Budou bezzrcadlovky Canon a Nikon?

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 4. 6. 2010 07:54

Ake su spekulacie pre C/N?

Ohladom Nikonu som volakde cital ze by mali mat chip este mensi ako je 4/3.
Canonovske spekulacie sa bud neobjavuju, alebo neplnia (napr. canon 1500D).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gigik 9. 6. 2010 08:11

gigik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 9. 6. 2010 12:12

Speciálně obrázek na http://nikonrumors.com/2010/01/14/nikon ... again.aspx je hezkej, to jo... :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod duves 10. 6. 2010 07:49

_DAVE_ píše:
Pokud na to namontujete jakýkoli kvalitnější světelný objektiv nebo nedejbože tele, tak bude ten foťák stejně velký jako kráva. Navíc to bude vypadat komicky.

Dave, ja som videl dslr s nejakym tele, možno 600 mm a ono to vyzera aj tam smiešne.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 10. 6. 2010 17:00

připravte si kameny :mrgreen:

Pokaždé když dam Olymp-hnuse E-P2 vedle Nikonu D5000, případně Canonu 550D tak na těle není o tolik menší. Přesněji o cca. 1cm nižší (úspora na hledačku, ale vy nikdy nefotíte přes hledáček hlavně na slunci), tloušťka je taky asi cca 1,5 cm (spíš ale kvuli gripu, než zrcátku, ale tady mi je jasny že vám nejde o pohodli při focení). Jasně vám jde o to aby to bylo co nejplacatejší a pokaždé fotce sundáte objektiv a dáte tělo do kapsy... A s nasazeným objektivem (seťák) to dělá cca zas ten 1,5 cm :mrgreen: (s Tamronem 17-50 je to cca 2 cm).

Všichni co si ten krám koupili kvuli velikosti a následně si koupili i pouzdro, se divili že se jim tam APS-C DSLR vždy vešla....

Takže ne, nechápu to.

Kvalitu fotek snad nemá ani cenu srovnávat...
Bu Bu Bu!
bubaak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 10. 6. 2010 17:29

Zapomnel jsi na "nepodstatnost" jako je temer bezhlucny provoz, na rozdil od zrcadlovky. Pro nekoho nepodstatne, pro dost lidi co si kupujou bezzrcadlovky zasadni vec. A sorry, i kdyz das na D5000/550D pancake objektiv, vzdycky to bude oproti EP2 hebedo. Navic plastove a nevzhledne ;) Ten EP2 s pancake das do vetsi kapsy, co ti u zrcadlovku nehrozi.

Jinak za sebe ti reknu, ze jsem radeji obetoval obrazovou kvalitu a vratil se od DSLR ke kompaktu, protoze mne fakt prestalo bavit nosit DSLR vsude s sebou (plus klapani zrcatka mne slo zabit). To bylo jeste v dobe, kdy nejake bezzrcadlovky nehrozily. Ted pouzivam GXR A12, ktery pravda neni az tak kompaktni. Ale na podzim pribude pancake 28/2.5 APSC modul a to cele bude mit velikost jen o malicko vetsi, nez G11. A ten APSC v GXR A12 modulech je hodne dobry. Za sebe nevidim jediny duvod, proc bych mel ztracet cas s DSLR, ktere jsou vetsi, hlucnejsi a urcite mi neprinesou lepsi kvalitu fotek, kdyz pominu FF. I kdyz mam pocit, ze i toho FF se s GXR dockam. A to pak bude jina soda! :D
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bubaak 10. 6. 2010 17:48

Ok, vemu tě za slovo koupím ten šrot a pokud bude dělat horší fotky než mé DSLR s objektivama co vlastním dám ti proplatit ztrátu. Bereš? :mrgreen:
Bu Bu Bu!
bubaak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafod Bíblbrox 10. 6. 2010 17:51

Ad "DAVE"
Mám stejný názor...
Další systémy objektivů jsou opravdu šílenství... A navíc si myslím, že většina lidí výměnné objektivy vlastně ani nechce - jen se podívejte, kolik se prodává kompaktů a moc lidí si na pevný zoom (a kupodivu i bídnou obrazovou kvalitu) nijak nestěžuje :-)

Podle mě by se (pro ty co jim nestačí kompakt a nechtějí z důvodu velikosti SLR) měl udělat prostě a jednoduše kompakt s APS čipem a nebo FF... Mimochdem, jistá firma Sony kdysi přece vyráběla velmi povedený kompakt DSC-R1, který měl čip 21,5 *14,4 a zoom v rozsahu 24-120 s dobrou světelností - nevím proč se v tomto směru nepokračovalo, podle mě je něco takového ideál... Ale marketing je marketing - je přece nutno pořád vymýšlet něco "nového", že?? :-D
Jinak myslím, že se tyhle "bezzrcadlovky" (a k nim všechny ty dále nekompatibilní objektivy)budou určitě moooc dobře prodávat - protože jak říká klasik: "No ona je to sice dost sr..ka, ale reklama se na to udělá tak jako tak a lidi si to koupěj..."
P.S.: Prosím, aby mě nikdo za můj názor nekamenoval - žijeme přece v demokracii :-)
Zafod Bíblbrox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 10. 6. 2010 18:06

Zafode, nejak jsem nikdy nepochopil, proc nekdo fotakum jako R1 rika "kompakty"? ;) R1 je vsechno mozne, ale podle mne nikdy kompakt (od slova kompaktni -> zabirajici malo mista). Ale mas pravdu, ze foak to byl genialni. Teda sklo to melo genilani. Na to ze to melo ASPC, to na vyssim ISO sumelo az nechutne. Kupodivu, Sony nema takhle skvele sklo, jako samostatny objektiv k Alfe? Bohuzel, R-ko zabila koupe Minolty a vydanim se cestou DSLR.

Muj nazor je, ze bezzrcadlovky jsou presne to, po cem spoustu lidi volala uz davno. Trh tu evidentne je a tyhle fotaky se evidentne dobre prodavaji a lidem nevadi ani pancake objektivy. Neni to o moc vetsi nez cihloidni G11 a kvalita fotak je nesrovnatelna, i s 4/3 senzorem. Takze to konecne prinasi kvalitu a mensi rozmery a to je oc tu bezi. Naprd je ti doma nabusena zrcadlovka s L-kovym sklem, kdyz ji nemuzes mit porad u sebe. Pen nebo GF-ko s pancake das do aktovky nebo i vetsi kapsy a bez problemu nosis porad. A fotky to produkuje zarucene lepsi nez s kterehokoliv kompaktu s pidi cipem.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zafod Bíblbrox 10. 6. 2010 18:13

Ad "odklizec"
No on ten R1 měl objektiv se světelností 2,8 - 4,8... Myslím že když nasadíš objektiv s podobnou světelností na nějakou "bezzrcadlovku", bude to to stejná "cihla" jak chudák R1 ;-)
Zafod Bíblbrox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 10. 6. 2010 18:27

bubaak, tady vubec nejde o to jestli bezzrcadlovka udela lepsi fotky, nez tvoje DSLR. Jde o velikost za cenu rozumnych kompromisu. Bezzrcadlovky jsou pomalejsi pri ostreni nez zrcadla (i kdyz v live view mode myslim vetsina zrcadlovek dostane od bezzrcadla na *****).

Jinak konkretne muj "srot", jak rikas, by myslim v leccems prekvapil i tvoje zrcadlo ;) Jde jen o to, nebyt zaslepeny. Tvrdit, ze DSLR jsou lepsi nez bezzrcadla je kratkozrake. Podivej se jakoy vyvoj urazily zrcadlovky a kolik jim to trvalo, nez se dostaly kde jsou ted? A vzpomen si, kolik pri uvedeni DSLR staly! Pro bezneho cloveka nedostupne.

Zda se ti Pen drahy? Vzdycky mas moznost koupti si E-PL1, nebo NEX. Kdo chce kvalitni materialy, zpracovani a dedikovane tlacitka, priplati si. Problem lidi kritizujici ceny bezzrcadlovek je v tom, ze zijou v mylne predstave, ze kdyz je neco mensi, musi to byt levnejsi. Vyslovene se jim ekluje dat stejnou nebo vyssi cenu za male telo, ktere zaplatili za DSLR ;)

-- 10. 6. 2010 19:39 --

Zafod Bíblbrox píše:Ad "odklizec"
No on ten R1 měl objektiv se světelností 2,8 - 4,8... Myslím že když nasadíš objektiv s podobnou světelností na nějakou "bezzrcadlovku", bude to to stejná "cihla" jak chudák R1 ;-)

Ale ty bezzrcadlovky nejou primarne urcene na zoomy. Fixni, prevazne pancake objektivy, to je v cem je jejich sila. Jasne, ztraceji na univerzalnosti, ale porad opakuju, ze tu jde o prenositelnost a kvalitnejsi vystup, nez by jsi dostal z kterehokoliv kompaktu. A to splnujou myslim dokonale?

Pred dvema lety tu bylo houby a ne alternativa k DSLR. Bylo to bud se tahat se zrcadlem, nebo fotit kompaktem. Nic mezi. Jedina alternativa byla Sigma DP1. 28mm/f4 mi teda neprislo jako kdovi jaka velka alternativa, navic Sigma moc nazvladla elektroniku a ten fotka mel sice genialni vystup (na "kompakt) ovsem rychlost, ze by jeden zaplakal. To nemluvim o vydrzi na baterku. At jsou dnesni bezzrcadla jake jsou, vyvoj pujde dopredu a aspon se neco deje. Kdyz uz zaryte zrcadlovkare nic nepresvedci, maji velkou sanci ze jejich DSLR tela diky vyvoji bezzrcadlovek dostanou konecne rychlejsi AF v LiveView :)
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zafod Bíblbrox 10. 6. 2010 18:54

Ad "odklizec"
Já bych proti "bezzrcadlovkám" nic neměl - jen mi vadí, že se zase budou pracně vyvíjet nové objektivy a to samozřejmě trvá léta... Jasně, určitě se dají nasadit i ty současné objektivy přes nějakou redukci - ale pak se zase ztrácí výhoda menší velikosti :-))
A co se vůbec týká velikosti - mám Pentax K-x a až si koupím "placku" DA 21 Limited, budu mít krásný malý foťáček s výbornou obrazovou kvalitou...a můžu použít spoustu různých objektivů...
Tak asi tak ;-)
Zafod Bíblbrox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 10. 6. 2010 19:14

Zafood...
Ale porad ti tam bude klapat zrcatko a bezzrcadlo s plackou bude vzdycky mensi ;) Tim se te ale nesnazim presvedcit, ze by tvoje zrcadlo bylo mene hodnotne a nesplnovalo svuj ucel! Bezzrcadlo proste splnuje trochu jine potreby. Ja jsem pochpil, ze proste zrcadlo neni to co chci. Bezzrcadla splnuji moje predstavy o velikosti, tichem provozu a protoze uz par let fotim vice mene s fixnim objektivem, zoom bych si k bezzrcadlovce stejne nekoupil. Holt mam jine potreby, nez bezny zrcadlovkar ;)
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zafod Bíblbrox 10. 6. 2010 19:26

Ad "odklizec"
Ale jo, monofokál je prostě monofokál :-D Já mám zoom objektivy 18-55 a 55-300... A všechny ostatní jsou monofokály, další zoomy už nechci... Asi je to vývoj ;-)
No nic - uvidíme za pár let - pokud mi nějaký výrobce nabídne tolik skvělých (a tak kvalitně zpracovaných) "placek" jako můj oblíbený Pentax, nemám problém přejít...
Ale zatím jsem dost skeptik ;-)
Zafod Bíblbrox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 10. 6. 2010 19:33

Ja si pave myslim, ze se s tema plackama konecne neco zacne dit. Pentax na ne mel v podstate monopol. Tise jsem zavidel jake krasne male objektivy delaji. Podle mne i Pentax prijde s nejakym bezzrcadlovkovym telem a bude na tom od zakladu lip, nez ostatni vyrobci. Uz maji slusny set krasnych malych obejktivu, jen je nasadit ;)
odklizec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků