Adobe Lightroom 5 návod v češtině

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod radek72 31. 10. 2013 06:28

Nevíte někdo kde stáhnout nějaký návod, příručku k Adobe Lightroom 5 v češtině? Alespoň základní věci, popis prostředí a základní postupy, abych se do toho rychleji dostal.

Nainstaloval jsem si prozatím 30denní verzi AL 5.2 zatím se s tím trochu peru. Chci toho co nejvíce vyzkoušet, abych se mohl rozhodnout, zda se mi vyplatí koupit plnou verzi.
Dík
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 31. 10. 2013 09:15

kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 31. 10. 2013 12:07

Za tyto informace se běžně platí, zvláště pokud je potřebujete v češtině. Ale zkuste google, třeba se nějaký schopnější uživatel LR prezentuje ve videu.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 6. 11. 2013 04:13

Mě by pro začátek stačil alespoň několika stránkový návod. Zatím to chci jen vyzkoušet (mám nainstalovanou 30 denní verzi LR 5.2) , abych zjistil, zda se mi vyplatí Lightroom koupit. Dokud ho nekoupím nemá pro mne smysl kupovat za x set korun literaturu. V nouzi to může být i v angličtině, ale něco nevelkého rozsahu a přehledného, nejsem žádný velký angličtinář.
Jinak z toho odkazu co poslal Martin je použitelná asi jen jediná kniha LR verze 2 se mi zdá už předsi jen příliš stará, abych dnes za to platil.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RoboK 6. 11. 2013 08:48

Kniha Scott Kelby - Digitální fotografie v Adobe Photoshop Lightroom 4 ( posledná v odkaze od kozakm) je výborná, Lightroom 5 má nejake funkcie naviac, ale vetšina je rovnaká. Je možné aj nainštalovať češtinu do LR http://michalmetlicka.cz/lightroom_cz_main/. Na internete nájdeš aj kopu videí ako začat pracovať s Lightroomom. To či sa Ti oplatí software kupiť je len na Tebe, ja ho môžem len odporučiť. ;-)
RoboK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 6. 11. 2013 10:18

Tohle by mohlo pro začátek stačit, je to pro verzi 4, ale základ je stejnej.
http://www.fototipy.cz/clanky/upravy-fo ... dil-import
http://www.letemsvetemapplem.eu/2013/01/14/1-dil-lr-importujeme-a-tvorime-knihovny-z-nasich-fotografii/
Něco bylo taky na ephoto.sk, ale už to koukám zpoplatnili. Kdybys chtěl vědět něco konkrétního, tak se ptej.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radek72 6. 11. 2013 17:43

RoboK: jestli se rozhodnu LR koupit, tak si asi koupím i tu knihu od Kelbyho

hoax: dík za tyto tipy, zatím mi to bude stačit abych se do toho rychle dostal a vyzkoušel co potřebuji. Ale zdá se mi už teď dobrý, jen jde o to, jestli mi bude stát za ty prachy.
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod celim 10. 2. 2016 13:28

Toho Kellbyho LR5 mám a je to moc pěkná knížka.Když jsem si pořídil LR, tak jsem koupil jediné co jsem sehnal a to byla obdobná knížka pro LR2 (Evening), ale ta pro LR5 se mi líbí mnohem víc.
celim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 2. 2016 14:21

Navody na youtube su idealne ak nevies zacat sam - dobre je aj to, ze su vacsinou v anglictine, tj. zodpovedaju prostrediu programu.
Vdaka nauceniu sa skutocne len par zakladnych vyrazov, moze fotograf rychlo zacat vyuzivat aj vseobecnejsie foto-navody, ktorych je plny internet...
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 10. 2. 2016 15:59

Alebo si stiahni CZ lokalizaciu od Michala Metlicku a budes vysmiaty...a kopec videi je na nete v CZ/SK jazyku.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vampitek 10. 2. 2016 17:15

http://www.paladix.cz/clanky/lightroom- ... ratky.html
a následujících cca 20 dílů taktéž na paladixu nebo na stránkách autora (https://www.michalkrause.com).
Není to sice jen o 5. verzi, ale je toho spousta :-).
Aktuálně vychází na pokračování stejně dobře zpracovaný seriál o Capture One - taktéž od M.Krause.

Příjemné čtení, František Pecen
Vampitek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jimmyrobert 21. 5. 2019 08:48

With this free manual, you can learn how tool is handled by tool, one of the most important programs created by Adobe Systems for the world of image and photo retouching, Photoshop in its Lightroom 5 version.

This is a tool designed so that professional photographers can treat digital images , as well as post-production work in a lighter and faster way , even through their mobile devices or tablets.

The program has a series of characteristics that we can consider the most outstanding, some of these are:

Ability to cover the entire work flow
Its interface allows a comfortable and efficient work
It is very intuitive, effective and simple
school management software
jimmyrobert
Kolemjdoucí