní tlačítko křížového voliče. Proto se ptám na ten grip
miple
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 10. 3. 2016 20:53

Tak zkusenosti s E2 po prvnim dni.
Roller - je nejake smysluplne vyuziti pri foceni? iso na to nastavit asi nejde, clona se resi na objektivu, cas na hornim volici...

Ostreni s 18-55 pres den to je vpoho, ted vecer pri zarovkach (iso 3200, cas 1/60, clona 4) je to spatny, D7100 i s nesvetelnym setakem i s pomalym 35/1,8 proste ostrila.
AF-C je asi zbytecny zapinat i na pomalou chuzi pri horsim svetle, nicmene to jsou veci se kteryma jsem pocital a nevadi mi.

ISO - je mi jasny ze fuji to maze uz v rawu, nehadam se, ale vim ze to muzu dat manzelce aby si fotila prcka na automat, nastavit limit iso 6400 a jpg a furt to bude mit mnohem lepsi vysledek nez z jejiho stareho kompaktu a mnohdy i nez z D7100 se kterou nebyla schopna vyfotit vubec nic. Oproti D7100 navic muzu fotit na iso 3200 naprosto vklidu, ten vysledek je pouzitelnejsi a kdyz to zesvetlim v lightroomu, tak mi nevznikne ten otresny banding.

18-55 mi prijde odost ostrejsi nez 16-85 (16mpx vs 24mpx), na vzdalenou krajinu jsem to ale jeste nezkousel

Zaver je zatim takovej, ze na spoustu veci je Nikon D7100 stale LEPSI nez Fuji, nicmene me nevyhody Fuji zatim nevadi a pro moji potrebu je fajn.

Mimochodem, jak nekde Ganec zminoval ze nejaky borec presel z fuji zpatky na nikon kvuli zmeny ostriciho bodu... vzdyt zmena probiha uplne stejne, stacilo si jen prepnut zmenu ostriciho bodu rovnou na ty ctyri tlacitka a je to UPLNE steny jak na DSLR Nikon... ale tak Ganec cetl clanek...
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 10. 3. 2016 22:15

Co rozhodlo prave pro x-e2? Proc ne treba x-t10? Zkousel jsi flashnout firmware? Melo by to ostreni trochu poladit, alesamozrejme na zrcadlovku to mit nebude.
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 10. 3. 2016 22:22

E2 s firmwarem v4 je stejna jak T10, libi se mi vic E2 :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 11. 3. 2016 06:23

A pomohl novy FW?
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 11. 3. 2016 06:50

qwerts: ten horní roller je užitečný třeba pro rychlé přiblížení fotky během prohlížení a dále pro pohyb mezi fotkami při tom přiblížení. Dále pak slouží k nastavování času po 1/3EV. Pokud na horním voliči s časem nastavíš T, tak můžeš tím rollerem plynule nastavovat čas v celém rozsahu.

Jo a ta změna ostřícího bodu tímhle způsobem je novinka od FW4.0, předtím se muselo namáčknout tlačítko směr dolů a teprve pak vybrat ostřící bod.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 3. 2016 07:53

qwerts píše:Ostreni s 18-55 pres den to je vpoho, ted vecer pri zarovkach (iso 3200, cas 1/60, clona 4) je to spatny, D7100 i s nesvetelnym setakem i s pomalym 35/1,8 proste ostrila.
to je aj preto, lebo u svetelného skla má AF až 5x viac svetla na svoje fungovanie

qwerts píše:Mimochodem, jak nekde Ganec zminoval ze nejaky borec presel z fuji zpatky na nikon kvuli zmeny ostriciho bodu... vzdyt zmena probiha uplne stejne, stacilo si jen prepnut zmenu ostriciho bodu rovnou na ty ctyri tlacitka a je to UPLNE steny jak na DSLR Nikon... ale tak Ganec cetl clanek...
Ja som to písal o Sony A7.
U Fuji ľudia prešli späť na DSLR kvôli ostreniu v horších podmienkach, ktoré by s novým firmwarom malo byť už OK (zlepšenie o 2EV teda akoby mali 4x viac svetla).
A dokonca X-PRO2 vraj už v tomto patrí medzi najlepšie foťáky (podľa nejakého francúzskeho servera).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 3. 2016 09:35

Ganec, jak rikam, i mene svetelny Nikon 16-85/3.5-5.6 nemel problem, ale v tehle podminkach to neresim.

Dadajax - prioritu casu teda moc nepouzivam, vic bych ocenil iso na ten volic :D

Maraou - pres den ta 18-55 zrychlila, v seru nevim, to uz sem mel fw4
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 3. 2016 11:25

qwerts: veď hej .. v týchto podmienkach by pre neho ešte ani horšia svetelnosť nemala byť problém; veď v tomto patrí medzi najlepšie zrkadlovky (väčšina Canonov za ním zaostáva o 1.5 EV). Lepších zrkadloviek je len niekoľko, z bezzrkadloviek asi len Panasonicy a Sony A7S.

Len som poznamenal, že porovnávať ostrenie seťáku so svetelným sklom nie je spravodlivé (preto som napísal "aj") a takisto pri tomto porovnávaní nazývať svetelné sklo "pomalým" (kedže spomaľuje sa prakticky všetko, samotná pomalosť ostrenia objektívu sa tu už toľko nemusí prejaviť).
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 3. 2016 11:33

Gance ale ja neporovnaval nejaky setak za 3000, ale 18-55 v cene noveho za 18000 s lepsi svetelnosti nez levnejsi a mene svetelny nikon a jeste jsem dodal ze i 35/1.8 ktera je mimochodem opravdu pomale sklo, zaostri. Ty ses asi zase v press release modu a zamerne ctes co chces
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 3. 2016 12:33

V press releasoch je všetko podstatné: :-)
- citlivosť AF u starých Fujín bola do 2.5 EV
- s firmwarom 4.0 sa zlepšila na 0,5 EV
- bežné Canony majú citlivosť do -0,5EV
- voľakedy najlepšie Nikony (a napríklad súčasné Olympusy) mali citlivosť do -2EV
- najlepšie zrkadlovky to teraz vylepšili na -3EV
- Panasonicy a A7S ostria aj pri -4EV

=> teda aj s novým firmwarom FujiFilm citeľne zaostáva za "štandardom"
(ani o necelé 1 EV svetelnejší seťák na to nestačí)
Až so svetelným sklom sa vyrovná ostreniu nesvetelného seťáku.

Naopak nemá šancu ani náhodou.
A tvrdiť že "najhoršie zaostrujúca značka foťákov s objektívom na clone F4" nedokáže zaostriť tak, ako "takmer najlepšia zrkadlovka so svetelným objektívom" je trápne.

Podobne ako lukasHE porovnával ostrenie v zlých podmienkach so 6D a komentoval ju slovami "stará", keď Canon vlastne dodnes nič lepšieho nemá.
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 11. 3. 2016 13:13

Ach ne! Už žádná direktiva Vesmírného sboru, teda press releas.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 3. 2016 13:35

Co je trapneho na tom ze pisu zkusenosti po prechodu na bezzrcadlovku? Vsak pisu ze s tim pocitam a je to pro me ok
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 3. 2016 19:51

Trápne nie je to, že kritizuješ svoj "nový" foťák.
(keďže si ho kúpil vo výpredaji, je jasné, že ho nebudeš brať ako dokonalý a budeš na ňom hľadať chyby)

Ale že vôbec spomínaš, že POMALÝ svetelný objektív ZAOSTRIL tam kde ostril aj nesvetelný "seťák".
Lebo to, či foťák vôbec v zlom svetle zaostrí alebo nie, nezávisí od rýchlosti objektívu, ale od AF systému a svetla, ktorý sa tomu AF dostane. A so svetelným objektívom sa toho svetla dostane na AF omnoho viac (čo je snáď jasné každému).

Vyzerá to potom, že nemáš ani len predstavu, ako vôbec foťáky fungujú.
A vtedy je trápne vôbec diskutovať o technických veciach (alebo kritizovať niekoho, kto má lepší prehľad)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 3. 2016 20:29

Tyvole ale chápeš že jsem tam napsal DVA objektivy? 3,5-5,6 ti přijde světelný? 35 mi je u *****
qwerts
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka