Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 16. 8. 2022 20:02

Díky.
Je to klasický Tamron 90 VC USD model F004, přes K&F Concept redukci a Fuji X-T4, vše ručně ostřeno.
Clonu nevím, odhadem 5.6 - 8, ISO 1250.
Ta dlouhozobka byla zkouška trpělivosti:-)
Zítra se chystám odfotit rodinou seanci na MF s Voightlanderem Nokton 23/1.2.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 16. 8. 2022 20:33

To mě zajímá ;-). Nemáš, prosím, nějaké fotky? Rád bych si ho šel vyzkoušet, pro Fuji nebo Zko a asi koupil pro bajonet, kde mi to bude více sedět. Na vyzkoušení ho v ČR v prodejnách zatím nikde nevidím.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 17. 8. 2022 07:05

Noxx, to myslíš Noktona? Mají ho ve tuším ve Škodovi pro Fuji, na Nikon nevím.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 17. 8. 2022 07:34

Na Nikon Z ho mám s Leica bajonetem přes redukci, na F bajonet to půjde těžko.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 17. 8. 2022 09:25

Jojo, toho Noktona. Já ho právě nikde neviděl, ale ano, u Škody pro Fuji jeden kousek mají, tak se tam asi stavím ;-). Ono se totiž ani třeba na Flickru nedá najít skoro žádná fotka, tak by mne zajímala realita a pocity.
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 17. 8. 2022 09:50

Já ten objektiv mám krátce a zatím jsem s ním udělal takové obyč. fotky kytek, naše kočky a tak po zahradě.
Pocit mám z něj co se týče zpracování skvělý, je to poctivý kus, ostření je plynulé a dostatečně dlouhé.
Jinak musím naznat, že se mu nelíbí ostré světlo, je na něm měkčí, je to objektiv spíše do stínu, interiéru a na na noční foto, což ještě neabsolvoval.
Když jsem jej nedávno porovnával s Viltroxem 23, tak oproti němu má neutrálnější barvy (viltrox uhýbá do teplé červené) a Nokton má ohodně příjemnější bokeh.
Když bych měl mezi nimi udělat nějakou metaforu, tak Viltrox je drsný rocker, Nokton taková něžná dáma, která ve dne spí a k životu se probouzí až se západem :-D :-D
Něco sem dám, zbytek mám na kartě a dostanu se k tomu během měsíce.

-- 17. 8. 2022 10:57 --

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 8. 2022 10:24

Sdílel bych hezké fotky ze svého Noktona 23/1.2, ale mám převážně jen erotické a ty nemám povolení dál šířit. :D

Tady jsou specifické extrémní ukázky na f1.2/1.4, které chtěl někdo vidět jinde, a zajímalo jej jak neostrý je při max. přiblížení od f1.2 do f11 - zapózoval igráček.
https://postimg.cc/gallery/XymDLL2

Tady na Kasyapa několik dalších cvaků...
https://news.mapcamera.com/KASYAPA/voig ... ph_xmount/

Kurýr mi už jede s Voigtländerem APO-Ultron 35mm F2 pro Fuji X... trvá mu to ale fest. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 17. 8. 2022 10:30

No vidíš, nezklamali :-)
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 8. 2022 10:40

Z Foto-Erhardta jsem to v Po ráno stornoval, protože ve skutečnosti jej skladem neměli a oznámili mi termín v rozmezí týdne až dvou dle rychlosti dodání od dodavatele (nebo Voigtländeru).
Od Fotoškody, který mezitím už naskladnil 2-3 Ultrony včera v průběhu dne, to vychází o nějaké dva až tři litry levněji než z DE, a FŠ posílají do druhého dne.
Akorát se s kurýrem dnes asi minu, protože musím něco řešit mimo adresu doručení v průběhu dne. A nepřevezme to dnes nikdo. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod noxx_cz 17. 8. 2022 11:51

Dá se ta clona 1,2 manuálně uostřit? I třeba na něco trochu se pohybujícího?
Jo a komunikace s tělem nějaká je? Aspoň indikace typu objektivu a ohniskové vzdálenosti a clony třeba?
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 17. 8. 2022 11:58

To uostření bude hodně individuální, někdo ano, většina ne, chce to trochu cviku.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 8. 2022 12:00

Elektronická komunikace nefunguje u těchto Fuji modelů:
XT-1, X-Pro2, X-Pro1, X-T20, X-T10, X-T200, X-T100, X-E3, X-E2, X-E1, X-M1, X-A5, X-A3, X-A2, X-A1

Tzn. zcela klasicky jako při jakémkoli manuálním skle bez elektroniky.
U podporovaných to zobrazuje vše, tj. vč. vzdálenosti, clony a plný exif.

Od cca 3:00 to tam předvádí...


Tuším, že někde na nějakém fóru byl ke stažení i preset na korekci opt. vad do Lightroomu - to si člověk může udělat i sám.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 17. 8. 2022 12:22

Noxx, když si to postahujes, je to s plným exifem.
Wikzen, to chápu s tou objednávkou.
Ostření na tak malé clony chce cvik a trénink. Já s ním pohyb nefotím, ale může pomoc technika, kdy v sérii proostrujes a něco tam bude:-)
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milann88 17. 8. 2022 18:21

noxx_cz: Když máš možnost FF, tak bych se podíval po F1.2 objektivech na FF. 35, 40 i 50 jsou povedené. Já můžu mluvit jenom za 40mm na Ztku a byl to můj nejoblíbenější objektiv, který mi po přestupu na Sony chybí nejvíc. Hlavně odcloneny má úžasne podání prostoru a pricloneny mě překvapil tím, že se chová úplně dokonale na krajinu, neměl jsem lepší sklo. Kdybys chtěl vyzkoušet, tak dej vědět mám ho ještě na prodej.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noxx_cz 18. 8. 2022 06:13

Viděl jsem tvé fotky z té 40ky a super. Ale nechci další adaptér, tak se dívám po nativních Z-mount, příp. na Xko.
noxx_cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků