Nikon V1 / J1

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod snopa 29. 9. 2013 17:27

martinsip:
Nevím, jaká úskalí myslíš? Objektiv má pouze výhody, a to
1) malý, lehký
2) ostrý už od f/2,8
3) nemám doma žádný objektiv se stabilizací a to ani na APSC, kde nám ohniska od 11 mm do 200 mm (vůbec nepociťuji potřebu jí mít) a objektiv ekv. 27 mm jí také nepotřebuje, pokud nefotíš na lesní mýtině o půlnoci.

A objektiv 10-30 mm má světelnost dost mizernou pro tento typ foťáku a jeho velikost snímače (1") jelikož nejde jít s ISO dost vysoko, optimálně ISO 800, v nouzi nejvyšší ISO 1600 max.
;) :)
Naposledy upravil snopa dne 29. 9. 2013 17:41, celkově upraveno 1
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin66 29. 9. 2013 17:32

Rozmýšlím se, že bych koupil Nikon J1/V1 jako náhradu svého 5 let starého kompaktu (Sony DSC W55). Od Nikona si slibuju, že by mohl lépe fotit v interiéru - typicky domácí oslavy, besídka ve školce apod. . V recenzích se často uvádí, že Nikon má v horším světle problémy, ale mám podezření, že recenzenti kladou na na Nikona velké nároky, když ho porovnávají se zrcadlovkami. Mohl by mi prosím někdo z majitelů Nikona N1 napsat, jestli od něj opravdu můžu očekávat lepší výsledky než od klasického kompaktu za stejnou cenu, tj. v současnosti cca 5000-6000? Díky.
Martin66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 29. 9. 2013 17:42

Martin66:

A s jakýmy modely konkrétně 1 V1 chceš srovnávat ???
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 29. 9. 2013 18:07

Martin66: ano a pokud si k tomu koupíš objektiv 18.5/1.8, tak jednoznačně.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 29. 9. 2013 18:21

FotoABC:

přesně tak. 18,5/1,8 chci dokoupit a budu maximálně spokojený. Jiné lepší sklo za rozumnou cenu se nenajde. ;) :)
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martinsip 29. 9. 2013 19:15

Lze V1 nabíjet přes USB z PC? Nelze, že? Takže všude tahat tu hromskou nabíječku :-(
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor view 20
martinsip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin66 29. 9. 2013 19:44

snopa:
Canon Powershot SX 280, Sony WX 200, možná i Olympus XZ-1, nebo Canon Powershot S100. Koukal jsem se i na Olympus PEN E-PM1, ale ten už mi přijde s objektivem trochu neskladný.

FotoABC:
a pokud si ten objektiv zatím nekoupím?
Martin66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 29. 9. 2013 21:29

martinsip píše:Lze V1 nabíjet přes USB z PC? Nelze, že? Takže všude tahat tu hromskou nabíječku :-(

Už z principu USB majícího napětí 5V to nejde, protože Aku má napětí 7V. ;) :)
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cpbbt 30. 9. 2013 06:08

ltokar píše:
cpbbt píše:To je důvod, proč jsem si ho nekoupil. Poslední verze už to umí tj. S1,V2,J3, konečně jsou fakt rychlé.

cpbbt: toto som celkom nepochopil .. V1 hladacik ma predsa

Měl jsem na mysli, že nejde vypnout náhled na displeji a proto rychlost snímek-snímek je malá. U těch nových už to vypnout jde, a tak je připraven na další fotku okamžitě (myšleno v single modu).
cpbbt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 30. 9. 2013 11:48

Aha .. no to sa divim, to by jeden cakal, ze taku vec ma normalny fotak vo vybave, vypnut nahlad :o .. a nie je nejaky novsi fw, co by to poriesil ?

-- 30. 9. 2013 12:50 --

snopa píše:
martinsip píše:Lze V1 nabíjet přes USB z PC? Nelze, že? Takže všude tahat tu hromskou nabíječku :-(

Už z principu USB majícího napětí 5V to nejde, protože Aku má napětí 7V. ;) :)

To nie je problem, konvertory dokazu vyrobit 7V aj z 5V /s prislusnou stratou samozrejme/. Ale musi byt na to podpora .. asi vsetky mobilne telefony bezia na 7.4V /li-ion 2x clanok 3.7v/ a nabijaju sa cez 5V. Bezne existuju nabijacky mobilov z 1.5V clanku.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 30. 9. 2013 16:48

ltokar:

no problém není použít měnič napětí, ale kam s ním do přístroje, jak ho chladit a jak odstínit, aby nepoškodil citlivou elektroniku kolem sebe??? To asi nebude jen tak ho tam někam vrazit a je hotovo.
A u toho mobilu se napětím 5V nabíjí aku 3,7V každý samostatně, ale v zapojení v serii dávají 7,4V, měnič tam určitě uvnitř není.

V elektronice mám cca 30 letou praxi, než nastoupila technologie SMD, potom už jsem na to rezignoval, pájet součástky pod lupou, to už jsem nedal. :)
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 30. 9. 2013 20:39

No, detaily neviem .. v kazdom pripade z 1.5v baterky (1.2 nabijatelne) v pohode nabijem svoj mobil, ktory je normalne nabijany z 5V cez USB alebo nabijackou. Pravda je, ze ten bazmek sa celkom zahrieva pri nabijani. Takze asi menic bude musiet byt mimo pristroja... naposledy som suciastky pocital na vyske a to je peknych par rokov :D .. a kvalifikaciu zo strednej by som v mobiloch asi neuplatnil (VN a VVN :D :D :D)
Ale ked pozeram kam dokazu ist s miniaturizaciou (nabijacka iPhone) , tak sa necudujem uz nicomu. Ani tomu, ze citacka odtlackov prstov dava elektricke kopance (niektore notasy) :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod frkyna 28. 10. 2013 10:17

Zdravím, rozhoduju se mezi tímto Nikonem V V1 a Samsungem NX1000, co je podle Vás lepší? A ještě dotaz, má Nikon 1 V1 blesk?
frkyna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinsip 28. 10. 2013 14:06

Blesk nemá a navíc je už dost blbě k sehnání. Je to holt stařešina :-)
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor view 20
martinsip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nephilim 28. 10. 2013 21:48

martinsip píše:Blesk nemá a navíc je už dost blbě k sehnání. Je to holt stařešina :-)

Nikon1 V1 má sáňky na externí blesk.
Pokud jde o dostupnost, tak např. v Megapixelu ho mají ve výprodeji se základním objektivem za Baťovských 7 tisíc. Dost dobrá cena s ohledem na to co člověk za tyto peníze získá.
Nephilim
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka