Pentax K-01

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bager3000 2. 2. 2012 09:19

Veľmi som sa tešil na tento fotoaparát, ako na zázrak modernej technológie vo svete mirorless, a ono to nemá hľadáčik?
http://photorumors.com/2012/02/02/penta ... announced/
Vyzerá to tak , že m4/3 ostáva u mňa v bezzrkadlovkách aj naďalej No.1.
Fujifilm X-T3 (Fujinon 23mm _ Fujinon 35mm _ Fujinon 56mm _ Fujinon 18-55mm)
Sony RX100 III.
bager3000
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honcka 2. 2. 2012 09:59

Peny maji snad take pouze hledacek do sanek blesku
Blackberry Passport
Pentax K-r + Pentax 17-70 F4 + Pentax 35 F2.4 + Metz MB50
honcka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 2. 2. 2012 10:33

Zajímavé je, že na to budou pasovat objektivy s bajonetem K. Pentax je tak jediná bezzrcadlovka která bude mít shodný bajonet s DSLR. Zřejmě se to trochu podepíše na větších rozměrech.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 2. 2. 2012 11:42

A co jsou Sony SLT? :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ggrand 2. 2. 2012 11:45

Pety: tam ale zrcadlo je, pokud se nemýlím.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 2. 2. 2012 13:35

Zrcadlovka je foťák, ve kterém je obraz do hledáčku přenášen zrcadlem. Zrcadlo v SLT je jen součást AF systému, nic víc.
SLT jsou foťáky s výměnnými objektivy, s LCD a elektronickým hledáčkem, které zobrazují obraz, přečtený ze snímacího čipu. Tedy bezzrcadlovky.
Ale už jsem mimo téma. Omlouvám se.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Daf 2. 2. 2012 13:50

Já to beru tak, že SLT je konkurence pro zrcadlovky, zatímco tento foťák bude konkurovat bezzrcadlovkám. Ale je poměrně dost velký, což pravděpodobně dost lidí odradí.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 2. 2012 13:56

DPR: http://www.dpreview.com/news/2012/02/02 ... nouncement
...fajn hracka, aj ked ten hladacik... :/
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chlapcisko 2. 2. 2012 14:38

Pentax si ide svojimi cestičkami. Zmysel systému Pentax Q som nepochopil doteraz a aj tento systém K je skôr konkurenciou k Sony SLT než k tradičným bezzrkadlovkám (pravda, ak vôbec možno hovoriť o klasických bezzrkadlovkách:). Na m4/3 sa však nebude systém K chytať veľkosťou a na Sony SLT ostrením. A navyše, vôbec sa mi tieto nové Pentaxy nepáčia, čo sa týka ich dizajnu :)
chlapcisko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 2. 2. 2012 15:18

Nemá sice hledáček, ale zato má vestavěný komín (pod voličem režimu). Možná to pro napájení bere kromě akumulátoru i fosilní paliva? :nenapadne
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 2. 2. 2012 15:37

Jsem si říkal, tak fajn system Q je úchylnost třeba pro Japonce, protože tam si takový nesmysl možná někdo koupí a Pentax ví co dělá,ale já ne.
No ale teď když vidím K-01, tak konečně vím, co dělá Pentax-směřuje rovnou do záchodové mísy, jednak koncepcí a taky vzezřením. Tohle je tak mimo až mi to přijde jako apríl.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 2. 2. 2012 23:50

Daf píše:Já to beru tak, že SLT je konkurence pro zrcadlovky, zatímco tento foťák bude konkurovat bezzrcadlovkám. Ale je poměrně dost velký, což pravděpodobně dost lidí odradí.

Tohle nebude konkurovat ničemu.. Možná tak Lego foťákům.

Myslel sem, že Pentax Q je roztomilá stupidita. Tohle už je stupidita, ale neroztomilá a navrch pěkně hnusná.

S timhle konkurovat třeba novému Olympusu? Ve snu.. Tohle nebude schopné konkurovat ani Samsungu NX200.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 2. 2. 2012 23:57

Mě ten design přijde docela rozumnej. Můžou k tomu udělat objektivy, který budou optikou zasahovat dovnitř, tu XS řadu, a zároveň je to zpětně kompatibilní s K-mount objektivy, kterých je spousta.

Na první pohled to jistě vypadá divně, ale design není jen o vzhledu, ale především o funkčnosti. A tam problém nejspíš nebude.

V delší perspektivě to vypadá rozumnější než SLT.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 3. 2. 2012 07:24

elho_cid píše:Můžou k tomu udělat objektivy, který budou optikou zasahovat dovnitř
aj robia. Takto vyzera ich prvy pancake:
Obrázek
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 3. 2. 2012 07:42

Daemonius: To je věc názoru. Design je podle mě dobrý. Neříkám, že si ho hned běžím koupit, ale neodepisoval bych ho.
Daf
Návštěvník

Další stránka