Bezzrcadlovka okolo 14000

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daffid 26. 10. 2013 22:59

Na dpreview o výstupu jako z kompaktu nic nepíšou. Jen, že při vyšším ISO hodně šumí. Vracím do srovnání Samsunga NX1000. Sony je mimo z už výše uvedených důvodů.
Daffid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 27. 10. 2013 00:16

vážně se ti nevyplatí kupovat něco tak zastaralého, ne že ušetříš, ale vyhodíš peníze, to bych teda spíše koupil něco, co mně nebude štvát hned od začátku, současné Olympusy jsou o dvě třídy jinde
malá nápověda: proč se sety s E-PL3 dají někdy pořídit za cenu objektivu? Ano, správně, to tělo je jen dočasná zadní krytka objektivu.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 10. 2013 05:54

Samsung NX1000 stojí skoro stejně. Je tedy taky špatný?

Pokud ne, připadá v úvahu ten. Jen by nesměl mít ten plastový bajonet. Ale tenhle údaj jsem nikde nenašel. Ale zase je pomalý, objektiv plastový.

-- 27. 10. 2013 06:32 --

reign: Koukal jsem na doporučovaný E-PL5, ale to už je cenově moc vysoko. A E-PM2 nemá, světe div se, otočný volič. To bych nečekal. :-/ Jdu přepracovávat tabulku.
Daffid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 27. 10. 2013 06:52

no, je to těžké rozhodování, hlavně jestli chceš fotit akci- to opravdu nechává ve hře jen m4/3

-- 27. 10. 2013 06:58 --

Samsung NX1000 má solidní výstup, oproti NX200 je ochuzený o roller na vrchní straně foťáku a ten je docela stěžejní pro snadné ovládání

jinak, na paladixu zrovna někdo prodává E-PL5 v záruce za 10k i se seťákem - pokud je teda pro tebe bazar přijatelný
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 10. 2013 07:54

Díky, ale budu kupovat až asi tak za měsíc. Zrovna jsem zhlédl review video na Lumixe GX1 a nadchlo mě to. m4/3, bytelné, malé tělo a parádní fotky. Z mého výběru je všechno s 4/3 nebo APS-C čipem. Aktualizoval jsem tabulku. U všech 4 foťáků jsem koukl na videa na youtubu a srovnal parametry na dpreview. Papírově jsou na tom, co se týká optiky a funkcí podobně. Ještě bych potřeboval porovnat fotky, ale nevím kde a hlavně by se měly porovnávat při stejném nastavení. Říkali jste, že na sport je lepší 4/3 a jestli si to dobře pamatuji, tak APS-C je ještě lepší. Takže by všichni kandidáti měly být ok.

https://www.dropbox.com/s/6gqqst7ym9lei3l/foto2.jpg

Vzhledově se mi víc líbí Samsung a Sony, i když to jsou jen takové krytky na objektiv. Z tohoto výběru mají všechny dotykový displej a horní ovládací kolečko. Samsung boduje konektivitou, ale je otázka jako to pak človk využije v praxi. Na druhou stranu má u videa v nejlepším rozlišení (stejné jako ostatní) jen 30 fps oproti 60 fps u ostatních a i jinde trochu zaostává.

Takže bych těď potřeboval vědět, jak jsou na tom tyhle čtyři s optikou. Lumix asi dobře, Sony asi nic moc. Olympus by měl být ok a Samsung netuším.

Ještě prostuduji porovnání tady: http://snapsort.com/compare/Panasonic-G ... ony-NEX-5R
EDIT: Prostudováno a pořadí je víceméně jasné. Samsung to prohrál na celé čáře, byť je technologicky nabušený a je k němu tablet zdarma. :D Vyhrál Sony, jen nevím, jak s těmi objektivy. Všichni říkáte, že nejsou dobré, ale jen tělo jsem nikde neviděl a kupovat set a pak další objektiv, na to nemám. Je to vážně tak špatné a nebo se to projeví jen u nějaké specifické scény? Kdyby to byla tragédie, tak by se to přece objevilo v recenzích.
Daffid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 27. 10. 2013 09:16

Pánajána! Tomuhle ty říkáš porovnání? Vždyť to je jen tabulka papírových hodnot...
V Megapixelu ti zapůjčí libovolný foťák. Vem NX20, vyzkoušej, jak se drží a co znamená fotit přes hledáček. Pak už o ty ostatní příšery, co se musí držet s nataženýma rukama ani nezakopneš.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 10. 2013 10:05

to je žel důsledek marketingové masáže ála matení zákazníka :-/

pokud ti jde o akci, tak opakuji, máš na výběr pouze z m4/3, APS-C napříč značkami jsou na tom s rychlostí AF hůře, v pořadí Samsung, Sony, Fuji.
Pokud chceš funkční AF u videa tak nejlepší je Panasonic a to klidně i na akci, mírně objemnější G5 za 11k, subtilní GX1 už asi nekoupíš, GX7 nezaplatíš. Kdybych měl tvé požadavky tak beru E-PM2, nebo z bazaru vyšší model. Vyšší počáteční investice se ti vrátí v podobě stabilizace v těle, takže i když koupíš za pár šupů pevnou Sigmu, budeš mít stabilizované video.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 10. 2013 10:05

rousini: Nevykládej si to špatně, ale s tím NX bych si připadal jako další jantar, co si koupil zrcadlovku (tím samozřejmě nemyslím opravdové fotografy). I když to zrcadlovka není. Focení s brýlemi a hledáčkem jsem se zkoušel (se zrcadlovkou) a opravdu mi to nevyhovuje. Prostě tam to oko nemůžu strčit. O obří váze nemluvě. A kdyby čistě teoreticky šel s očima na laser, tak si ten hledáček můžu dokoupit. :D

-- 27. 10. 2013 10:26 --

reign: Mrknu na to. GX1 se stále prodává (http://www.zbozi.cz/vyrobek/panasonic-l ... -14-42-mm/).

Takže Panasonic GX1 nebo Olympus E-PM2. Olympus ale nemá kruhový volič režimu. A ten původní P3 není dobrý? Ale i kdyby jo, Panasonic vychází lépe, líbí se mi, má stabilizaci těla a tak by to mohl být ten, ne? Sice není vyklápěcí, ale bez toho můžu žít. Tak koukám, že to ovládání PM2 je ok i bez kruhového voliče. Ale ten si myslím je vždycky lepší.

Jen pro upřesnění. Akci jsem myslel u focení, u videa spíše ne. Tam bude akce taky, ale nebude se přibližovat/vzdalovat.
Daffid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 27. 10. 2013 10:45

Daffid: No tomu rozumím, brýle se do hledáčku nevejdou. To je musíš přizvednout a v hledáčku mít nastavenou dioptrickou korekci pro své oko. Hledáček není jen o viditelnosti, ale lépe odhalí nechtěné objekty v záběru, umožní delší expozice...
Ale beru, že ti nevyhovuje větší tělo. A co nějaký slušný profikompakt, když je peněz pomálu? Takový Sony RX100 by tě mohl uspokojit.

Edit: ten Panasonic GX1 podle mě za cenový rozdíl oproti E-PL3 nestojí. Jediné plus jen video, jinak je to šumák, ve stínech flekatý jako kompakt.
Jinak taky pro tvoje účely (video, akce) je Nikon1 jako stvořený.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 10. 2013 11:41

Daffid: Panasonic nemá stabilizáciu v tele, to má jedine najnovšia GX7, inak len Olympusy.
E-P3 má zastaralý senzor, no so svetelným pancake objektívom to stabilizácia dobehne (samozrejme len statické veci). No na šport je ale vhodnejší čo najkvalitnejší senzor (stabilizácia tu nepomôže). Takže tá PM2 by bola najlepším kompromisom, hoci nemá kruhový volič ani optickú stabilizáciu u videa (asi, keďže moja E-P3 mala len digitálnu, optickú má až E-P5).

Ešte k tomu kruhovému ovládaču: používaš ho často?
Ja ani nie, používal som s E-P3 hlavne rollery na korekciu expozície (roller má aj PM2) a voľbu zaostrovacieho bodu dotykovým LCD. Iné bolo treba len málokedy.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 10. 2013 12:00

rousini: A kolik je tak možné zkorigovat? Na pravém mám asi 7 dioptrií. Profikompakt ne. Za prvé je ten Sony RX1000 ještě dražší, než ty moje předvybrané bezzrcadlovky a za druhé prostě chci mít možnost jiného objektivu.

Nikon 1 (třeba J1) má malý čip a Ganec zase píše, že na sport je dobré mít co nejlepší čip. JInak se mi líbí, i když mi přijde jako taková hračka. Prve jsem ho vyřadil kvůli tomu malému čipu a absenci kolečka režimů.

Ganec: Ale ve specifikaci u GX1 stabilizase v těle je (EDIT - máš pravdu, není). Kruhový ovladač jsem zatím neměl (měl jsem jen kompakty), ale tak nějak jsem ho bral jako základní předpoklad pohodlného a jednoduchého ovládání.

PM2 a P3 má stejný rozměr senzoru a typ taky (CMOS) Liší se rozlišením a to jsem myslel, že není hlavní. Takže i ty megapixely hrají roli?

-- 27. 10. 2013 12:06 --

A už se chlapi domluvte. :) reign říká, že na akci je potřeba m4/3 a rosini mi pak doporučí Nikon 1 s čipem velikosti 13.2 x 8.8 mm. A já jak se v tom nevyznám, z toho mám obří hlavu. :)
Daffid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 10. 2013 12:21

Nie, rozlíšenie vôbec nehrá rolu, ale generácia snímača.
U E-P3 je ešte snímač od Panasonicu, ktorý sa používal od roku 2008 (len trošku vytunovaný). U nových Olympusov je pomerne nový chip od Sony ktorý je omnoho lepší, napriek navýšeniu megapixelov (čo by za normálnych okolností zhoršovalo kvalitu).

Nikon 1 má fázové ostrenie na chipe, vďaka čomu je preostrovanie (AF-C) funkčnejšie a má z menovaných asi najrýchlejšie sériové snímanie. No prvá generácia sa pomerne dlho zapínala a treba si počkať kým sa fotka zapíše na kartu. Je to dosť otravné, takže na pohotové fotenie (šport) sa nehodí.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 10. 2013 12:58

Takže Panasonic ne (http://www.youtube.com/watch?v=r_oJr6elpuA + Olympus je lepší) a teď jen zvážit, jestli nebude v poměru cena výkon lepší nějaký jedničkový Nikon, než momentální favorit Olympus E-PM2. U toho Olympusu bych pak mohl koupit třeba tuhle Sigmu: http://www.megapixel.cz/sigma-19-mm-f-2 ... o-micro-43 a mít "kompakt" do ledvinky? :)

Jdu zkoumat Nikony.
EDIT: Tak Nikony nejen, že nemají grip na lepší držení, ale ani sáňky na případnou dodatečnou montáž blesku nebo hledáčku. To platí pro všechny tři řady (J, V a S).
Daffid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinsip 27. 10. 2013 17:25

Véčko má sáňky a drží se vpoho. Aspoň černá ano. Neklouže jako bílá.

Horší je, že když budeš sundavat krytku na sáňky, tak jí za chvíli ztratíš. Já jí radši rovnou nechával doma. Jednou jsem jí na chodníku hledal asi půl hodiny :oops:
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor view 20
martinsip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daffid 27. 10. 2013 20:10

Díky moc všem. Mám vybráno. Olympus PEN E-PM2.
Daffid
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka