Nikon V1 / J1

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod snopa 22. 9. 2013 13:30

Včera jsem byl fotit Truck trial závody a měl s sebou i Nikona 1 V1, tak něco pro srovnání. Část 1 foceno EOS 60D, část 2 Nikon 1 V1

1) http://www.snopa.estranky.cz/fotoalbum/ ... 3/cast-1./

2) http://www.snopa.estranky.cz/fotoalbum/ ... 3/cast-2./

třeba to někomu pomůže v rozhodování. ;) :)
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 9. 2013 19:16

Super .. paci sa mi to, parada. Ked to porovnam , tak vidim 3 rozdiely Nikon 1 vs 60D. Obcas hlbka ostrosti, to je samozrejme, obcas vidno mraciky na oblohe, takze viditelne vyssi DR 60D, ale celkovo mam dobry pocit z fotiek z 60D, tie Nikon 1 su .. neviem to povedat, take kompaktove ? Nieco tomu akokeby chybalo, ale netusim co a preco.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 22. 9. 2013 19:52

ltokar: Je tam vidět rozdíl, to je jasné, ale možná že v jiném editoru než v View NX2 by se dalo z fotek vytěžit mnohem víc. Nevím, nemám zkušenosti s jiným, ani žádný jiný neznám. Jsem holt zaslepenej Canoňák. :) :)
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 9. 2013 19:56

Ja som to nemyslel ako kritiku fotiek,tie su super, len sa zamyslam nad urcitym pocitom, co mi nesedi na fotkach robene z Nikon 1 vs co vypadli z Canonu. Neviem co to je ale asi to bude suvisiet s velkostou snimaca.
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 9. 2013 20:28

ltokar: fotky z Nikon 1 sa ti na prvý pohľad zdajú obyčajnejšie lebo sú fotené na jedno jediné ohnisko. Vypadajú teda všetky rovnako a nech by boli aj dokonalé, zdali by sa ti nudné a zaujala by ťa skôr fotka ktorá vyzerá úplne inak.

Rozdiel v DR je minimálny (pozri DxO merania a prepni si na "screen") takže nie je dôvod usudzovať že prepálená obloha je spôsobená menším DR. Hlavne vtedy keď aj u Canonu je obloha prepálená rovnako (len u nej nevidno tú nepríjemnú "azúrovo modrú", lebo je prepálená).

Celkovo sú tie z Nikonu svetlejšie a sú u nich viac zosvetlené tiene (čo je naopak znakom vyššieho DR ako nižšieho).

Fotky z Canonu sa ti zdajú krajšie lebo sú kontrastnejšie (a vyšší kontrast sa na prvý pohľad zdá krajší).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 9. 2013 20:36

Ajaj, toho som sa bal, ze mi sem pride poradit najvacsi expert z tych najvetsich. Ganec, uz prosim ta prestan pisat o DXO marku .. staci mi ked pozriem, co namerali pri mojom fotaku a je mi jasne, ze meraju kraviny. Okrem toho ma to skutocne nezaujima. Zaujima ma nieco ine, a dxomark to nie je.

edit: nenapisal som, ze sa mi zdaju canon fotky krajsie. Lenze maju lepsi feeling. Kontrastom to nie je. Ostrostou tiez nie. DR urcite nie. Imho to bude velkostou snimaca .. proste hlbka ostrosti od vidim do nevidim fotku splosti. Hmm, mozno prechod do WB a potom pozriet znovu.
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 22. 9. 2013 20:45

ltokar píše:Ja som to nemyslel ako kritiku fotiek,tie su super, len sa zamyslam nad urcitym pocitom, co mi nesedi na fotkach robene z Nikon 1 vs co vypadli z Canonu. Neviem co to je ale asi to bude suvisiet s velkostou snimaca.

Já to také jako kritiku neberu, jen jsem si povzdechl, že nevím jak nejlíp upravit ty Nikon NEFy a v čem ;) :)
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod donerxkebab 27. 9. 2013 20:26

Snopa: Při letmým zkoušení mi přišlo, že má Nikon 1 V1 subjektivně mnohem menší a horší hledáček, než třeba NEX 6 nebo Olympus EM5. Jak jsi s ním byl spokojenej?
donerxkebab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 28. 9. 2013 05:51

donerxkebab:
Ahoj. No to nejsem schopen posoudit, NEXE 6 ani EM5 jsem fyzicky v ruce neměl. Hledáček u V1 je takový, že se s tím dá fotit a má jemné zobrazení. Já jsem totiž zdegenerovaný optickým u zrcadlovky, takže pro mne subjektivně bude každý EVF hrozný. Třeba G 15 má zase průhledový optický, ale výrobce je podle mne idiot, když ho umístil tak, že si jde vidět vlastní objektiv. Ono si vlastně z dnešní nabídky nejde vybrat, protože na každém modelu výrobce něco úplně nelogicky pos..l. Já to beru tak, u V1 se přes to dá koukat, fotí to a na fotky se dá i koukat. ;) :)
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod donerxkebab 28. 9. 2013 12:31

snopa píše:donerxkebab:
Ahoj. No to nejsem schopen posoudit, NEXE 6 ani EM5 jsem fyzicky v ruce neměl. Hledáček u V1 je takový, že se s tím dá fotit a má jemné zobrazení. Já jsem totiž zdegenerovaný optickým u zrcadlovky, takže pro mne subjektivně bude každý EVF hrozný. Třeba G 15 má zase průhledový optický, ale výrobce je podle mne idiot, když ho umístil tak, že si jde vidět vlastní objektiv. Ono si vlastně z dnešní nabídky nejde vybrat, protože na každém modelu výrobce něco úplně nelogicky pos..l. Já to beru tak, u V1 se přes to dá koukat, fotí to a na fotky se dá i koukat. ;) :)

Jasně, taky jsem zvyklej na optický hledáček. Elektronický mi přijde jako výhoda akporát při špatným světle - alespoň u OMD reaguje na aktuální změny nastavení clony a času, takže na rozdíl od optickýho fotku vidíš tak, jak bude v reálu vypadat.
donerxkebab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 28. 9. 2013 18:12

Kupoval jsem si ho s vědomím, že budu mít krabičku plnou kompromisů. Jen jedna věc mě silně drtí. Při závodech v Truck trialu jsem byl nemile překvapen jednou dost něpříjemnou skutečností. Po expozici fotky se na několik vteřin zobrazuje náhled pořízené fotky v hledáčku. No jo ale po tu dobu je slepý, nejde komponovat další záběr ani sledovat focený objekt. Navíc to bohužel nejde v menu nikde vypnout. :(
Na změnu času ani clony hledáček nereaguje. ;)
Naposledy upravil snopa dne 28. 9. 2013 18:13, celkově upraveno 1
snopa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 28. 9. 2013 18:12

"takže na rozdíl od optickýho fotku vidíš tak, jak bude v reálu vypadat"
Pokud fotíš do JPEGu a nikoliv do RAWu a pokud máš nějakou čirou náhodou monitor a tiskárnu stejně barevně, jasem a kontrastem hnuté jako ten EVF hledáček.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cpbbt 28. 9. 2013 18:40

To je důvod, proč jsem si ho nekoupil. Poslední verze už to umí tj. S1,V2,J3, konečně jsou fakt rychlé.
cpbbt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martinsip 29. 9. 2013 12:47

V1. Jáká jsou úskalí nestabilizovaného 10mm oproti VR 10-30mm? Potřeboval bych s tím 10mm zachycovat hlavně děti. Má smysl za něj připlatit 2.500,-?

Pokud ano, využiju vůbec 10-30mm. Příplatek 3.000,-. Přeci jen ten rozsah je dost malý :hm
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor view 20
martinsip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 29. 9. 2013 15:25

cpbbt píše:To je důvod, proč jsem si ho nekoupil. Poslední verze už to umí tj. S1,V2,J3, konečně jsou fakt rychlé.

cpbbt: toto som celkom nepochopil .. V1 hladacik ma predsa

-- 29. 9. 2013 16:26 --

FotoABC píše:"takže na rozdíl od optickýho fotku vidíš tak, jak bude v reálu vypadat"
Pokud fotíš do JPEGu a nikoliv do RAWu a pokud máš nějakou čirou náhodou monitor a tiskárnu stejně barevně, jasem a kontrastem hnuté jako ten EVF hledáček.

Pred par dnami som vzal do terenu moju novu hracku E-PL1. Myslel som si, ze ako Ganec vzdy tvrdieval, co je na displayi, to bude aj na fotke. Houbajz! ... display ukazuje nieco uplne ine a dokonca je uletenejsi ako moj FZ18 :D .. esteze sa na to nespolieham :D
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka