Drony

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 14. 1. 2022 18:21

Tak na okraj - nastal jistý posun kolem SDK (což umožní "lepší" aplikace) pro některé drony DJI, konkrétně Mini 2, Mini SE a AIR2S.
SDK už je reálně venku, zatím bohužel jen pro Android, ale i to je fajn, protože to umožní tvůrcům aplikací zahájit vývoj. DroneLink už je snad dokonce s tímto updatem venku, ale to je trochu diskutabilní varianta, osobně určitě počkám na update Litchi.
Pro IOS by SDK mělo vylézt 31.3. a dá se čekat, že vývoj Apple verze pak už bude rychlejší.
No nerad bych to zakřikl, ale vidím šanci, že většinu letošní sezóny bych už mohl mít AIR2S aplikaci, která mi nepoleze na nervy tolik jako DJI Fly a například mít podstatně lepší možnosti pro skládané panoramy...

Tak doufejme :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 1. 2022 11:52

Dotaz(y) k Air2S:

Nikde v návodu (ani v aplikaci) jsem nenašel, jak (a kam) vložit registrační čístlo dronu (předpokládám, že DJI to umožňuje). V aplikaci se mi nakonec podařilo vnořit do oddílu týkajícího se dálkové identifikace, ale kolonka, která případně připadala v úvahu, umožňuje vložit pouze 10 znaků.

Jinak
- relativně často dron hlásí zablokovaný gimbal / problém s jeho motorem, nakonec pak ale vše funguje,
- dron občas nereaguje na stisk spouště.
Máte s tím zkušenosti?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 17. 1. 2022 15:00

Vkládání ID neřeš, to bude mít smysl někdy ve vzdálené budoucnosti, až pojede RemoteID. Jinak mám dojem, že v nějakém materiálu, co mi po certifikaci přišel, nějaké variace ID pro tento účel zmíněna byla, ale je to prostě zbytečné.

Ad spoušt - tak ona nejede například při ukládání - pokud třeba použiješ AEB, tak to rychle exponuje, ale pak jede nějaká synchronizace, během které další fotku nedovolí, není to tohle? Po single shot si toho člověk ani moc nevšimne, ale u AEB občas ano.,

Ad gimbal - při zapnutí musí být úplně volný, fakt se nesmí o nic opírat (ani o trávu), nemáš problém v tomto?
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 1. 2022 15:13

Ok, díky.
Ad ukládání, jj, při AEB jsem si všiml, že to ukládá dlouho. Ale toto jsem nemyslel. Naposledy jsem si toho všiml, když jsem chtěl foti při klesání. Mačkám a nic. Občas to taky zazlobí, když je dron relativně daleko.
Tráva problémy dělat může. Ale někdy mi to hlásí, i když držím dron v ruce. Jinak jednou se ten gimbal nějak svévolně přetočil a potom se mu moc nechtělo vracet do správné/horizontální polohy. Ale to bylo trochu z jinýho soudku.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 18. 1. 2022 19:29

Zkoušel někdo CHASING PODVODNÍ DRON GLADIUS MINI 100 m? Já bych ho koupil, ale letos se k moři zatím nechystám.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 26. 1. 2022 10:17

Konečně jsem se po dloooouhé době dostal ke zpracování videa z dronu a zjišťuju, že bych možná mohl svého AIR1 nahradit něčím "lepším". Co byste mi doporučili jako ideální skok? Jde mi ze 60% o kvalitu fotek a ze 40% kvalitu videa (byť na to se teď asi zaměřím trochu víc). Osobně se přikláním k AIR 2S. Pomůžu si v něčem? Nebo naopak bude mi něco chybět?
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 26. 1. 2022 11:44

U AIR2S si proti AIR1 pomůžeš úplně ve všem (teoreticky horší aplikace, ale už jak jsem psal výše se rozjíždí SDK, takže brzy i toto bude vyřešeno možností alternativní).

Pokud nespěcháš, tak bych chvíli počkal, zda začne někdo do ČR dovážet nové Autely, pokud by byly za dobrou cenu, tak to může být hodně zajímavá alternativa. Už jsou reálně na trhu a po YT je více recenzí, vesměs celkem pozitivních, ale zatím je to hodně nové, tak bych to ještě chvíli sledoval a taky vyčkal, jak to bude v ČR (starší Autel EVO se sem dovážel, tak šance je).
Ale pokud tohle slibně vypadat nebude, tak bych se DJI AIR2S vůbec nebál, šance na spokojenost je vysoká.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků