Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ady_h 20. 5. 2019 10:31

Ondrej Bobek, na tej porovnavacej bola 1/4000s ale ako pises budem sa snazit to stlacit do 1/2000, ak som dal iso 100 tak to bolo nieco okolo 1/500

toto je v okoli Senice, je to tu asi typicke pre cele zahorie borovice a piesok :D

ja mam zatial od novembra na jednej A7III uz 19.000 cvaknuti a osobne si myslim,ze Sony ten nabeh co bol schopny zvladat napriklad 5D2,3,4 asi nezvladne, predsa to je len ina trieda v tomto... najviac som mal nabehanych 280.000 a stav noveho fotaku, kamosi mali bezne okolo pol miliona. Co tak citam po nete tak uzavierky v sony toho vela nevydrzia, toto je jedine co ma mrzi po prechode z Canonu, cakat kedy to prdne
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 5. 2019 11:18

Na Canonoch sa dalo ist pomerne daleko za papierovu vydrz (1D4 mal tusim 700tis cvakov a 6D nieco cez 300tis - oba stale isli, aj ked trocha menej isto - najma 1D obcas "spomalil" pri serii fotiek).
A7R2 som predaval po cca 250tis zaberoch a nebolo to nejak citit na tom fotaku (a ani vidiet), tak dufam, ze A7R3 bude na tom minimalne rovnako dobre :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 21. 5. 2019 20:04

Trochu mně štve eyeAF. Při fotografování polibku při obřadu, tím že se oba otočí k sobě a nejdou vidět oči, foťák bleskově přeostří na lidi v pozadí. Pak se při kontrole fotek v PC nestačím divit. :-(
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 21. 5. 2019 22:00

Kirtap: akurat upravujem fotky z gratulovaciek a tiez nie vsetko je trafene kam som chcel. chce si to najst vhodny system. stale si zvykam (s fw 3.01).

Realtime EyeAF mam stale aktivny. fotim v rezime jedneho bodu (vacsinou velkost S, M). tak ked nie su oci v zabere, snazim sa tu oblast trafit tym AF bodom.
a na AF-ON tlacitku (to je tak akurat po ruke, ked mam hladacik na oku) mam EyeAF funkciu, tj. hocikde na scene najde rovno oci, ked nestiham zasa menit kompoziciu.

niekedy je to o hubu. kedysi bol svaty pokoj na zrkadlovke, isiel som vacsinou na stredovy AF bod a prezil som :)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 22. 5. 2019 01:48

lennyl_2: dík, jj na zrcadlovce se tohle neřešilo ;-) většinou podle situace střídám ten režim jednoho bodu se širokou zónou. Nefotím svatby zas tak často, budu se muset naučit to včas změnit. Nevíte někdo, jestli se dá nastavit aby změny v nastavení platily pro polohu foťáku vodorovně i svisle?
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 22. 5. 2019 05:29

Já jak to mám osekaný (není afc oko) tak fofim afs středová zóna s vokem nebo small bod vybraný takové klidnější portréty / momentky a afc small bod v pohybu dítě.

No a když jsem včera fotil portrét 1 denní dítě v zavinovacce tak jsem si tam zapomněl afc s bodem S, tak jsem namířil malou kostičku vždy na jedno oko a fotil a pak jsem zjistil, že je 85% s ostrým nosem a oči pryč. Tak jsem to sledoval a vždy jak jsem namáčk, tak malá kostička jen přes oko zezelenala ale než jsem udělal cvak, tak se kostka zvětšila, někdy i do obdélníku přes obličej, přes obě oči s nosem... Prostě afc no, jak se to občas mění ta kostka zaostření.. Pak jsem dal afs a mini kostička na oku neomylně.. Ale afc realtime oko by mi asi nepomohlo, protože jak se dítě vzbudilo tak jsem už v tom správném módu afs mohl použít to oko a nenašlo, prostě žádné lidské oko na scéně :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 22. 5. 2019 06:07

Mám možnost koupit A7II za nízkou cenu, ale má nafoceno cca 120.000. Má cenu do toho jít, když má tolik najeto?
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 22. 5. 2019 07:13

Kdyby to nebylo stáčený a cena kolem 15L tak bych to bral. Měl jsem za 15L novou a7 z alzy, takže za stejnou cenu bych bral ojetinu 2ky. :-)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 5. 2019 07:33

Kirtap - mne sa to este v kostole nestalo, no fotim podobne ako Lennyl_2 s Flexible Spot S/M, ktory umiestnujem tam, kde treba. Rovnako mam neustale zapnute Eye AF a nevadi to.
Obcas sa mi stane, ze chce preostrit dozadu, ak je AF bod podobne velky ako hlava, na ktoru sa snazim zaostrit a zaroven sa s nou prekryva niekto na pozadi (napr. na tancovacke, fotenie z boku - ludia sediaci pri sebe).

AF bod na vysku/sirku sa nastavuje v uplne prvej karte, 5/14, Swt.V/H AF Area (na A7R3 je to uplne dole)
Mam to nastavene na "AF Point Only" - pamata si nastavenie na sirku a na vysku (pri otoceni fotoaparatu na obe strany).

Papierova zivotnost A7II je 200tis fotiek - tu by aj mohol v pohode dosiahnut ak sa s nim pravidelne fotilo. Pokial je cena dobra, tak to nemusi byt zly nakup. Oproti A6300 to ale nebude polepsenie si, skor len zmena fotaku (A6300 ma lepsi obraz, AF a aj rychlost - A7II ma stabilizaciu a "FF look" s mensou hlbkou ostrosti)
https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 3966446973
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 22. 5. 2019 08:32, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 22. 5. 2019 08:32

Takže ji zbývá cca 80.000 cvaků života. To je tak na 80 akcí. Tak dlouho tady ani nebudu. ;-) Prodává ji za 14.000. Ale zase si říkám, jestli nebude lepší k A6300 koupit sigmu 30/1,4.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 5. 2019 08:33

Ak planujes ostat pri mensich fotoaparatoch a objektivoch, tak bude ta Sigma asi rozumnejsia volba. Vsetky tri su velmi podarene (16/1.4, 30/1.4 a 56/1.4)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 22. 5. 2019 11:12

A pro mě to taky nemá smysl ne? Ta bazarovka. Poradnej skok a vyladění je až u III verze..

Spíš teď koukám o čem mám snit do budoucna 7iii nebo 7riii protože celkově vyladěnějsi nebo vyváženějsi je bez R. Autofokus, ISO výkon.. A R spíš pro krajinářské - hyper rozlišení a větší dynamickej.. a cropaře a bilborďáky.. :hm
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 5. 2019 11:35

Myslim si, ze z A7/A6300/A6500 je poriadny skok, ktory stoji za tie peniaze, az fotoaparat Sony A7III
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 22. 5. 2019 12:13

U Áčkové řady to chce až dotykový displej, stabilizace snímače a elektronická závěrka (kterou A6300 má :-) ). Proč bych chtěla větší foťák je moje gramlavost při vysouvání externího blesku. Ten nástavec se sáňkami má něco do sebe. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 22. 5. 2019 12:14

Jako první si nasetrim na sigmu 135.. I když tento pohled je smutný..

Obrázek

.. Jako by neměli dost "svých" objektivů, ještě Maj nejlevnější 3rd party >:-(

A a7iii (bez R jsem se rozhodl) až bude pod 40L ideálně v superakci za 34900 :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků