Micro 4/3

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 9. 2008 12:58

Je to len "prazdna krabicka" ale predpoveda vyvoj 4/3 spravnym smerom.
Na dpreview je viacej info a fotiek: http://www.dpreview.com/news/0809/08092 ... thirds.asp
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 22. 9. 2008 13:10

Jejej, tak tohle zlatý je vošklivý ! A ještě otlapkaný i s otiky prstů.... Proč ukazujou dřevěnou nalakovonou krabičku. Tak nevím jestli jsem ještě příznivcem M 4/3. Podle toho zlaťáku spíš ne. To měly schovat hluboko do šuplíku.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jery10 22. 9. 2008 20:24

Souhlasím plechovku od rybiček která je ještě k tomu mastná to je pro Olyho pěkná ostuda.
To musejí být asi pod velkým tlakem... Dosud jsem byl fanoušek Olympusu a Panasonic jsem nemusel,ale časy se mění.... :idea:
A ještě mně napadá jestli si Oly a Panasonic nerozdělili trh s M4/3 .Olympus ty maličké bez hledáčku+zrcadlovky a Panasonic G1 a podobné mašinky
jery10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 23. 9. 2008 09:24

Ano to rozdělení je pravděpodobné. Pana se nechal slyšet, že jde do M4/3, protože se mu nedaří proniknout na trh s SLR 4/3. jen jestli si u Oly nebudou rvát vlasy, G-1 má zatím nad míru příznivé ohlasy a v sestavě G-1, 7-14mm,14-140mm je ideální na výlety.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 29. 9. 2008 19:10

Jak je zatím zřejmé, tak Olympus hned tak rychle svůj prototyp kompaktu micro 4/3 na trh nevrhne, ale máme tu brzy aspoň G1.
Po prvním představení toho velmi zajímavého a inovativního přístroje jsem byl velmi nadšený, ale pokud Panasonic opravdu nasadí takové ceny, o jakých je zatím zmínka (cca 18 tis. za zákl. set), tak pak tenhle systém šanci na větší prosazení bohužel nemá. Proč? Z jasných plusů u G1 totiž zůstane jen výklopný a otočný LCD displej a o fous menší rozměry oproti konkurentům z levných DSLR. Kvalita "živého náhledu" v EVF hledáčku, byť parametrově špičkovém, je zatím velkou otázkou, stejně tak rychlost ostření. Co je však velmi bídné a mizerným zůstane, je to, že světelnost dosud představených skel je jen průměrná. Jeden pevný světelný objektiv, který má přijít přístí rok, to nezachrání. No, uvidíme, snad časem.
Vzhledem k cílové skupině uživatelů je také nepochopitelné, proč plánují možnost natáčení videonahrávek až do budoucna? Viz prototyp přístroje G s označením HD, ale pro video pouze s objektivem 14-140 HD, což určitě bude za nemalý příplatek oproti G1.
Abych jen nekecal, tak odkaz na snímky v plném rozlišení: http://www.flatchat.de/index.php?option ... &showall=1
I když tohle bude zřejmě jen nějaký předprodukční vzorek, nepředpokládám, že finální verze na tom bude výrazně lépe, takže to co vůči stávajícím kompaktům "získá" G1 na o něco vyšším použitelném ISO, tak díky mizerné světelnosti zase snadno ztratí - např. v porovnání s Panasonicem DMC-LX3 a jeho F 2,0-2,8. A tahle LX3 se pak pro ony výlety hodí mnohem více i díky skutečné kompaktnosti.
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 29. 9. 2008 20:12

Na M4/3 kompakt od Olympusu jsem velmi zvědavý. Vypadá to, že někdo konečně přijde s kompaktem, který si budou moci koupit fotografové ke své DSLR, protože bude mít srovnatelný obrazový výstup, i když trochu horší práci s HO a trochu omezenější možnosti (proto si nechám svou DSLR). Určitě mi nenabídne mou oblíbenou funkci Mirror lock-up (hádejte proč) :hm Sigmu DP1 nezmiňuji, protože kompakt k DSLR by neměl být dražší než DSLR :!:
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 30. 9. 2008 06:15

ja cakam na mikro 4/3 taktiez, ani nie tak pre seba ako pre otca .... ale musia najprv urobit nejaky dobry objektiv ako 12-60 zuiko ci 14-150 laica. Napr G1 ak by mal stabilizator (tak uciny ako e-510) tak by mi vyhovoval, na telu mi az tak nezalezi ale potrebujem 1 univerzalne dobre sklo (ziadna aberacia, dobra kresba, univerzalny rozsah atd) na rozdiel od ostatnych mi na cene az tak nesejde ... skludom zato dam dost penazi pokial to sklo bude fakt kvalitne.
Ak by urobili 12-60 zuiko na mikro o hmotnosti cca setoveho skla 14-42 tak je uz davno rozhodnute ....

Preco nie DSLR? 1) Rozmer 2) je zastancom LV 3) rychlost na AF bude pomalsia ale nieje kriticka prenho
irmo
Návštěvník

Předchozí stránka