Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 28. 6. 2022 15:25

Za mě ok, je to takové limetkově osvěžující, ideál do tohoto počasí... :)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoboC 28. 6. 2022 19:34

:-D , stejnou sestavou a zpracováním ...
Přílohy
DSCF2006_DxOw.jpg
DSCF2012_DxOw.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 28. 6. 2022 20:11

LoboC: jsi přešel z X-T100 na X-T1?
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoboC 29. 6. 2022 10:32

Nepřešel, mám X-T100, X-T20, X-T1 a prodal jsem X-T200 :D

Fuji X-T20+70-300, RAW, DXO
Přílohy
DSCF0221_DxOww.jpg
DSCF0263_DxOww.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 29. 6. 2022 20:26

LoboC: X-T200 má moc velké rawy že? :)
Ty vážky jsou super, je vidět, že i to základní telátko dovede divy...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoboC 30. 6. 2022 10:36

Rawy má stejně velké jako X-T100. Spíš mi vadilo předělané ovládání na způsob mobilu a pocit při držení v ruce oproti X-T100- jako když držíš v ruce lehkou plastovou hračku... Pro někoho to může být naopak výhoda... :D

X-T200+70-300
Přílohy
DSCF1790www.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DR.AKEN 6. 7. 2022 18:18

Jinak tu sigmu 17-70 jsem měl na canonu leta a byl to super objektiv, i díky základnímu makru a ostření cca. 1cm od objektivu. Ale osobně potřebuji delší ohnisko... pánové je na portéty nějaký evergreen jako u canonu 50ka? Ideální by pro mě bylo něco jako sigma 50mm f/2 8 ex dg macro co uměla makro 1:1 abych koupil jeden objektiv, ale samozřejmě jde v první řadě o cenu a aby to mělo i automatické ostření.... Mám X-S10. Díky za tipy.
DR.AKEN
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 6. 7. 2022 19:17

Draken, můžeš vybírat 56/1.2 od Fuji, 56/1.4 Viltroxe nebo já osobně pokud by to mělo být na více žánru bych se nebál 60/2.4. Sice spíše na detail, měřítko 1:2, ale to by byl můj tip.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cadjobss 6. 7. 2022 20:01

tak na portréty se dá používat i 35mm. Já měl tu první verzi 35f1.4 a byla super
A nebo ještě 85mm od Viltroxe nebo Fuji. Ale to už je fakt dlouhý díky cropu. Měl jsem to taky...
cadjobss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 7. 2022 20:18

AF a 1:1 makro umí Zeiss Touit 50mm f/2.8 (je i pro X-mount). V krámech dostupný málo a nový je drahý, na bazaru se někdy objeví. Vyšel v počátcích systému X, krátce po (nebo před) XF 60mm f/2.4.

Ostatní výše zmíněná skla pak řešit s makrokroužky (např. Viltrox 10 a 16 mm s kontakty, levnější než orig. Fuji makrokroužky).
Ten XF 60mm f/2.4 makro (jak bylo zmíněno 1:2) je fajn, ani malý a ani velký. K fotoaparátu se stabilizací se bude dobře hodit. A nějaký mezikroužek k tomu.

Tady je tabulka Fuji skel a srovnání s makrokroužky (a bez).
https://dl.fujifilm-x.com/global/produc ... global.pdf
+
Tohle jen čistě pro doplnění s pěknými ukázkami (je to starší).
https://www.fujivsfuji.com/mcex-11-vs-mcex-16

Jinak původní XF 35mm f/1.4 a zejména XF 56mm f/1.2 jsou starší skla s charakterem, ale v podstatě se jedná o kulty mezi fujisty. Podobné f/1.4 od Viltrox/Tokina jsou dobré alternativy. Případně ty Sigmy, které nemají ten clonový kroužek. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DR.AKEN 7. 7. 2022 17:38

super díky moc.

Ještě bych měl jeden dotaz, jak je to s adpatéry bajonetu? Z čeho lze redukovat s nejmenším problémem? Existuje něco vlastně? Nebo jsou problémy všude tak nějak nastejno...? U mě osobně s Canonem zkušenost celkově nic extra.
DR.AKEN
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 7. 7. 2022 20:36

Krom Fringer s AF nic jiného neznám a ani se po tom nepidim. Osobně jej nemám, ale nevylučuju, že někdy pořídím.
Větší smysl alespoň pro mě mají manuální adaptéry na stará skla nebo u mě na dva zřídka používané objektivy co mám z předchozího foťáku.
Pro běžné focení bych adaptér nechtěl a bral z toho co je přímo pro bajonet.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DR.AKEN 8. 7. 2022 12:47

chápu tím se výběr dost zúžil... mám teď půjčený finger a od původní zrcadlovky mám Canon IS STM 18-135, celkově kvalita fotek stejná nebo lepší než na canon těle. Ale neostří to za šera nebo stačí už vlastně i stín nebo mně výrazný přechod barev (jednolitá plocha) a bojuju a bojuju ... proto jsem si řekl že redukci vrátím, Canon prodám a pořídím buď Fuji 18-135 nebo Tamron 18-300, láká mě ten rozsah ale nevím je to o něco vyšší váha i objem, s kvalitou obrazu si nejsem jist... super je že všechno včetně canonu je 67mm takže filtry můžu používat původní. Fuji vs. Tamton co byste kdo vybral a proč, pokud by šlo o primární sklo na rodiné výlety (tam totiž an přendavání skel nikdo není zvědavej .-) ?
DR.AKEN
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 7. 2022 15:22

Já bych to vzal takto:

XF 18-120/4 - sice dostupný v září, ale o něco lehčí než 18-135, nevysouvá se, má být parfokální - tj. během zoomování zůstává objekt zaostřený, WR, stabilizace, rychlé a tiché ostření

Tamron 17-70/2.8 - nevadí mi o 50 mm méně v ohnisku, vnitřní ostření, voděodolný, dostupný hned

18-135/3.5 - 5.6 - dostupný, WR, stabiliazce, nejmenší ze všech tří, váhově o něco těžší než 18-120, opticky v pohodě, nebál bych se

Ten Tamron 18-300 mě osobně nezaujal. Když si vezmu, že jsem hodně let používal jako cestovní a v podstatě jediný objektiv Nikon 18-135 a udělal jsem spousty hezkých fotek a většinou stejně používal clonu 5.6 - 8 ... :-) Osobně na APS-C ani 2.8 není žádná darda, to už jít do světelnějších, takže spíše jen kvůli ISu, ale to má X-S10 velmi dobré.
Cenově všechny vyjdou +/- nastejno. Opticky budou OK všechny, takže si jen rozlousknout, zda potřebuji delší ohnisko nebo světelnější objektiv.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 8. 7. 2022 16:20

Ten Tamron je opticky podstatně lepší (kresba mimo střed, přenos kontrastu) než objektiv v rozsahu 18-105, aspoň taková je má zkušenost ze Sony systému.

Nejlepší způsob jak zjistit jaký rozsah potřebuju, je projít si stávající fotky a podívat se na statistiku ohnisek (umí např. Bridge). Zjistil jsem, že rozsah nad 100mm jsem používal v podstatě jen pro větší rozmazání pozadí, což na Tamronu řeší lepší světelnost.

Na dlouhá ohiska (wildlife, sport) mi přijde daleko lepší mít další objektiv, než to řešit univerzálem typu 18-300, který bývá obrazově už dost mizerný. Ostatně někde na výletě se stává zřídkakdy, že bych najednou potřeboval fotit nějaký wildlife.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků