Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 1. 2022 18:46

https://youtu.be/Y0GACItDhkg

To hlavní je od 5:00 dále
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 22. 1. 2022 19:06

Jednoduchý a opakovatelný test, krátké video, pragmatický přístup, proč tohle proboha neumí ostatní youtubeři.

Škoda jen, že v porovnání nebyl Nikon D6, pocitově bych, že je rychlejší, než D850 a technicky to má také opodstatnění, protože má výkonnější procesor. I tak jsou výkony Z9 výborné, hlavně s nasazeným telekonvertorem, kdyby šlo jen o rychlost, koupil bych i Nikon TC-20E, nicméně ISO může být v našich světelných podmínkách límitující.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 23. 1. 2022 15:55

Chystané fotoaparáty Nikon roku 2022:
1. Nikon Z8
2. Nikon Z5 Mark II
3. Nikon Z30
4. Nikon Z50 II
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 23. 1. 2022 16:32

Zdroj?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 23. 1. 2022 16:41

The New Camera.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 24. 1. 2022 10:59

Tak Nikon Rumors píší, že Nikon D500 je nedostupný na mnoha velkých trzích a u velkých prodejců.

Zatím za D500 nevidím náhradu, Z6 nemá dostatečně rychlý AF a má na výřezy malé rozlišení a Z7 má slabší AF a pomaleji ostří s F skly. Z9 je po technické stránce asi Ok, ale cenovka je trojnásobná, což může zákazníkům s D500 odradit.

Takže musíme doufat, že Nikon někdy přijde s CSC alternativou D500.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod 25Paladin 24. 1. 2022 11:48

Tak ale Z9 by ti mohla nahradiť aj D850 aj D500, nie?
25Paladin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 1. 2022 12:26

Koupím jí a uvidím, teoreticky ano, pokud bude vše fungovat, spoustu věcí jsem neměl možnost vyzkoušet v reálných podmínkách (výdrž baterie, focení malých subjektů někde daleko, …), každopádně nemám rád, když mám různá těla s různým ovládáním a D500 nebo D850 budou vždy menší a lehčí, než Z9, vhodnější třeba na cesty letadlem.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod houghs 24. 1. 2022 14:44

pemar píše:Takže musíme doufat, že Nikon někdy přijde s CSC alternativou D500.


Ta šance je mizivá. Už na D500 byl trh relativně malý a údajně pro Nikon zklamáním. U potencionální Z90 by to bylo ještě horší. Na druhou stranu D500 je relativně konkurenceschopný foťák i pro dnešní dobu, což se třeba o 7D II tak říct nedá (nehledě na to že už se nějakou chvíli nevyrábí).

Myslím, že až se situace uklidní, tak se do obchodů ještě vrátí, podobně jako další DSLR. Ovšem už jen za ceníkové ceny a s velmi malou nadějí na nový model.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 1. 2022 16:50

Modely D500 , D850 a D5 měly společný systém automatického zaostřování a do značné míry i uživatelské rozhraní. Díky těmto vlastnostem byly fotoaparáty D500 a D850 velmi atraktivní. Jak reálná je náhrada fotoaparátu D850 nějakou pomalejší verze Z9? Bude to Z8 ? V čem bude Z8 horší, než je Z9 a v čem lepší, než D850 (kromě videa)?

Jak jaká je šance na derivát D500 u řady Z? Hodně by pomohlo, kdyby Nikon uměl vyrobit DX verzi Z9 snímače. Potřebný výpočetní výkon by se snížil přibližně o polovinu. Nároky na baterii by se snížily přibližně na polovinu. Odvod tepla by se snížil přibližně na polovinu. Bylo by možné použit lehčí tělo bez gripu.

Těm lidem, kteří používají D850 pro fotografování ve studiu nebo na krajinu, řada Z7 podle mne dobře poslouží. Těm, kteří používají D850 nebo D500 na akci, by posloužil rychlý fotoaparát DX Z, pokud by jim Z9 připadal příliš objemný, těžký a drahý.

Klíč by ale byl to vyrobit s o hodně sníženými náklady, i mne cena D500 zpočátku odrazovala, protože Nikon chtěl za DX foťák prakticky stejné peníze, jako za FF a skoro dvojnásobek, než za ostatní D7xxx, to si člověk říkal, proč je to tak drahé, ta relativně vysoká se na prodejích D500 podle mne podepsala.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 25. 1. 2022 14:30

Davidof píše:https://youtu.be/Y0GACItDhkg

To hlavní je od 5:00 dále

asi tam mal pouzit na porovnanie skor novsi Z6II, ale hlavne je, ze Z9 stiha s adapterom co to aj D850 nativne.

https://www.youtube.com/watch?v=Y6R9Y9KYf8I
dalsie video A1 vs R3 vs Z9. riesili tam asi najviac pocet fps na Z9 a ze este nie je 600ka na Ztka.
...samotna kvalita fotiek je ale podobna Tony & Chelsea Northrup testovaniam.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 25. 1. 2022 14:53

Trupík nezklamal, fotograficky jako vždy mimo a řeší blbosti, aby přitáhl pozornost. Z toho se nedá skoro nic vyvozovat, jako vždy.

Když to srovnám se Stevem Perrym nebo Mattem Grangerem, … nebo jako Jared Polin je dát na stativ všechny tři a použít u všech nativní 400/2.8. A seriózně to vyhodnotit.

Na rozdíl od trupíka si zatím nemyslím, že 20, 30 nebo 120 fps je nějaká výhra, i na ptákoviny mi často stačí 7 fps a ani proto ani nepotřebuji na D850 nasadit grip, i D500 docela často fotím v režimu Qc (“tichá” série). Ono se často zase tak moc neděje (pták sedí nebo letí) a až na výjimky nepotřebuji zachytit nějaký specifický moment. A tu sérii pak musím prohlížet a třídit … proto počítám s tím, že i u Z9 rychlost omezím na 10, maximálně 15 fps.

Jinak mne fascinuje, že skoro měsíc po uvedení na trh nemá prakticky žádný foto obchod Z9 na skladě, i třeba v Německu jen berou předobjednávky. U nás dokonce nejsou ke koupi ani ty Pro Grade Cobalt CFExpress karty, ani v Megapixelu, ani ve Foto Škoda. Tak nevím, jestli můj záměr koupit Z9 v červnu nebyl nakonec až příliš optimistický (a to mám naplánované nějaké fotoakce dokonce i březnu, ale ty odfotím s D500/D850).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 1. 2022 16:38

Fakt divné video :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 25. 1. 2022 18:51

pemar píše:Jinak mne fascinuje, že skoro měsíc po uvedení na trh nemá prakticky žádný foto obchod Z9 na skladě, i třeba v Německu jen berou předobjednávky. U nás dokonce nejsou ke koupi ani ty Pro Grade Cobalt CFExpress karty, ani v Megapixelu, ani ve Foto Škoda. Tak nevím, jestli můj záměr koupit Z9 v červnu nebyl nakonec až příliš optimistický (a to mám naplánované nějaké fotoakce dokonce i březnu, ale ty odfotím s D500/D850).


Co kolují různé zvěsti, tak ten průšvih s různými komponentami je daleko větší, než by se zdálo. Týká se v podstatě všech výrobců, ale zrovna Nikonu Z9 prý možná vůbec nejvíce - je v tom strašně moc věcí nových, takže se nedá "kouzlit" s přesuny priorit dodávek mezi různými produkty. Ale opakuji, není to jen Nikon, třeba dodávky R3 od Canonu také eufemisticky řečeno "nesplňují očekávání" :-(
Možná něco vybublá už za necelý měsíc na japonském CP show, to je pro foto asi nejvýznamnější akce, kde v podstatě všichni mají velké tiskovky a leckdy se v tomto termínu něco vypustilo. Tím, jak je to v JPN, tam vystupují lidé přímo z centrál, kteří mají přehled o skutečném stavu výroby, narozdíl od lidí z různých lokálních zastoupení...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 25. 1. 2022 19:38

Jak jsem psal, na představení na Slovensku byla řečena informace, že dodávky mají být 2-3 kusy týdně dohromady pro Českou a Slovenskou republiku. Netuším, kolik je předobjednávek a netuším, jaké jsou objednávky či prodeje foťáků v ČR a v SR v téhle cenové hladině.

Ale hlad po Z9 je celoevropský, takže kdyby svoji kvótu někdo neprodal v ČR nebo SR, tak to snadno prodá do Německa nebo jinam. Podle toho, co říkal Filip Barták, to vypadá, že ani velkým obchodům nezbyde kvóta na předváděcí foťáky, že to co přijde, to se prodá, aniž by se to dostalo do vitríny. Já takovou situaci nepamatuji, ani když přišel Nikon D5, D500 nebo D850 (po těch byla poptávka také vysoká a v Německu nebyly na skladě vůbec, ale stejně jsem nečekal déle, než týden nebo dva), Z6 a Z7 také byly na skladě aspoň v minimálním množství. Ono to asi bude opravdu souviset s polovodiči, jako u Applu a dalších.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků