jde vývoj správným směrem?

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod davemod 26. 5. 2013 17:05

Poohlížím se po novém fotoaparátu a nestačím se divit. Rád bych něco kompaktnějšího, proto jsem uvítal bezrcadlovky jako takové, mají kompaktní malé tělo, velký čip a kvalitní objektiv. Nadruhou stranu naprosto nepotřebuji výměné objektivy pokud bude jeden v rozumném rozsahu a dobré světelnosti (cca 28-135 eqv kinofilmu). Prijde mi divné koupit foťák s mizerným seťákem abych pak sel koupit novej. Zato hledám možnost upevnění filtrů a hlavně EVF hledáček!!!! Displey de facto nepoužívám... Jde něco takového vůbec najít, vždyt nechci tak moc. Nehledám honbu za megapixely ani za extrémním rozsahem objektivu, ale tohle je prostě potřeba...

Dle dnešního třídění by se jednalo o kompakt, specifikací nejvíce se podobá bezzrcadlovkám, co je to? Pokud je to. Můj stavající foťík by mi vcelku vyhovoval ale váží asi 600g a díky velikosti se nevejde do kapsy.
Poraďte někdo co mám koupit. Neb s klasickou bezrcadlouvkou toho asi moc nevyfotím za jasného světla jen pomocí displeje
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 26. 5. 2013 18:53

Dobrá světelnost + rozsah 28-135mm + velký snímač + vejde se do kapsy:
no, fyzikální zákony se dost zapotí, než tohle splní.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davemod 26. 5. 2013 19:57

Vžd%t to splnit jde i low costr verzi, jen to nikdo nemá dohromady (nebo o něm nevim) Fuji se honí za nesmyslným teleobjektivem, ostatní zase nemají hledáček takže se s ním nedá fotit za světla, nemají většinou ani závit na připnutí alespoň polarizáku. Svůj foták včetně objektivu kterej to splňuje mám asi 15 čísel hlubokej a zbytečně protože zbytek (asi 3/5) zoomu fakt nepoužívám
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 26. 5. 2013 19:59

S přimhouřením obou očí možná tak Oly XZ-1 či XZ-2 s hledáčkem, cokoliv jiného už vybočuje buď menším rozsahem, větší velikostí či absencí EVF. Filtry na to jdou snad přes redukci, ale úplně ideální to nebude. Dnes prostě človek nemůže mít všechno, v tomhle směru je opravdu díra na trhu.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 26. 5. 2013 20:49

jako dobrou náhradu EVF bych viděl Fuji X20 - v průhledovém hledáčku má jednak údaje o expozici a taky signalizaci ostřícího bodu a zaostření
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 5. 2013 21:16

XZ-1 ani XZ-2 nemaji velky cip
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 26. 5. 2013 21:52

GF1 nebo GX1 s pancake (20/1.7)

Kombinace malé tělo a zoom vylučuje cokoliv s velkým sensorem.. Jakžtak by šla třeba LX-7.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FotoABC 26. 5. 2013 21:58

"v tomhle směru je opravdu díra na trhu" ... spíš bych řekl, že je díra v přírodě. :-D
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 5. 2013 22:45

davemod píše:ostatní zase nemají hledáček takže se s ním nedá fotit za světla
Kedy si to naposledy skúšal?
S mojou E-P3 (čo má OLED displej) občas fotievam aj za svetla.
(úplne som zabudol že by som vtedy mal mať problémy :-) )
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 26. 5. 2013 23:06

Ganec: ještě že si to každej může vyzkoušet s telefonem a nemusí ti věřit.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 27. 5. 2013 05:30

kozakm píše:XZ-1 ani XZ-2 nemaji velky cip


Mají přijatelně velký čip pro normální focení, jinak pochopitelně v porovnání s (bez)zrcadlovkama poněkud zaostávají. Pokud víš o něčem, co lépe vyhovuje jmenovaným požadavkům, sem s tím. Nejblíž by byla Fuji X-E1, ale ta teda fakt není malá a hlavně 18-55 nenabízí dostatečný rozsah, stejně tak asi nezaujme nic s pevnou palačinkou (kvůli rozsahu), ani s palačinkoidním zoomem (světelnost) ..
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 27. 5. 2013 08:11

kompromisně jedině kanón g 1x případně s menším čipem kanón g15 anebo nikon p7100.
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 5. 2013 09:21

jinak jediné kompaktní řešení s EVF je toto www.digiarena.e15.cz/panasonic-lumix-dm ... -hledackem
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin79 27. 5. 2013 12:17

Nex6, nex7?
martin79
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 27. 5. 2013 13:14

těžká věc, chce zoom s větším rozsahem, čímž se APS-C i m4/3 vylučují (když teda setrváme u EVF, jinak by přicházel do úvahy ideálně asi Canon G1X
reign
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků