Sony NEX-5 a NEX-3

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz


Odeslat příspěvekod riman 11. 5. 2010 09:50

Přidám další odkaz:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/NEX5/NEX5A.HTM

Sony docela příjemně překvapila.
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 11. 5. 2010 10:01

Zaráží mě výkon toho blesku - GN=7 je opravdu slabota, i když je to prcek. No, na přisvětlení portrétu v exteriéru snad...

Ve zpracování obrazu na vysokých ISO se u Sony konečně pochlapili - nevidím žádné zelené mapy na ISO 6400... Srovnání obrazu NEX-5 a NX10 dopadá pro Samsung naprosto tristně.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maraou 11. 5. 2010 12:10

Pekne pekne... bezzrcadlovky jsou v kurzu. Libi se mi hlavne cena...

Nex 3 s palacinkou 16/2.8 bude startovat na 550USD
Takovy E-PL1 startuje na okolo 500USD + 200USD za palacnku 17/2.8

Zacina byt dosazitelny solidni kompakt do kapsy, jako vyborny doplnek zrcadlovky.

Jeste by to chtelo zasuvny opticky hledacek a bylo by to dokonale :)
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 11. 5. 2010 12:28

vyzeraju dobre ale kvoli velkosti senzoru iba s pevnimi ohniskami ..... ved uz ten zakladak je dost velky a co potom nejaky teleobjektiv :(.

Pre ohniska (ekv 35mm) 14mm-50mm moze bit Nex super

Takze NEX + kvalitne placky ako turisticky doplnok k DSLR preco nie :)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 11. 5. 2010 18:10

Tohle bude ňamka, navíc to půjde využít s Minolta objektivama. :)

Senzor je ten samej co v A550, stejně tak procesor.. proto tak kvalitní obraz.

Podle všeho to zatim vypadá na nejlepší EVIL cam. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 5. 2010 19:07

S Minolta objektivama, ale bez funkčního AF
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 11. 5. 2010 19:49

No nevim, osobne mne to nepresvedcilo. Pri snaze udelat co nejmensi telo, to ted vypada s kazdym objektivem (snad krome te 16mm placky) divne. Ma to minimalni pocet externich tlacitek nebo rolleru, misto sanek na blesk proprietarni podivnost, takze ani hledacek ani blesk od jineho vyrobce nez Sony na to nedas, nedej boze zminit se o rychlem nasazeni nebo sundani takove pridavne veci ;) Jo a bez EVF se podle meho bude jakykoliv manualni objektiv ostrit pekne blbe. Teda ja osobne jsem si na manualni ostreni pres LCD nikdy nezvyknul.

Jako super, ze Sony rozvirilo hladinu s EVIL fotakama. Ale tak jako mi nikdy nesedel design Sony DSLR a objektivu, desing NX se mi nelibi ani trochu. A funkcne mne to asi az na tech 7fps a slusneho high-ISO nijak nezaujalo.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod identit4 11. 5. 2010 20:09

Abych se přiznal, tak tohle taky není můj šálek kávy, ale tak přísný bych určitě nebyl. Dneska stejně blesky nejsou použitelné s jiným tělem než od toho konkrétního výrobce, mi kritika sonyho proprietárního systému přijde bezpředmětná. Jen se podívejte na patici blesku Canonu, Nikonu nebo Sony.
Manuální ostření je minoritní problém, to už bych se spíše bál čitelnosti displeje na slunci.
Pravda je, že na fotkách to skoro vypadá jako by ten objektiv měl nějaký nádor, než jako plnohodnotný foťák s objektivem.
Uvidíme, jak si povede na trhu.
identit4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maraou 11. 5. 2010 20:27

Dneska stejně blesky nejsou použitelné s jiným tělem než od toho konkrétního výrobce, mi kritika sonyho proprietárního systému přijde bezpředmětná.


Jenomze na tohle nedas ani blesk do patice SONY/MINOLTA. Jediny blesk, ktery se tam da strcit ma GN 7... takze ta pouzitelnost nebude nijak slavna a cena taky ne... http://www.dpreview.com/previews/SonyNE ... _front.jpg
maraou
Návštěvník

Odeslat příspěvekod identit4 11. 5. 2010 20:45

Stejně tak na to nenasadíš objektivy s alpha mount a když už, tak nebudou ostřit. Sony to prostě od svého systému zrcadlovek naprosto odřízlo.
Víc než proprietární patice by mě na tom objektivu štvaly jiné věci. GN, nemožnost natáčení a naprosto stupidní systém upínání (porovnej třeba s Canon 43O EX II).
identit4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 5. 2010 21:17

uz len tym, ze zrkadlovky maju stabilizaciu na chipe a NEX ho ma v objektivoch

Inak cital som ze ma aj ficurky z WX1, teda handheld twilight a anti motion blur mody .. no pri tych 6 zaberoch ktore posklada zaroven cvaka uzavierka 8-S
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 11. 5. 2010 21:19

Nex určitě vyhraje soutěž o nejošklivější foťák roku.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod odklizec 11. 5. 2010 21:23

I na vetsinu fotaku s proprietarnim TTL flash systemem se da nahodit ne-ttl blesk se stredovym kontaktem. Na tohle teda ani nahodou. Videl jsi detail, jak je ten blesk prichyceny?
http://dpreview.com/previews/sonynex5/page3.asp
Schvalne si i precti, co o tom pisou ;)

OK, kaslat na blesk, stejne to neni fotak na saskovani s bleskem. Ale abych musel hledacek pred pouzitim sroubovat, to mi fakt prijde kapku divne.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 11. 5. 2010 21:56

Na Sony/Minoltu nikdy nešel dát běžný blesk, nemají v sáňkách středový kontakt. Tím tato námitka padá. No, vsadím boty, že do konce roku bude Sony prodávat silnější blesk pro tento systém, možná i dva. Nebudou ovšem už v ceně foťáku. Fór je samozřejmě v tom, že na tuhle placku se normální sáňky nevejdou.

Co se jiného systému objektivů týká, to je dáno menší vzdáleností zadního optického členu od čipu - což je ten důvod, proč se nepoužívá zrcátko. Objektivy, a to především širokáče, díky tomu vycházejí jednodušší, levnější a menší. Jiný systém objektivů museli zavést jak Olympus + Panasonic, tak Samsung a nic jiného nečeká ani Canon a Nikon, až vylezou se svými bezzrcadlovkami. Staré objektivy se musejí používat přes redukci, která vzdálenost posledního členu od čipu zase náležitě prodlouží.
Pety
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků