Sony NEX Fullframe

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Refael 1. 9. 2013 04:49

Dobré nedělní ráno,

dočetl jsem se, že Sony má 24.9. představit svojí první fullframe bezzrcadlovku NEX:

http://diit.cz/clanek/full-frame-bezzrc ... iz-v-rijnu

Chtěl bych otevřít diskusi na toto téma i když vím, že to je poněkud předčasné.

Pro mne by byl naprostý ideál FF bezzrcadlovka, díky své velikosti, ale kromě ceny jsou tu jiné potíže, např.vhodné objektivy. Palcáky budou zcela jistě představeny spolu s novou bezzrcadlovkou, ale jak to bude se zoom.objektivy s lepší světelností?
Nebudou rozměry FF bezzrcadlovky nakonec nevýhodou?
Zoom.objektivy pro FF bezzrcadlovku se budou vyrábět úplně nové či půjdou použít z klasických Alfa FF zrcadlovek?
Cena bude jistě vyšroubovaná, ale právě u Sony se nebojím, že by šidil na kvalitě, stačí si přečíst recenze na RX1.
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2013 09:01

V skutočnosti už fullframe NEX existuje: NEX-VG900 :-)

-- 1. 9. 2013 10:03 --

A určite poskytnú CROP mód, v ktorom sa budú dať používať aj staré NEX objektívy...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Refael 1. 9. 2013 10:14

To by mne velmi zajímalo, pokud se na FF dá použít stejné objektivy jako na CSC s APS-C čipem.

O tomto FF jsem nevěděl. Je to bezzrcadlovka?
Proč tedy všude píší, že budoucí FF model NEX(někde píší už označení NEX-9,osobně tomu však nevěřím, jak očíslují nástupce NEX-7 s APS-C) bude první?
Nesouvisí možná s nástupem FF CSC rušení bajonetu A-mount nebo něco podobného?
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2013 10:35

Ona je to skôr profesionálna kamera, takže má väčšie rozmery ako klasická bezzrkadlovka. Aj cenu :-)
Ale dá sa s ňou tiež fotiť (má 24 megapixlový senzor).

Či sa A-bajonet zruší nie je úplne isté: Pentax má rovnaký bajonet aj pre bezzrkadlovky...
(kvôli teleobjektívom sa ešte stále zíde)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafod Bíblbrox 1. 9. 2013 11:31

Sony prostě bude pro FF NEX muset udělat novou řadu objektivů, to je vše... A zoom objektivy budou podobně velké jak na FF DSLR... To všechno asi za pěkné peníze... :D
Zafod Bíblbrox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 9. 2013 12:10

Ganec píše:V skutočnosti už fullframe NEX existuje: NEX-VG900 :-)

-- 1. 9. 2013 10:03 --

A určite poskytnú CROP mód, v ktorom sa budú dať používať aj staré NEX objektívy...


HRGott Ganče, to je ale KAMERA! Měl jsi ji někdy v ruce? S tím se točí..........

A profesionální není ani omylem. Pro zapáleného nadšence je v pohodě.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nameless1 1. 9. 2013 14:42

Profesionální bezpochyby je. Tím nikdo neříká, že se tím točí hollywoodské trháky, jestlis to pak pochopil.
nameless1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Umbrella 1. 9. 2013 17:09

nameless1 píše:Profesionální bezpochyby je. Tím nikdo neříká, že se tím točí hollywoodské trháky, jestlis to pak pochopil.


Mozna by bylo fajn specifikovat aspon nekolik verejnych projektu nasnimanych odbornou firmou z branze za pouziti teto kamery at to zvolani o bezpochybne profesionalite neni jen takove placani klackem do teoreticke vody. ;)
Umbrella
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 2. 9. 2013 11:27

nameless1 píše:Profesionální bezpochyby je. Tím nikdo neříká, že se tím točí hollywoodské trháky, jestlis to pak pochopil.


Že má FF, neznamená že je profi. Promiň, ale řada profi je někde jinde. Což samozřejmě nevylučuje, že s tím může točit profík a amatér může vlastnit a zvládnout NEX-FS700 http://www.dpreview.com/news/2012/04/02 ... -camcorder (Měřítko jestli je něco točeno jako hollywodsky trhák je v tomto směru zcela mimomísoidní)

-- 2. 9. 2013 12:30 --

Umbrella píše:
nameless1 píše:Profesionální bezpochyby je. Tím nikdo neříká, že se tím točí hollywoodské trháky, jestlis to pak pochopil.


Mozna by bylo fajn specifikovat aspon nekolik verejnych projektu nasnimanych odbornou firmou z branze za pouziti teto kamery at to zvolani o bezpochybne profesionalite neni jen takove placani klackem do teoreticke vody. ;)


MÍRO NETŘEBA, tohle si snad každý dohledá sám. MImochodem na NEX 900 postrádám funkce, které mám na staré FX1, které rozhodně profesionální kamerou není a opět to souvisí s velikostí ani množstvím čipu. To je vše. Marketingové kecy o tom co je profi, co je poloprofi mě nechávají chladným :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Refael 9. 9. 2013 15:14

Nemohu se už dočkat 24.9..

Prý by měly být představeny hned 2 modely. Jeden drahý a druhý levnější verze toho drahého.

Mezi jinými počítám rozdíly v počtech megapixelů, asi dražší bude mít plnohodnotný hledáček a v displeji (rozlišení i velikost). Cenově od sebe by mělo být +- $ 1200. Po techn.stránce něco jako NEX 6 a 7čkou. Jsou to jen moje osobní spekulace.

Snad se Sony podaří pokrýt většinu fotogr.potřeb vhodnými objektivy a ne až za dlouhý čas jako u NEXů s APS-C. Např.verze 16-70mm f/4 či 18-105mm f/4 pro FF by nebylo od věci.
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zafod Bíblbrox 9. 9. 2013 16:37

Já hlavně doufám, že současně představí aspoň jeden nebo dva slušný objektivy...jinak je to celý dost mimo... Ale raději se už teď připravím na marketingové bláboly o skvělé kompatibilitě skrze různé adaptéry atd., atd. :D
Zafod Bíblbrox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Refael 10. 9. 2013 07:22

Prozatím s představením FF těla snad 2 palcaky-Zeiss 35mm f/2.8 s 55mm f/1.8.
Zatím nejsou zprávy o zoom.objektivech.
Refael
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků