Bezzrcadlovka na cesty s možností rybího oka

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PavelDS 19. 7. 2013 07:26

Ocituji z recenze : "With Olympus delivering excellent noise performance (which started with the E-M5, and then the EPM2, and EPL5).." To sedí, tj. ideální (vzhledem k výstupu) jsou těla s čipem od Sony. Jenže se obávám že to bude cenově přes. Na Oly obchod je v setu EPM2 s malým přídavným bleskem (přisvícení) a 14-42 za 13t.Kč. Pokud je to moc hledal bych EPM2 po bazarech protože je to nejlevnější tělo s Sony výstupem (bazarové ceny nevím), seťák 14-42 IIR bývá na Paladixu i jen za 2,5. Redukce C / Oly m4/3 existuje, je třeba pohledat.
PavelDS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamik99 5. 3. 2014 23:22

Opět bych se vrátil k tomuto tématu a požadavkům viz můj první příspěvek. Bezzrcátka slevnila a tak už bych rád něco pořídil :-)
Díval jsem se nyní na Olympusy: EPL3 (plus otočný volič A/S/M), EPM2 (plus dotyk displej, mínus otočný volič) a nebo raději EPL5? A nebo úplně něco jiného? :-)
kamik99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 6. 3. 2014 01:25

EPM 2 je teraz za super cenu. 299 euro vo fotolabe so setakom.
EPL3 ma starsi cip, ak EPL, tak rozhodne 5 alebo 6. Je to fakt rozdiel generacie.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rousini 6. 3. 2014 09:55

Pokud nebudeš dokupovat EVF, tak bych bral řadu E-P. E-PL/PM mají 16:9 displej, takže při focení mají výrazně nevyužité černé boní pruhy. Většina tu vyzdvihuje super senzor v E-PM2, ale to tělo je ergonomicky osekané.
Já koupil na seznámení se systémem M43 E-P3 a zastávám názor, že tělo je to co držím v ruce a objektiv je to co kreslí obrázky. Navíc se dá sehnat spousta starých světelných objektivů m42 a používat přes redukci. K tomu je skoro nutné tělo s rolery, které E-PM jaksi nemá. Pro mě je to cvakátko, sice se super výstupem, ale cvakátko...
Když ti systém sedne, tak k dobrým objektivům lepší tělo koupíš vždycky... Ze staré řady jedině E-P3, z nové zásadně ne E-PM. E-PL je kočkopes. Osobně čekám na E-M10, ale to spíš ze zvědavosti a je to kandidát do budoucna. Zatím nemám důvod měnit. Limit ISO a dynamického rozsahu zatím nevnímám...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 6. 3. 2014 11:46

Záleží na individuální potřebě, epm2 je se seťákem za 7999Kč, mám pár dní jako náhradu za kompakt a zároveň "druhé" tělíčko k m43. Vyhovuje pro určené (mé) účely, nastavení v kombinaci dotykáč, roler, šipičky... jsem si nacvičil a v kontextu používání problém nemám.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamik99 6. 3. 2014 13:43

Je u E-PL 5 možné definovat u auto iso kritické časy zaverky?
Umělecké filtry je údajně možné modifikovat. Jak a co lze vše ovlivnit. Díky
kamik99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 6. 3. 2014 18:26

Tak pro podrobné studium nastavení je dobrý manuál(y) viz. odkaz. Sem by se to ani nevešlo..U pm2 jdou filtry modifikovat na několik jiných dalších možností...každý různě.
http://www.olympus.co.jp/en/support/ims ... ad/manual/
a pro zvědavy jsou připraveny nejčastější odpovědi třeba na pm2
http://www.olympusamerica.com/cpg_secti ... sp?id=1629
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 6. 3. 2014 22:38

kamik: myslím, že to stále nejde :(

pavel: dobrý info
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 7. 3. 2014 00:11

Kritické časy a auto iso u PL5, o co přesně má jít ?
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 7. 3. 2014 07:43

Tuším, že dotaz je směřován na to, zda je možné nastavit, jaký nejdelší čas foťák dovolí před zvednutím ISO při nastavení Auto ISO. Jelikož to Olympus nemá ani u OM-D, u E-PL5 bych to nehledal.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 7. 3. 2014 08:32

Aha, tak to tam není, trošku se dá nahradit posunem P.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamik99 8. 3. 2014 19:14

Takže u EPL5 to údajně jde obejít přes nastavení blesku viz: http://www.mu-43.com/showthread.php?t=3 ... post380792

Zjímavé.
kamik99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 8. 3. 2014 21:26

U epm2 to jde také, omd5 jsem nezkoumal ale bude to totéž.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 9. 3. 2014 00:02

T-Lama píše:Tuším, že dotaz je směřován na to, zda je možné nastavit, jaký nejdelší čas foťák dovolí před zvednutím ISO při nastavení Auto ISO. Jelikož to Olympus nemá ani u OM-D, u E-PL5 bych to nehledal.

U OMD jde ale nastavit, při jakým čase se se má ISO změnit, nejkratší čas je, pokud se nemýlím, 1/250 s a nejdelší 1/60 s.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 9. 3. 2014 00:34

A kde se to prosím nastavuje? Já jsem to v menu ani v návodu u OMD-EM5 nenašel.
KarelV.
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka