Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 25. 4. 2016 12:08

Tá reklama mi príde ako tie pseudo vtipné reklamy od Samsungu kde paroduje Apple. Nuda, nuda, šeď, šeď...
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 4. 2016 12:17

Radek71 píše:To vypada ze je to uplne jiny level, nez jsem myslel. Kdy se musim divat na displej? Ja jsem tam slysel card full, tak jsem myslel ze je problem s plnou kartou.

V bezzrcadlovce ti karta nedojde (teda pokud to není Fuji a nedojde číslování, pak jsi v pytli)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 25. 4. 2016 12:20

kozakm:

A čo potom treba urobiť? Mam Fuji x100s.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 4. 2016 12:22

To uz je ted ale hodne meta, co?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 4. 2016 12:29

Mně se to stalo, když jsem měl kdysi půjčený nějaký Fuji na testy. Číslování se na mé kartě nastavilo na 9956 a po 43 fotkách jsem dofotil, i když byla karta skoro prázdná. Pokud vím, tak s tím nešlo dělat nic kromě zformátování karty.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 4. 2016 12:33

43 fotek je vic jak jeden film, sportakovi by mel stacit jeden film
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 4. 2016 12:33

kozakm: mám za to, že ten problém už je vyřešený. Setkal jsem se s tím naposledy v roce 2014 při testování X100S.

landov: tuším že bylo potřeba použít novou kartu a zformátovat ji, nebo tak něco. Ale řekl bych že to bude už opravené v některé z aktualizací fw.
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 25. 4. 2016 12:38

Bol už nejaký CSC, ktorý nemal problémy, ktoré sa následne museli riešiť upgradeom FW? Nemyslím jeden kus, ale všeobecne - celá modelová rada. 8-D
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 4. 2016 12:58

Třeba Fuji X-T10? ;) Nevýhodou je, že když si člověk koupí CSC, může už rovnou fotit a foťák používat. Připraví se tak o tu skvělou možnost trávit desítky hodin laděním a nastavováním AF tak, aby to v rámci možností ostřilo alespoň přibližně přesně :D
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 4. 2016 13:04

Muze mi nekdo s analytickym myslenim udelat vytah toho videa co se mi libi? Mohlo by to byt zajimave. Zatim vime, ze Sony CSC nikdy nedojde misto na karte. Kdo ma DSLR tak se musi divat na displej. Co dal?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 25. 4. 2016 13:04

Nikdy som desiatky hodín nestrávil nastavovaním AF - žeby chyba medzi topánkami a foťákom? Ak som to potreboval vyriešiť, vyriešil som to na mieste za pár desiatok sekúnd. Ale ak je niekto Pemar alebo FotoABC tak to je skôr diagnóza ako fotograf.
Na druhej strane ja Ťa chápem - post buy syndróm je sviňa... :D
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 25. 4. 2016 13:09

Ja jsem ani nevedel ze se da AF stelovat, dokud jsem neprisel sem. Je ale pravda, ze zadny 18-450mm F 3,5-7,1 za 4990 Kč nemám.
Otazka je, proc to vubec nekdo steluje, kdyz pak vsichni ostri na odpadkovy kose 4m za hlavni motiv a nevadi jim to.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 4. 2016 13:12

Tak jasně, nějakému malému procentu lidí to funguje přesně. Pak je tady velké procento lidí kteří to neřeší, že mají zaostřeno někam jinam. Pak je ještě větší procento lidí, kteří stejně hodně cloní, takže to nepoznají. Osobně znám snad jen jednoho fotografa co fotí se zrcadlovkou portréty a nemá problémy s ostřením (D800 v kombinaci se Sigmou 70-200mm). U ostatních jsem se dozvěděl že buď více cloní i u portrétů, nebo fotí přes liveview, když potřebujou mít přesně zaostřené.

Vtipné je, že od většiny známých jsem se to dozvěděl až při osobním setkání u piva a podobně. Veřejně o tom nikdo moc nepíše - zvlášť když fotí za peníze :)
dadajax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 25. 4. 2016 13:14

Asi tak. Jediný krát čo som musel siahnuť na AF tuning bolo, keď som si na rýchlo požičal 300F2,8... A tam som to zošteloval na 7D MII asi za pol minúty na mieste.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 4. 2016 13:18

Osobne mi prešlo v živote rukami asi 25 DSLR a ani raz som AF nenastavoval. Divné...
A rovnako ako Radek, kým som nenapochodoval na grafiku, tak som ani netušil o nejakom FF/BF. I keď samozrejme tam nejaký bol, vo tym žádná....
A tiež je pravdou, že manýra ako portréty na F1,4-1,8 sú u mňa výsadou posledných pár rokov. Predtým som automaticky portrétil na F 4-5...
bob222
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka