Proč jste přešli z DSLR na bezzrcátko?

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Callgaro 18. 10. 2013 11:43

Puntíku: Budeš se divit ale držel, dokonce mám dvě flexarety doma :)
http://www.flickr.com/photos/ticmartin
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelDS 18. 10. 2013 18:20

R71, No někdy se přimotá prde.., jindy jdu po motivu. Možná pro některé je těžké pochopit.Ukázka třeba z dnes.
Přílohy
Luzenské údolí.jpg
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 10. 2013 18:35

Dnes panak predstavil GM-1 a myslím, že práve toto je smer pre m4/3.
http://www.ephoto.sk/fototechnika/novin ... umix-gm-1/
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 18. 10. 2013 19:13

to bob222: Jojo, něco takovýho mi s m4/3 i dává smysl.. Teda za odpovídající cenu :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod PavelDS 18. 10. 2013 19:35

Melduju pár let, že pro 4\3 a nakonec i m 4\3 je hlavně malost. Nyní to dostává smysl (tím nemyslím jen GM, ale současnou většinu v systému m4\3). Pamatuji si že Oly fans na digiareně mě málem pokousali když jsem rozporoval smysl nabubřelých SHG skel a E3. Nyní je nová doba.
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 18. 10. 2013 19:37

Hlavne tam dali nový čip a nie niečo "zo skladu". K tomu 20/1,7 a 45/1,8 a mám z 99% pokrytú výletnú a rodinnú zostavu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 18. 10. 2013 20:13

NPro mě naprosto nezajímavý foťák, bez hledáčku, bez sebemenšího gripu, prakticky nepoužitelný s jakýmkoliv teleobjektivem, takže fubkcne hodně omezený. Daleko víc bych uvítal foťák s pevným, svetelnym zasouvacim zoómem, kdy se dá foťák vypnout, objektiv zajede atd. Něco jako ZX 2 s 4/3 snimacem.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 18. 10. 2013 22:49

Radek71: pořád se píše o tom, že člověku utíkají příležitosti k focení, protože zrovna nemá náhodou foťák po ruce, takže takový cíl je pro mnohé mít kvalitní maličký foťák neustále v kapse vedle klíčů, protože velkou zrcadlovku má člověk s sebou jen zlomek času, proto vyfotí jen zlomek fotek. No a vidíš, já s Tebou skoro souhlasím, moc se mně to nestává, že by se mně nějaká úžasná fotka zjevila třeba cestou z práce, cestou na oběd, v hypermarketu, ... Ano, stává se mně, že si řeknu: "Tohle by byla fotka!" Ale obávám se, že by mně foťáček v kapse nepomohl - je to zásadně někde na dálnici když řídím, a z odpočívadla už je vidět prd.

-- 19. 10. 2013 00:07 --

PavelDS: ten hrb krajiny uprostřed tomu strašně ubírá prostor a dodává stísněnost. Ta oranžová mně sice na první pohled s tou pěknou zelenou ladí, ale takhle sytě oranžové strniště na mne ten druhý dojem opravdu neudělá. Barva kusu modré oblohy je taktéž nepříjemná. Škoda, že v popředí do té jehličnaté zeleně zasahují ty uschlé větve. Ten potůček taky dělá dojem jako že mohl být více využitý pro fotku. Horizont je hodně nečitelný. Z té krajiny se dá určitě vytáhnout víc, jenže to by tam člověk musel "jít fotit" poté, co si zjistí kdy .... zda východ slunce, západ slunce, nízké slunce z východu nebo západu, ...
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 19. 10. 2013 00:51

Krajina je presne typ fotky na kterym to jde vysvetlit. Budto to jdu vymazlit, vezmu to nejlepsi co mam v hodinu kterou mam, se stativem na clonu jakou potrebuji a vyfotim. Nebo jdu navylet a mam mobil (ted mam mobilni spicku na Lumii) a vyfotim si to jako pamatku ze jsem tam byl + bonus ze to hned poslu z mobilu komu chci. Nic mezi mi jako nedava smysl. Nebudu si na to brat kompakt, lepsi kompakt ani jeste lepsi neco jinyho.
Prakticky ale krajinu v tom master levelu nefotim (driv jo) protoze mi to prijde k nicemu, narozdil od fotky z mobilu, co hned nekomu poslu. Asi bych si chtel rocne vyfotit dve fotky co bych dal BW na 60*90 (kdyz uz to musi byt), ale rozhodne bych nechtel rocne 140 fotek krajiny z 12Mpix m4/3 z ruky na 1/60 a F2,8 a ISO 1000 na nahodu, ze jako neco pekneho uvidim. Jakoze jeste zadna nahoda nikdy neprisla.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 19. 10. 2013 05:21

Ja zas z 90 % fotim street a ľudí. A tam mi je lumia naprd a zrkadlovku so sebou stale nenosim.
Osobne skusenosti su neprenosné....
Krajinar má mať samozrejme FF. ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PavelDS 19. 10. 2013 07:49

No ještě že nejsem krajinár, ale turista. S FF bych se fakt nadřel.
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 19. 10. 2013 08:00

Já su zas něco mezi Radkem a bobem. Fotopovinnost na sebe beru už jen o rodinných příležitostech, nebo když někdo známý. Takže se můžu pyšnit jistým nadhledem , přes všechny ty řeči o objektivech vím, že kouzlo fotky je v něčem jiném. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 19. 10. 2013 10:00

Radek71 píše:Nic mezi mi jako nedava smysl. Nebudu si na to brat kompakt, lepsi kompakt ani jeste lepsi neco jinyho.


Mě osobně teda kompakt na krajinu (v mém případě x10) smysl celkem dává. Přecejenom ta kvalita a možnosti jsou někde jinde (fotim teda všechno do RAWu), než u mobilu (a to radši nemluvim o strašnym foťáku, co mam v BlackBerry) a občas v té krajině občas rád vyfotím třeba i psy v pohybu, nějaký portrét a párkrát sem tu fotky použil i jinam, než jen do pozdravu v emailu. Navíc si k němu občas vezmu ultralehkej stativ (trochu úchylka na vodu, se přiznám) a ND s CPL a hned je těch možností víc. Jasně, že na kvalitu FF to nemá ani náhodou, ale přijde mi to jako slušnej kompromis na pěkný fotky "po cestě", když nejdu fotit záměrně. V báglu to nezabere moc a cena kompaktu je menší i než toho mobilu (co bych musel koupit na místo mýho současnýho).
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod FXE1 19. 10. 2013 12:52

Z X10 bežne tlačíme A3+
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 10. 2013 15:01

Radek71 píše:...Jakoze jeste zadna nahoda nikdy neprisla.


Brat si jako argument krajinu je samozrejme nesmysl, nebot krajina jaksi "nezije", tam se skutecne malokdy odehraje neco necekaneho, co by jindy s pritahnutou desetikilovou fotovybavou vyfotit neslo znovu (byt i tam se najdou samozrejme vyjimky, zejmena co se tyce nejakych svetelnych jevu). To same se da rici o foceni portretu a dalsim nespoctu zanru. Zanrem, kde tohle ale jaksi nefunguje je reportaz ci street photo. Mam u sebe fotak, muzu vyfotit neopakovatelny okamzik. Nemam fotak? Smula, moznost vratit se na stejne misto s hi-end vybavou je mi k nicemu, okamzik se jiz opakovat nebude. Ne nadarmo se rika, ze stesti preje pripravenym. Nasledujici fotky vznikly nahodne, neplanovane a jen diky tomu, ze sebou taham fotak porad (a ano, uz si za to ze me nekteri pratele utahuji). Zadna z nasledujicih fotek, ver ci never, nevznikla po vete: "to je dnes hezky, co kdybych sel vyfotit nejakou "kachnu" apod.:
DSLR Nikon (D50, D90,D7000,D700:)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
FujiX10:
Obrázek
Obrázek
Lumix FZ30:
Obrázek

Vybiral jsem pouze fotky co mam zde v galerii, ale prikladu by se naslo jeste mnoho.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků