Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 6. 2019 12:11

Ještě nebyly žádné ostré testy, jestli se nemýlím (?)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 6. 2019 12:14

Myslím, že ne.
Ale co sleduju, tak lidi dost věří těm prohlášením o kvalitě a la pevný skla a valí předobjednávky.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 6. 2019 12:30

Hmm, jsou to správní hráči - napřed jednat a pak přemýšlet :-)

Ale na video to bude víc než dobrý, tím jsem si skoro jistý. Zkoumání 1:1 v rozích na F1,7 bude možná jiná písnička, ale uvidíme.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 12. 6. 2019 12:38

Jsem zvědav. I když jen ze zvědavosti. ;-)
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 6. 2019 12:40

Já též. Ale jak jsem psal, bojím se, aby neudělali bratříčka 50-100 ... :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 12. 6. 2019 13:05

Ferin píše:
Fidko píše:Pokial ich nekupi za realne ceny "u cinana". Tam som ich uz videl pod 700eur. Inak ocenenie za najpredrazenejsie mFT sklo stale drzi 75 f1.8, takze tieto su este relativne ok :) (az sa mi zatocila hlava ked som to napisal :-D )

Tak to sklo se dá opakovaně v akci koupit za +/- 300 €, což mi na jeho kvality zas tak strašný nepřinde.

To je samozrejme nieco ine. Myslim, ze takych 499eur standardna by bola fer.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 6. 2019 14:08

Narazil jsem na informaci od někoho, kdo si dal tu práci a nějak změřil vliv nastavení citlivosti CAF u EM1mark 2

"Regarding all the talk here about the C-AF sensitivity setting, some time ago I posted the results of some experiments with the E-M1 II. The timings may well be the same in the E-M1X.
I devised a way to measure what the effect of the setting is.
Basically it determines how long the camera waits after losing focus before it changes the focus.
The advantage of no delay is that it always works hard to maintain focus.
The advantage of a delay is that it doesn't lose focus if the target is momentarily obscured.

Here are the measurements I obtained:
C-AF Sensitiivity - Results of timing measurements
Sensitivity ----- Delay in 1/100 of a second ----- Frames at 18fps
+2 ----------------- 0 -------------------------------- 0
+1 ----------------- 5 -------------------------------- 1
0 ------------------ 17 ------------------------------- 3
-1 ----------------- 67 ------------------------------ 12
-2 ---------------- 117 ------------------------------ 21
"
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 13. 6. 2019 14:18

Supr!
Zajímalo by mě, jak ty setiny měřil. ;-)
Tak teď ještě to Osobní menu a šupnout to nastavení do něj.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 6. 2019 14:28

Taky si říkám :-)

Nejspíš nějak fotil stopky ale ten původní příspěvek jsem nehledal.

Zatím to mám trvale na +2, zdá se mi, že to funguje i na paralelně se pohybující cíle a dokud udržím opeřence v zóně, tak to proti obloze nebo hodně vzdálenému pozadí nemá tendenci přeostřit.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 13. 6. 2019 19:26

Davidof píše:Vybírej mezi 15/1,7 a 16/1,4.

Pokud jsi byl zvyklý na snimače 3:2, tak nezapomeň na to, že horizontálni úhel pohledu 4:3 je trochu jiný, než 3:2.

Ta 15/1,7 má horizontální úhel pohledu trochu menši, než by měla 30 na 3:2. Je to tedy trochu bližší k té 35 na FF. A 16/1,4 ještě víc.

Jo, máš pravdu, to mi nedošlo, ještě jsem ani nic netisknul a teprve si zvykám na pro mě nový systém. Už mám rozhodnuté. Ten Panasonic 15 ostří velmi rychle a je i kresbně skvělý. Tady ho vychvalují do nebes:

https://www.digimanie.cz/recenze-panaso ... -asph/7209

Ferin: byl jsem zvyklý na relativně málo šumu při focení ve špatně osvícených interiérech. A M/43 přeci jen šumí více, než Fuji, takže světelnost pro mě hraje docela zásadní roli.

Ganec: na DXO mi nejde nastavit nic jiného u toho Olympusu 256 mm f 1,2, než EM1 M2, kde nastavuješ těla? Můžeš pro zajímavost nahodit přímý link s jiným tělem, kde T-stop vychází lépe?
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 13. 6. 2019 20:52

Tela sa dajú nastaviť pri priamom porovnaní. Napríklad tu som nastavil E-P5:
https://www.dxomark.com/Lenses/Compare/ ... 83_450_883
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 13. 6. 2019 21:00

Máš pravdu, ale nechápu, jak je možné, že na jiném těle je jiná propustnost? Taky bych řekl, že tělo nehraje roli. To by potom znamenalo, že má EM1 M2 celkově horší propustnost?
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 6. 2019 06:16

Tady o tom něco píšou ale je to bez záruky, vůbec tomu nerozumím :-)

https://www.dpreview.com/forums/thread/4305815
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 14. 6. 2019 08:17

Jak vas tak sleduji ... nemate to foceni s Olympusem nejake komplikovane? :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 6. 2019 08:33

Focení s Olympusem je úplně v pohodě, dokonce můžeme i vyvolávat RAWy v jednom programu bez předzpracování, prostě pohodička ;-)

Upřímně řečeno, diskutuji o tom a dávám odkazy proto, že to některé diskutující zajímá, od toho tu ta diskuse je.

Osobně to nepovažuju za moc důležité ale už jsem se naučil, že každý má jiné preference. Těžko předpokládat, že zrovna ty moje preference jsou etalon a všichni ostatní jsou směšní.

Zrovna ten odkaz s měřením a výpočty je daleko za hranicí toho, co považuju u focení za důležité, to bych mohl po škole zůstat u matematiky a vyšlo by mi to nastejno. Ale třeba v tom někdo najde nějaké zajímavé informace, kdo ví :-)
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka