Panasonic GX7

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 31. 7. 2013 12:23

qwerts píše:tenhle panasonic se mi velmi líbí designem
keď som ho prvý krát videl, tak ma napadlo že vyzerá už skoro ako NEX-y...

-- 31. 7. 2013 13:25 --

žeby už zajtra?
(FT5) New info about the GX7 (german press text). Coming tomorrow (August 1) at 6 am London time!
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 31. 7. 2013 15:31

To je možný, ale mě Sony moc neberou, m4/3 je mi odost sympatictejsi system.
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelDS 1. 8. 2013 07:24

Ofic venku + jedna lahůdka Leica DG Nocticron 42.5mm f1,2.
PavelDS
Návštěvník


Odeslat příspěvekod kozakm 1. 8. 2013 08:06

Sympatický, že narozdíl od většiny konkurence má pořádný grip
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavelDS 1. 8. 2013 08:56

Ano, celkem potěší provedení, i když můj úplně ideální stroj to ještě není. Hledáček v rohu jsem očekával už dříve, Pana a Oly si dávají na čas, ale m4/3 pěkně vyzrává. Vzhledem k stoupajícímu výkonu čipů asi i relativně malý formát nebude časem handicapem (teda pokud nepůjde o malou HO), ale bude spíše výhodou (u mě).
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 8. 2013 09:08

Pekne popisujú vylepšenia senzora na imaging-resources. Aj s obrázkami :-)

Zväčšené fotodiódy a vyššie mikročočky:
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 1. 8. 2013 12:16

Preview (tedy především skutečné nerenderované obrázky+tiskovka) na FTU, kde to má Ian i v rukou.. i s ne zrovna titěrnou 12-35 to vypadá dobře. Šikmé uložení baterky a karty je taky zajímavý úlet. ;-)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 1. 8. 2013 14:04

A stativový závit v ose objektivu, taky ne úplně samozřejmá věc :)
kozakm
Návštěvník


Odeslat příspěvekod kozakm 1. 8. 2013 14:42

Díky za odkaz. Takže (alespoň při focení do JPG) se zázrak opět nekoná.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 1. 8. 2013 14:55

Ganec: takovýchto obrázků, které ukazují účinnost vylepšených mikročoček a zvětšených fotodiod a zredukovaného zadrátování, bylo od roku 2004 NĚKOLIK VLN. Vždycky bylo krásně ukázáno, jak v předchozích generacích snímačů se část světla nedostala na citlivou vrstvu, a teď už konečně veškerá. A příště zase ukázali, že teď už ale úplně všechno světlo se zachytí. A příště že ještě více všechno světlo. Teď už je to asi tak popáté vylepšené tak, že už se vážně, ale opravdu vážně žádné světlo neztratí. Vážně by mě zajímalo kolik procent světla získali navíc, když už předminule a předpředminule už ty ztráty úplně zlikvidovali, takže při minulém vylepšení už nebylo co vylepšovat.

Pokud by se nezachytila POLOVINA všech paprsků, je to právě 1 EV. Vzhledem k asi 4 vlnám zdokonalení mikročoček a zadrátování k naprosté dokonalosti to už při pátém vylepšení asi opravdu nebude dvojnásobek zisku, aby to byl 1 EV, že, .... Takže ať nežeru, získali 5% navíc. Kolik je to EV? Nepatrný zlomek? Naprosto nesrovnatelně méně, než udělá třeba vinětace? ;-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 1. 8. 2013 15:02

pro ty co rozumí polsky
http://www.optyczne.pl/6046-nowość-Panasonic_Lumix_DMC-GX7_i_Leica_DG_Nocticron_42.5_mm_f_1.2_.html

http://www.optyczne.pl/328.1-artykuł-Panasonic_Lumix_GX7_-_pierwsze_wrażenia.html
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 1. 8. 2013 15:14

kozakm píše:Díky za odkaz. Takže (alespoň při focení do JPG) se zázrak opět nekoná.



Myslím si, že je zapnuté výrazné odšumovanie, na Fuji napr. NR 0, stále odšumuje, až NR -2 je bez odšumu a plné jemných detailov. Tak to vyzerá keď do toho kecá marketingové oddelenie. Počkáme si na RAWy a čo z nich pôjde vytiahnúť. Jpeg som minimálne 5 rokov nepoužil.

-- 1. 8. 2013 16:41 --

FotoABC píše:Ganec: takovýchto obrázků, které ukazují účinnost vylepšených mikročoček a zvětšených fotodiod a zredukovaného zadrátování, bylo od roku 2004 NĚKOLIK VLN. Vždycky bylo krásně ukázáno, jak v předchozích generacích snímačů se část světla nedostala na citlivou vrstvu, a teď už konečně veškerá. A příště zase ukázali, že teď už ale úplně všechno světlo se zachytí. A příště že ještě více všechno světlo. Teď už je to asi tak popáté vylepšené tak, že už se vážně, ale opravdu vážně žádné světlo neztratí. Vážně by mě zajímalo kolik procent světla získali navíc, když už předminule a předpředminule už ty ztráty úplně zlikvidovali, takže při minulém vylepšení už nebylo co vylepšovat.

Pokud by se nezachytila POLOVINA všech paprsků, je to právě 1 EV. Vzhledem k asi 4 vlnám zdokonalení mikročoček a zadrátování k naprosté dokonalosti to už při pátém vylepšení asi opravdu nebude dvojnásobek zisku, aby to byl 1 EV, že, .... Takže ať nežeru, získali 5% navíc. Kolik je to EV? Nepatrný zlomek? Naprosto nesrovnatelně méně, než udělá třeba vinětace? ;-)




V podstate máš pravdu, výrazný posun v rozlýšení a množstve jemných detailov je toto, škoda, že ostatné vlastnosti čipu zatiaľ pokulhávajú. Ale aspoň sa o čosi prevratné snažia.

http://www.sigma-dp.com/DP3Merrill/samp ... IM1545.jpg
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 1. 8. 2013 16:28

kozakm píše:Díky za odkaz. Takže (alespoň při focení do JPG) se zázrak opět nekoná.


Odšum nastaven na standard, což leccos vysvětluje, ovšem zázrak neočekávám ani z rawu, solidní obraz ano.
Uz vidím tu pálku za 42.5/1.2, paňák si umí slušně natáhnout ceny ;-) .
Naposledy upravil rodri dne 1. 8. 2013 16:33, celkově upraveno 2
rodri
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků