Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 3. 5. 2015 20:33

bude 4000 DOF fotiek???
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 3. 5. 2015 20:39

Dnes je bezne, ze vas vozia na dovolenky piloti, co sa naucili "lietat" na simulatoroch. Ganec so simulatorom fotoaparatu je menej nebezpecny.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 5. 2015 21:03

Tak abyste vedeli, ja uz jsem zajel Nordschleife pod 8 minut se seriovou karou. Asi je na case presunout se do motoristickeho fora a rozdavat zkusenosti.

Naposledy upravil Petr Luňák dne 3. 5. 2015 21:03, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 5. 2015 21:03

Chlapi, brzděte se sarkasmy, nebo se Jakub poleká a už nepřijde... tak jsem se těšil.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 3. 5. 2015 21:28

JSP070 píše:Dnes je bezne, ze vas vozia na dovolenky piloti, co sa naucili "lietat" na simulatoroch. Ganec so simulatorom fotoaparatu je menej nebezpecny.

Na IL2 jsem nalítal stovky hodin, na skutečném Zlínu pár hodin, tak to už jsem asi pilot :) No raději zůstanu při zemi.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 5. 2015 21:31

Petr Luňák, nič horšieho ako toto:
Ganec píše:
Petr Luňák píše: .. lze celkem pravidelne v ceskem bazaru koupit .. v super stavu
v super stave, hihi :twisted: (ale veď internet znesie ...)
.. si na mňa nedokázal nájsť?
Tak to som na tom celkom dobre.

Omnoho viac a väčších trapasov si napáchal napríklad len v tvojom videu "Hloubka ostrosti v praxi".

O tom bazáre som ti napísal aspoň 4 odpovede, nestačilo ti?
A vôbec, medzi inými som sa ťa aj ja niečo pýtal, no neodpovedal si mi. Tak sa pýtam ešte raz:
To ho tam celkom pravidelne predávaš ty, keď si si taký istý že sa tam celkom pravidelne dá kúpiť?

Nabudúce si 2x rozmysli čím argumentuješ .. keď som zistil čo vlastne považuješ za najväčšie plus Nikonu:Obrázek.. tak sa ani nečudujem že ho už Nikon nevyrába/nepredáva a že ich je plný bazár.
A že sa ho ani tam za 30 tisíc kč nevedia zbaviť; lebo nikto normálny oň nemá záujem, keďže je neostrý.

Ďalšie tvoje pripomienky:
- rozmazanie pozadia s UZ - Puntík ti do pár minút dokázal, že tvoje "nesplniteľné zadanie" sa dá aj s ním

Petr Luňák píše:D3200 je VE VSECH smerech obrazove lepsi, nez LIBOVOLNY m4/3 fotak
Nie je. Názorných dôkazov som priložil hneď niekoľko: na veľmi vysoké citllivosti má horší šum a
okrem ISO 100 má horší DR:
Obrázek

Myslíš si, že stačí len napísať "nekdo radu let aktivne fotografuje"; potom si sám sebe zatlieskať a tým si všetko dokázal? :pozor
Naposledy upravil Ganec dne 3. 5. 2015 21:46, celkově upraveno 2
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 3. 5. 2015 21:35

Ganče, měl jsi to sklo v ruce? Znova se tě ptám, fotil jsi s ním? Já ho měl a kdybych neprodával celý systém Nikon, tak je doma dodnes. Takže prosímtě přestań se ohánět nějakým trupíkem. Kecáš kraviny kolosálních rozměrů. Jen tak na okraj jsem ho prodal za 32 + cena tele conv. do týdne po vyhození inzerátu bylo pryč. Dneska sklo fotí hlavně ve Švédsku a k plné spokojenosti majitele.
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 5. 2015 21:56

Grimjaur: keď sa už pýtaš druhý krát (či koľký) tak ti odpoviem že nie.
Môžeš byť rád, že si sa ho zbavil ešte pred zverejnením toho Tonyho videa. Mám pocit že ho sleduje množstvo CaNikonistov a teda vďaka tomu videu záujem o neho ešte viac upadol, teda aj suma, za ktorú by si ho predal by bola asi nižšia.

-- 3. 5. 2015 23:01 --

FotoABC: ty sa vláčiš po zoo z jedenapol kilovým f/2,8 objektívom, aby si potom fotil takmer na clone F/4?
Naposledy upravil Ganec dne 3. 5. 2015 22:02, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 5. 2015 22:06

"Not sure if trolling or just stupid"
Obrázek

...narozdil od lamy jsem jiz presvedceny, ze je to to druhe.

Omnoho viac a väčších trapasov si napáchal napríklad len v tvojom videu "Hloubka ostrosti v praxi".

Leda v tvych vlkych snech synek, nic z toho co tam rikam si nedokazal vyvratit.

O tom bazáre som ti napísal aspoň 4 odpovede, nestačilo ti?

Lzes jako kdyz tiskne, vyplodil si pouze kopu alibistickej kecu v kterych pokracujes dal.

To ho tam celkom pravidelne predávaš ty, keď si si taký istý že sa tam celkom pravidelne dá kúpiť?

To ses vazne takovej blbec, ze ti nedochazi, ze kdyz jsem ho z druhe ruky koupil, tak ze jsem nejaku dobu ty inzerat prohledaval a tim padem tedy LOGICKY vim, ze se v bazaru vyskytuje? Krom toho jsem napsal, ze si ho nedavno koupil znamy a tomu jsem s jeho vyberem rovnez pomahal, takze na otazku, jak si muzu byt jisty, ze se v bazaru to sklo vyskytuje, odpovidam: VIM TO, PROTOZE TY INZERATY SLEDUJU. Gance, timhle dotazem si skutecne dokazal, ze si DEBIL. To neni urazka, to je v tvem pripade pouze konstatovani faktu, stejne jako v pripade ID Puntik.

keď som zistil čo vlastne považuješ za najväčšie plus Nikonu

WTF? Co je tohle zase za mindfuck? Ja jsem nekde psal neco o nejakem nejvetsi plusu Nikonu? Kde? KDE? Chcit o videt, cituje me! V opacnem pripade nedodani dukazu je to dalsi dukaz toho, ze si spinavej klamar, v nejlepsim pripade pouze demagog.

lebo nikto normálny oň nemá záujem, keďže je neostrý.

Jo jo, je to strasny blato, uplne me z te neostrosti bolej oci :lol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vse samozrejme @ f2.8.

- rozmazanie pozadia s UZ - Puntík ti do pár minút dokázal, že tvoje "nesplniteľné zadanie" sa dá aj s ním

Puntik skutecne neco dokazal, bohuzel pravy opak toho, nez chtel. Ta prasecina co predvedl nejen ze je otresna sama o sobe, ona nema ani nic spolecneho s pozadovanym vysledkem "klientu", protoze jak sam Puntik priznal, on nevi, jak ma finalni fotka vypadat.

Myslíš si, že stačí len napísať "nekdo radu let aktivne fotografuje"; potom si sám sebe zatlieskať a tým si všetko dokázal?

Ano, v kontextu diskuse, v ktere jsem to pouzil, to opravdu staci. Proto take -mimo jine- vim, jak se chova maly VS velky snimac a jake to ma dopady v praxi a nemusim si to googlit, zatimco ty ses totalni fotografickej panic a mam dojem, ze nejen fotografickej.

Po vytisteni na stejne velky format je Nikon D3200 lepsi, proto ma vyssi bodove ohodnoceni na DXO mark. Ze to stale nechapes me ale neprekvapuje, kdyz si nedochazal pochopit, ze vetsi snimac vice rozostri bokeh nezli snimac mensi... :D
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 3. 5. 2015 22:08

Ganec píše:FotoABC: ty sa vláčiš po zoo z jedenapol kilovým f/2,8 objektívom, aby si potom fotil takmer na clone F/4?

Toto je prostě famózní výrok.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 3. 5. 2015 22:12

:-D :-D
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 3. 5. 2015 22:14

Tome, já myslím, že už to můžeme prozradit. Pravda je taková, že na objektivech pro Nikon se musí clonit, aby se nekously clony v otevřené poloze. Stává se to asi na každý 36. snímek a tehdy se musí foťák otevřít, aby se to spravilo a zase to začalo fotit.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 3. 5. 2015 22:17

Ganče, seš normální kr...én. Jestli se mi po nějakém sklu stýská, tak je to právě tohle. Kde bereš tu drzost hodnotit objektiv o kterém víš houno, s kterým jsi nikdy nefotil? Seš prostě kr....én. Ber to jako diagnozu.
Naposledy upravil Grimjaur dne 3. 5. 2015 22:19, celkově upraveno 1
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 3. 5. 2015 22:19

---
FotoABC
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka