Fujifilm X a GFX

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 5. 2022 21:51

Dolgor píše:Proč tvrdohlavě poukazovat na clonové kroužky, když je tu customizace nebo možnost si vybrat tělo s "moderním" stylem ovládání.

Měl jsem na mysli objektivy.


Podle toho co jsem tu četl, tak pro některé zdejší Fujisty jsou clonové kroužky naprosto zásadní věc a třeba Sigmu bez kroužku by si nekoupili. Tak mě přirozeně napadlo, že to potěšení pramení právě z nich.

Rád se dozvím, co je tak speciálního na Fuji objektivech v porovnání třeba s Viltroxy nebo Laowa. Co jsem se teď díval na srovnávací video Viltrox 23mm f1.4 Fuji vs Fujinon 23mm f1.4 tak obrazově jsou ty objektivy téměř totožné.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noxx_cz 26. 5. 2022 22:33

No zrovna Viltroxe 23 jsem velmi rád prodal a nechal si Fujinu. Tam ten rozdíl byl poměrně znatelný. Viltrox 56 je ale super. Konkrétně mi vadila velká aberace na nižší clony, clickless ovládání clony, navíc dost tuhé a takový divný bokeh při určitých situacích. Prostě tady Fuji 23 vede a řekl bych, že o dost :-). Ono to ale v zásadě platí i o Fuji 56 vs. Viltrox 56 - podobné rozdíly, ovšem Viltrox za polovinu a to je dost pádný argument :-)
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 5. 2022 22:37

23/1,4 má teď novou WR verzi a je prý mnohem lepší než stará.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 27. 5. 2022 07:24

Na staré verzi XF 23mm F1.4 R si mi líbil, kromě clonového kroužku samozřejmě, i ten zámek ostřícího prstence. Ale nelíbilo se mi, že manuální ostření je tzv. "focus by wire". U makro objektivu 80/2.8 tento typ ostření mi spíše dělal vrásky, protože stále to zaostřování bylo "krokové" a ne hezky plynulé jako u běžných manuálních skel.

Ta nová řada pevných 18/23/33 1.4 LM WR je výborná - moderní objektivy pro novou letošní generaci Fuji fotoaparátů. Kazí to jen o něco větší rozměry, váha a tak trochu, čistě subjektivně, jistý můj odstup od nich. Nicméně k dobru je aspoň to, že všechny tři mají téměř totožnou velikost a váhu a vyrovnanou optickou kvalitu.

V žebříčku sympatií (a nostalgie) to vyhrávají u mě zkrátka ty starší objektivy, které Fuji dělal "postaru"... jako např. 14/2.8, 23/1.4, 35/1.4, 56/1.2, 60/2.4 nebo 18/2. Leč jsou k nim výhrady, ať už obrazové nebo konstrukční.

EDIT:
Tamron ofiko potvrdil příchod zoom objektivu 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD pro Fuji X.
Naposledy upravil wikxzen dne 27. 5. 2022 07:43, celkově upraveno 3
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 27. 5. 2022 07:27

Dolgor píše:
Flor.cz píše:zájemce o APS-C teď bude asi dost krmit Canon


Kdybych chtěl něco na WL, tak asi jo. Na focení pro potěšení je ale mezi APS-C systémy Fuji bezkonkurenční ;-)


No no ... ! :D
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 27. 5. 2022 16:11

Víkend to bude výživný a/nebo zábavný. :D

Laowa 9 mm F2.8 Zero-D.jpg
Laowa 9 mm F2.8 Zero-D

Laowa 65 mm F2.8 2X Ultra Macro APO.jpg
Laowa 65 mm F2.8 2X Ultra Macro APO

Oproti Argusu 33mm F0.95 jsou to aspoň lehká skla. Extra grip není třeba. Laowa jede! :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 29. 5. 2022 09:36

Několik laowáckých makro volovin.

V sobotu v tom ostravském vichru bylo "makrování" celkem prd platné. V podstatě venku bez šance, ale pár jich do koše přeci jen neletělo.

Jak jsem předpokládal - oproti Fuji 80/2.8 se s tímto objektivem pracuje mnohem lépe. O velikosti a váze ani netřeba psát... manuální ostření v podstatě Laowa vysoký standard.
Fuji 80/2.8 má obecně kultivovanější projev v obrazu a rozostřené pozadí, ale že by to bylo pro mě osobně až tak podstatné se říci nedá. V PP se z rawu dá leccos dobrého vytáhnout (a schovat).

Jinak práce v 2:1 přiblížení je už celkem dost výzva a to už chce nějaký trénink a hlavně stativ, který jsem na týden zrovna někomu půjčil. Tady pevné ruce i postoj moc nepomáhají. Tu zcela jasně stabilizace z Fuji 80/2.8 citelně chyběla. O absenci stabilizace snímače ani nemluvě! :D

Jsou to "jen" otisky obrazovky v png, ale pro představu to postačí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tož tak no...
Naposledy upravil wikxzen dne 29. 5. 2022 12:02, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 29. 5. 2022 10:17

Tož pěkně to fotí ;-)
Jinak naprosto chápu v takovém přiblížení. Mně to párkrát do roka chytne a i když mám stabilizaci, raději vytahuju stativ :-))
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karel7305879 29. 5. 2022 17:29

Mám velikou prosbu. Vlastním X-H1 a X-T30. Na konci června bude v Roudnici Air show. Potřebuji poradit vhodný objektiv na focení letadel. Díky moc!!!
karel7305879
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 29. 5. 2022 17:36

Zoom 100-400 je na fotenie Air show idealny rozsah na APSC. Vyskusane na niekolkych airshow - sice u mna s Nikonom D500, ale s Fuji to bude to iste :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 29. 5. 2022 18:33

Fujifilm 70-300mm vs 100-400mm – The Full Comparison by Mathieu
+


Kdybych to řešil já, tak bych vzal s klidem menší a lehčí 70~300mm a doplnil to o XF 1.4x TC WR telekonvertor. Ten 100~400mm je už moc velký. U 70~300mm je šance, že jej budeš brát i na jiné foto akce a záměry.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 31. 5. 2022 10:09

Asi okolo 13. hodiny začne live přenos.



+ na FR se už postupně objevují dílčí leaky.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod qq_sk2 31. 5. 2022 13:44

az teraz o 15:00 nasho terajsieho letneho casu
qq_sk2
Návštěvník



Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků