Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 11. 2016 12:15

Allien driver píše:Itokar, fyzikou sa tu už radšej neoháňaj, vieš ako to chodí? najviac kričia tí.....

Jediny, kto tu vykrikuje si ty, to by sedelo :) .. dostal si realny priklad, tak rozmyslaj. Ak ti tento sedliacky priklad nepomoze, tak ako mozes cakat, ze by si rozumel niecomu zlozitejsiemu ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 11. 11. 2016 12:20

vyzerá, že DSLR objektívy sú predsa o niečo väčšie
http://j.mp/2enYSqd

Itokar, klídek, nemyslím že si takto dobrým vzorom pre svojich žiakov v PO
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 11. 2016 12:23

Ganec píše:ltokar: už konečne chápeš, prečo ťa mám v blackliste?

A preco by ma to malo zaujimat,to je predsa tvoj problem :D :shock: Apropo, odkedy teleobjektivy nie su objektivmi ? Jaj, aha viem ...

Ak treba porovnat Zuiko 300/f4 voci FF, tak zrazu neexistuje fyzicky rozmer, neexistuje porovnatelna svetelnost, alebo hlbka ostrosti, zrazu je 2x crop faktor brutalna vyhoda.
Ak sa ale riesi fyzika a registracna vzdialenost tak teleobjektiv nie je argument :D .. no vsak ano, vzdy je potrebne vsetko ohnut tak, aby vitazstvo bolo na tej spravnej strane :mrgreen:

ps: chapes, preco ta povazujem za diskusneho trola ? Ale ja sa na tom bavim :)

-- 11. 11. 2016 13:24 --

Allien driver píše:vyzerá, že DSLR objektívy sú predsa o niečo väčšie
http://j.mp/2enYSqd

Ktore ? Teleobjektivy ? (link mi totiz nejde) .. zamerne som zvolil tieto dva objektivy, ktore som spominal, aby si si uvedomil zopar dolezitych veci.
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 11. 2016 12:26

rodri píše:Raw Therape to umí.

Až budu hledat důvod, proč si vystřelit mozek z hlavy, tak přejdu na Raw Therapee.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 11. 11. 2016 12:36

Itokar, ako to, že ti nefunguje link, žeby to bolo "aký pán, taký.... :D
náhradný link:
http://camerasize.com/compact/#693.186,652.359,ha,t
sú to stránky camerasize tam si môžeš porovnávať "pindiky"
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 11. 11. 2016 12:44

kozakm píše:

Až budu hledat důvod, proč si vystřelit mozek z hlavy, tak přejdu na Raw Therapee.

Tak to docela chapu :-). Pro mne je taky nepouzitelnej, ale zase se v nem da otevrit prakticky vsechno.

-- 11. 11. 2016 13:51 --

bob222 píše:

Keď ja nerád otváram a upravujem v niečom čo poriadne neovládam. výsledky potom môžu byť ešte horšie ako ten default jpg...
A rawtherapee som mal naposledy už pekných pár rokov dozadu.

Ja v nem taky fotku zpracovat nedokazu, ale i bez uprav je v nem videt jak defautni jpeg u Olyka prasi obraz. Odsum je hruzostrasnej, to fakt nechapu. Vetsina recenzentu pak zverejnuje fotky v tovarnim nastaveni a to je maso.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 11. 11. 2016 12:59

rodri, z tak malého snímača je to pochopiteľné, nie? Itokar by povedal - fyzika nepustí :)
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 11. 2016 15:10

Aha, takže rozdiel medzi "malým" a "veľkým" snímačom je niekde medzi mFT a DX :idea:
(tak ma napadá: Canon APS-C je už tiež veľký alebo ešte stále malý? Keďže je tiež menší ako DX :hm )

Tu je totižto jasne napísané, že Nikon D5600 má ten snímač "veľký".
Citujem z http://www.nikon.sk/sk_SK/news-press/pr ... -D5600.dcr:
Obrazová kvalita digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon: veľký snímač formátu DX s rozlíšením 24,2 megapixela, široký rozsah citlivostí ISO 100 až 25 600 a systém spracovania obrazu EXPEED 4 spoločne prispievajú k pôsobivým snímkam a fantastickým detailom – dokonca aj v slabom svetle.

Chápete niekto, ako "štandardný" rozsah citlivostí (ktorý dnes majú všetci) môže prispievať k fantastickým detailom?
To ale nie je všetko. Ohľadom toho rozsahu tam píšu aj toto:
Rozsah citlivosti ISO 100 až 25 600 a rozšírená citlivosť ISO 6400 v režime Nočná krajina zabezpečia, že tmavé scény a scény s náročnými svetelnými podmienkami zvládnete s ľahkosťou.

No a toto "nikdy" ma vyslovene pobavilo :-D
Presnosť automatického zaostrovania: nikdy nemiňte svoj cieľ vďaka výkonnému 39-bodovému systému automatického zaostrovania s deviatimi krížovými senzormi v strede a sériovým snímaním rýchlosťou až 5 snímok za sekundu.
Naposledy upravil Ganec dne 11. 11. 2016 15:14, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 11. 2016 15:12

Allien driver píše:Itokar, ako to, že ti nefunguje link, žeby to bolo "aký pán, taký.... :D
náhradný link:
http://camerasize.com/compact/#693.186,652.359,ha,t
sú to stránky camerasize tam si môžeš porovnávať "pindiky"

Preco by som si ja mal nieco porovnavat? Ja to nepotrebujem :-)

-- 11. 11. 2016 16:13 --

Pozeram, ze na titulke je odkaz sem na tuto diskusiu. No to bude maso :shock: .. dufam, ze sa pridá fotič :-D
Naposledy upravil ltokar dne 11. 11. 2016 15:14, celkově upraveno 1
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 11. 11. 2016 15:14

Normální propagační žvásty,stejné jako kdekoliv jinde,ovšem Olympus,to je jiná,tam předkládají jen fakta.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 11. 2016 15:16

Ganec píše:No a toto "nikdy" ma vyslovene pobavilo :-D
Presnosť automatického zaostrovania: nikdy nemiňte svoj cieľ vďaka výkonnému 39-bodovému systému automatického zaostrovania s deviatimi krížovými senzormi v strede a sériovým snímaním rýchlosťou až 5 snímok za sekundu.

Gancovi usiel styl, ktorym je napisane .. "nikdy nemiňte" .. Olympus by napisal "nikdy neminiete" :D ... ale tak vieme, ze ma problemy s chapanim aj jednoduchych suveti a otazok, ako sa ukazalo v "diskusii" s rodri.
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 11. 2016 15:26

Ganec píše:
Chápete niekto, ako "štandardný" rozsah citlivostí (ktorý dnes majú všetci) môže prispievať k fantastickým detailom?
To ale nie je všetko. Ohľadom toho rozsahu tam píšu aj toto:
Rozsah citlivosti ISO 100 až 25 600 a rozšírená citlivosť ISO 6400 v režime Nočná krajina zabezpečia, že tmavé scény a scény s náročnými svetelnými podmienkami zvládnete s ľahkosťou.

Bohumila Eichlera píše: Olympus má výbornou stabilitu barvy pleti za různého osvětlení i při citlivosti ISO 6400, se kterou běžně pracuji. Oproti předsudkům jsou záběry v této citlivosti po zpracování ve Photoshopu jemné a prokreslené.

-- 11. 11. 2016 15:31 --
Skvěle výsledky v portretnim oboru
Obrázek

:pozor
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod hoax 11. 11. 2016 15:53

Nač citovat od Nikonu? Bohatě stačí Gancovky:

-ostatní majitelia FF si ale uvedomili, že aj s menším snímačom môžu dosiahnuť to isté
-že teda mFT snímač nemôže byť malý, keďže sa dokáže vyrovnať Full snímaču

Takže mFT prostě není malý, on je velký:) Ty větší snímače už nevím co jsou.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 11. 2016 15:57

Na odpoved sa tesim :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rodri 11. 11. 2016 16:46

Allien driver píše:rodri, z tak malého snímača je to pochopiteľné, nie? Itokar by povedal - fyzika nepustí :)

Pro me to tedy moc pochopitelny neni. Kdyby Oly v tovarnim nastaveni pouzival mene agresivni odsum, bylo by to jednoznacne ku prospechu veci. S tim nema velikost snimace nebo fyzika nic spolecnyho.
rodri
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka