Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Daemonius 14. 2. 2015 00:58

Petr Luňák píše:http://www.photozone.de/m43/766_pana1235f28?start=1

Obrazove strasny 24-70mm/f5,6 za 32tis. Kc??? :D

Tak nějak.. vzhledem k tomu co dokázal Olympus s 14-35mm f2, pravda o 2mm (4) méně, ale i tak. Žádné SW korekce nutné, izolované perfektně proti vodě, prachu..

Petr Luňák píše:Cim vic Mpix, tim lepsi fotak, presne moje rec a proto mam 24Mpix. No rekni Gance, ktery m4/3 to ma? :D
Ze by ale 6tis. Kc, co me stal, byla nejaka nevyhodna cena? :))

Tak to neodhadnu cos koupil, NEX-7 z druhé ruky? Nebo nějakou dSLR od Nikonů?
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 2. 2015 08:11

Daemonius: Olympus 14-35mm váži 3x viac a má o tretinu viac optických členov.
A ako som uviedol: u zrkdloviek si nemôžu dovoliť veľké skreslenie. Ani procesory neboli také výkonné, žeby to v tých časoch dokázali softwarovo dohnať...

Petr Luňák: nová E-M5II má 63 megapixelové RAW-y ;-)

Je inak zaujímavé, že si si k FF a profikompaktu dokúpil ešte APS-C zrkadlovku.
Znamená to teda že samotný profikompakt ku zrkadlovke nestačí.
To si si už radšej mohol rovno kúpiť bezzrkadlovku...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 2. 2015 08:35

Ganec, hádám, že PL si koupil APS-C DSLR kvůli kompatibilitě s objektivy, které už má, a také kvůli ceně, protože srovnatelně výkonnou CsC by za ty peníze jen tak nesehnal.

Výmluva na výkon procesoru neobstojí, protože fotky z DSLR není problém prohnat raw konvertorem vybaveným korekčním profilem. Na tom Paňáku 12-35 je vidět, jak se výrobce snaží zachovat kompaktnost za cenu velkých kompromisů, které někdo méně náročný v pohodě stráví, ale někdo náročnější neodpustí. Já osobně ten objektiv nevidím tak tragicky, ale pořád ještě nechápu, proč bych měl za m4/3 platit ty nekřesťanské peníze, když můžu mít lepší kvalitu na větším snímači se všemi jeho výhodami za podstatně méně.

-- 14. 2. 2015 08:41 --

A k tomu 63 mpixelovému rawu z E-M5 II. Už dopředu je jasné, že jeho využití bude limitované na skutečně statické věci. Např krajina, kde má takový režim největší opodstatnění, jen za bezvětří nebo pouštní/arktická bez vegetace. Dál trochu prosakují info, že tyhle velké rawy budou mít ještě nižší DR než obyčejné. V krajině další nepříjemnost snižující využitelnost.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 2. 2015 09:16

Proste ten panak sa moc nepodaril a mal by stat polovicu.
Koniec koncov ho prekonalo sklo z vlastnej stajne m4/3. Olouš 12-40 je o dost lepsi.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 14. 2. 2015 09:29

Mě přijde obecněm, že ty ceny v m43 jsou dost nadsazený, pokud člověk nekouká na uplný low-end... Co jsem měl půjčenýho Olympuse E-M1, tak to je sice relativně slušný tělo, ale když člověk zjistí, že to stojí 36.000, tak je to strašný průšvih...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ganec 14. 2. 2015 09:40

Dolgor píše:za cenu velkých kompromisů, které někdo méně náročný v pohodě stráví, ale někdo náročnější neodpustí
To vôbec nie sú veľké kompromisy:
- ak by neboli RAW konvertory v ktorých sa automatické korekcie dajú vypnúť, nikto by sa o žiadnych "problémoch" nedozvedel
- naopak, dosiahla sa tak vyššia celoplošná ostrosť (aj v rohoch), ako majú odpovedajúce CaNikony
Obrázek
=> teda "ten náročnejší" by mal kritizovať skôr ich, lebo neostrosť sa už skorigovať nedá

Kritizovať v dnešnej dobe objektívy bezzrkadloviek kvôli skresleniu (alebo snímače kvôli šumu v RAW) je ako hanobiť vysokoškoláka pred niekým bez maturity len preto, lebo v prvej triede základky mal dvojku, kdežto ten druhý jednotku... :-|
Naposledy upravil Ganec dne 14. 2. 2015 09:47, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 2. 2015 09:40

Trága je, že ceny nastavuju vyššie alebo podobne ako porovnatelne skla DSLR.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 14. 2. 2015 13:20

Ganec : tvé pojetí logiky je odzbrojující, mám to rád, starší holka a kluk (7 a 5) už mi z toho vyrostli a ta nejmladší (2,5) to ještě nedá, tu bys možná přesvědčil.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 14. 2. 2015 13:44

Jen připomenu co jsem už jednou psal. Cokoliv proti Gancovi použijete jako argument, obrátí dřív nebo později proti vám. Ty sw korekce objektivů jsou pěkným příkladem. Prostě ve všem jsou CSC lepší a pokud by náhodou platil opak, musí to mít nějaký vyšší a složitější odůvodnění, které nevýhodu obrátí ve výhodu, ne-li naprosto geniální řešení.
Ale on to nemyslí zle, on je prostě věří tomu, že z googlu se dá pochopit svět. Takových všeználků je dnes spousta. Když jsem ještě měl koně, jezdila s námi kamarádka, co to dělal od nějakých 12 let (tehdy jí bylo asi 45). Všechno nás, již dospělé, učila od začátku, nic jsme nesměli přeskočit, ať už šlo o samotné ježdění či péči o zvíře, včetně krmení, nemocí atd. Jednou jsem se jí ptal, proč s námi ztrácí tolik času a její odpověď zněla v tom smyslu, že každý ví, že nás zasvěcuje ona a že z nás prostě nebudou rychlokvašky jako z ostatních. Což se jí i povedlo.

Bohužel, problémem dneška jsou právě tyhle rychlokvašky na křížové výpravě za lepší zítřky. Aspoň mi to tak někdy připadá.

P.S. pro slovenské bratry, rychlokvaška je druh kyselé okurky, způsob výroby
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radek71 14. 2. 2015 14:23

To ale nutne neni efektivni, to je efektivni pro nejakyho celozivotniho konicka, nebo povolani.
S frekvenci zmeny zajmu, mody, trendu, neni cas neco delat poradne, protoze nez se poradne naucis jezdit na jednokolce, tak bude moderni ruckovani po troleji.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 14. 2. 2015 14:44

Ganec píše:Petr Luňák: nová E-M5II má 63 megapixelové RAW-y ;-)

63Mpix. RAW, ktery je z praktickeho vyuziti +/- k nicemu, pokud nefotime doma kytku v kvetinaci apod. :nenapadne
Profikompakt mi neposlouzi jako telekonvertor a jako plnohodnotne zalozni telo, jak z hlediska moznosti objektivu (FOV, DOF), tak z hlediska TTL blesku. O bezzrcadlovce plati totez, navic vsechny stoji o hodne vic, nez D3200 a obrazove nejsou zadne lepsi, budeme li se drzet "normalni" cenove kategorie a nebrat si za priklad FF Sony A7s.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 14. 2. 2015 15:54

lukas_highenergy.cz píše:Mě přijde obecněm, že ty ceny v m43 jsou dost nadsazený, pokud člověk nekouká na uplný low-end... Co jsem měl půjčenýho Olympuse E-M1, tak to je sice relativně slušný tělo, ale když člověk zjistí, že to stojí 36.000, tak je to strašný průšvih...

Ono je to takhle nastřelený hlavně u nás, je fakt, že v US tělo taky mělo původně cenu 1300 USD, ale kde je teda chyba, když si to můžu přes net koupit od Korejce za 1000 USD + daň?
Ten Korejec to určitě taky prodává se ziskem, kolik tedy na jednom takovém foťáku má obchod u nás? Totéž s objektivama, jestli jsem schopnej přiznat třeba Voigtlanderu určitou výjmečnost a top-kvalitu zpracování, že bych za to třeba v případě 17.5/0.95 ty prachy i dal, přijdou mi ceny některých skel od Oly/Panasonicu úplně mimo mísu. Jmenovitě 20/1.7, 25/1.4 (která rozhodně nedosahuje kvalit své větší verze), o kusech jako je 12/2, 75/1.8 a 42/1.2 nemluvě.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 14. 2. 2015 17:43

T-Lama píše:
lukas_highenergy.cz píše:Mě přijde obecněm, že ty ceny v m43 jsou dost nadsazený, pokud člověk nekouká na uplný low-end... Co jsem měl půjčenýho Olympuse E-M1, tak to je sice relativně slušný tělo, ale když člověk zjistí, že to stojí 36.000, tak je to strašný průšvih...

Ono je to takhle nastřelený hlavně u nás, je fakt, že v US tělo taky mělo původně cenu 1300 USD, ale kde je teda chyba, když si to můžu přes net koupit od Korejce za 1000 USD + daň?
Ten Korejec to určitě taky prodává se ziskem, kolik tedy na jednom takovém foťáku má obchod u nás? Totéž s objektivama, jestli jsem schopnej přiznat třeba Voigtlanderu určitou výjmečnost a top-kvalitu zpracování, že bych za to třeba v případě 17.5/0.95 ty prachy i dal, přijdou mi ceny některých skel od Oly/Panasonicu úplně mimo mísu. Jmenovitě 20/1.7, 25/1.4 (která rozhodně nedosahuje kvalit své větší verze), o kusech jako je 12/2, 75/1.8 a 42/1.2 nemluvě.

Chyba je, že žiješ v EU. A zemi nenažraného DPH. Zase zrovna ČR má své plusy.. byť nákupy foto výbavy to teda nejsou. :D
Petr Luňák píše:
Ganec píše:Petr Luňák: nová E-M5II má 63 megapixelové RAW-y ;-)

63Mpix. RAW, ktery je z praktickeho vyuziti +/- k nicemu, pokud nefotime doma kytku v kvetinaci apod. :nenapadne
Profikompakt mi neposlouzi jako telekonvertor a jako plnohodnotne zalozni telo, jak z hlediska moznosti objektivu (FOV, DOF), tak z hlediska TTL blesku. O bezzrcadlovce plati totez, navic vsechny stoji o hodne vic, nez D3200 a obrazove nejsou zadne lepsi, budeme li se drzet "normalni" cenove kategorie a nebrat si za priklad FF Sony A7s.

Tak krajinky s tím půjdou (ale jen když bude dost světla). Ono i v Hasselbladu je ta technologie čistě na produktové fotky..

Jinak s tím zbytkem máš pravdu, pro Tvé využití bezzrcadlovka nemá pointu..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod reign 14. 2. 2015 18:21

jj, eu a dovozní přirážky, to jsem kdysi takhle počítal výrobní cenu svého tehdejšího kola a nestíhal jsem se divit - rozebírali to tenkrát ve Velu, nepamatuji si přesně, ale jakože základní dovozní přirážka do eu 14%, speciálka na Taiwan dalších 14% (nebo víc?) 20% dph, 20% marže prodejce a 20-50% marže dovozce (skutečně Vokolek import měl jakožto dovozce na Specialized před 15 lety 50% marži, jak se to posunulo a jak to je v jiných oborech netuším)
Myslím si ale, že Oly/Panas si ten ústřel mohou dovolit díky komplexní nabídce - těla od mini po profi krávy, pevňáky od širokých po dlouhá ohniska, takže vyložený úlet je to až s "lepšími" ale hlavně pekelně drahými zoomy. Ovšem s trojkou 17, 45 a 75/1,8 se můžou APS-C konkurenci smát.
Supr by byl Samsung NX nebýt 85-ky se zbytečnou f:1,4 (velký jak kráva, na malém těle hrůza) a nefunkčním AF. Jinak mají pokryto slušně.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 14. 2. 2015 20:42

Mám za to, že dovozní cla a DPH jsou stejný na Zuika jako na Nikkory nebo Canony. Olympus vždycky ceny nastřeloval vysoko.
Dolgor
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka