E-M1 vs E-M5 a E-P5

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kolega 3. 2. 2014 09:14

No škoda, že už E-M5 nemám, mohl bych to vyzkoušet u nás na sjezdovce na nějakém lyžaři, či snowborďákovi. Ale jestli je pravda, co se šušká v diskuzích na dprewiev, tak to C-AF se po updatu fw :D na v.2.0 zlepšilo podstatně, snad téměř (při dobrém světle) na úroveň E-M1. A E-M1 mi ty vyznavače zimních sportů při sjezdech už celkem slušně stíhá zaostřovat :tleskani.
Naposledy upravil kolega dne 3. 2. 2014 09:35, celkově upraveno 1
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duves 3. 2. 2014 09:27

Takže preto ste ich tak hromadne predavali, aj teraz vidim u nas na bazoši ponuku/y.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 3. 2. 2014 14:19

Ne, to bude tím že každý správný olympusák chce mít Best Product of 2013 (podle dpreview.com): Olympus OM-D E-M1. Loni to byla právě ta M5 a teď přecházíme na M1. :)
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cindy557 3. 2. 2014 14:23

kolega: Přiznám se, že mi tyhle věci moc neříkají, normálně bych věřil všemu, co kdo napíše, ale když se mi dnes automaticky aktualizoval Avast, tak mi na monitoru naskočilo okno "ANTIVIRUS UPGRADE". Tak teď nevím.............
Cindy557
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 2. 2014 14:33

OT: keď už spomínate upgrade: http://www.rehot.sk/texty/text/?id=1392 :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kejkval 3. 2. 2014 15:08

To je super.
Kejkval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirus1 3. 2. 2014 20:48

Pavel Breit píše:Ne, to bude tím že každý správný olympusák chce mít Best Product of 2013 (podle dpreview.com): Olympus OM-D E-M1. Loni to byla právě ta M5 a teď přecházíme na M1. :)

Asi tak nějak :-D
Vidím nahoře kolegu, že už taky neodolal a je nás zase víc :-) chybí už asi jenom Ganec ;-)
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 9. 2. 2014 13:00

rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolega 10. 2. 2014 09:28

Tak že nefotíme se SONY, jako v případě E-M5, ale zase se snímačem Panasonic, jako kdysi u PENů? :hm
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 2. 2014 09:43

Kolego, rekl bych, ze mi to jedno. Zatim se cip chova skvele....
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 10. 2. 2014 09:48

kolega: vzhledem k tomu, jak daleko je dnes obrazový výstup od signálů na snímači, tak je už skutečně skoro lhostejné, jaký snímač v tom foťáku je.
Nikon používá napřeskáčku snímače Sony, Nikon, Toshiba a Aptina a i RAWy mají stále Nikon charakteristiku a rozhodně se liší víc od výstupů jiných značek, než jak se liší podle značky snímače.
Zvláště když i v případě stejných snímačů se na míru cílovému výrobci fotoaparátů zásadně dělají AA filtr, přesné barvy RGB masky a vyčítací kanály. To už samo o sobě ovlivní výstup víc, než jestli je ten 16MPx základ od Panasonicu či Sony. Navíc to ovlivní ještě kvalita stepperů, které zase vyrábí jiné firmy, než snímače.
Takže Sony má linku a Panasonic linku. Stepper jim dodá Nikon nebo Samsung, AA filtr výrobce foťáku, tedy Olympus, Panasonic, Nikon, Pentax, ....., barvy RGB filtrů jsou přesně dle zadavatele, vyčítací kanály si nakreslí výrobce foťáku podle toho, jak potřebuje rychle vyčítat kvůli framerate a na míru obrazovému procesoru, počet pixelů si vybere výrobce foťáku, vyčítací kanály zase ovlivní šum i banding a nakonec i prostor pro buňky, no a obrazový procesor i korekční firmware je zase od firmy, co dělá foťáky. Za jakou charakteristiku obrazu může tedy výrobce snímače? Skoro za žádnou.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 10. 2. 2014 09:51

Může se někdo z majitelů vyjádřit k tomu chování E-M1:
"V rozmezí časů 1/80 - 1/250 s není foťák schopen pořídit ostrý snímek. Tohoto jevu jsem si všiml díky tomu, že prosincové počasí zrovna neoplývalo slunnými dny a tak časy okolo 1/160 s přišly na řadu celkem často. Fotky, které měly být i díky skvělé stabilizaci snímače ostré, vycházely najednou hůř, než jsem byl zvyklý z E-M5. Nerozuměl jsem tomu. Zprvu jsem podezříval postupně stabilizaci, optiku a autofokus. Pak jsem si ale všiml, že fotky při 1/20 s se paradoxně ukázaly být výrazně ostřejší než ty pořízené několikrát kratším časem (takže IBIS, optika i AF jsou OK). Časy 1/320 a kratší už jsou nicméně zcela bezpečné. Jak jsem později na internetu zjistil, problém popisují i jiní. Pravděpodobně jde o interferenci stabilizace a závěrky (shutter shock) a tento jev se vyskytuje i u modelu E-P5, který má závěrku stejně rychlou..." (citace z heuréky)
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolega 10. 2. 2014 11:04

Jasně, mě to je také celkem jedno, jaký tam mám snímač, hlavně když to slušně fotí. To byl jen takový nostalgicky povzdech, neb CMOS snímače Panasonic byly kdysi používány v DSLR Olympus a pak i v několika řadách PENů a byly většinou uživateli ostatních značek považovány za šumáky a pod. :mrgreen:

rousini: doposud jsem si tohoto jevu nevšiml, taky mám tento přístroj zatím jen pár dní, ale zaměřím se na to. Díky za info!
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 10. 2. 2014 11:16

rousini: a s vypnutou stabilizací jsou ty fotky ostré? Na 1/160 s. by měly být fotky na přepočtené ohnisko do f=80mm zcela spolehlivě ostré, je tam 1 EV rezerva na klasickou poučku, která už díky vysokému rozlišení nemusí být ideální. Fotit přes hledáček a opírat o čelo.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 10. 2. 2014 14:21

Někde jsem četl vyjádření nějakého papaláše z Olympusu, že snimac je kompletně jejich návrh , takže Panak ho jen vyrábí. Co se týká neostrych snímků, tak na dpreview.com se o tom dost píše, zřejmě se vloudila nějaká chybička.
rodri
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků