Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chodec80 22. 5. 2019 21:29

Fuck8r: šedivku už za těch 40k máš ;-). A ta Sigma 135 vyjde na cca 27k (ale 1 rok záruky vs 5 let CZ)
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 22. 5. 2019 22:23

Ta záruka no.. U sigmy se občas rozsype motor a 5 let je luxus. Podle heureky to už stálo v prosinci 29L tak budu číhat.. Do konce roku. Na a7 jsem si také počkal 5 let :lol:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel32383 23. 5. 2019 08:28

Je tu někdo kdo s A7III spíš točí videa?
pavel32383
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 5. 2019 09:36

Asi ani nie, na digiarene par ludi toci s tusim Panasonicmi. U nas vo firme maju nejake A6500, no o nich neviem nic, ani nastavenia ake maju (povodne ich chceli kvoli S-Logom, no nakoniec pouzivaju len nejake bezne neutralne profily).

Tento chlapik ma na YT celkom zaujimave videa aj o Sony: https://www.youtube.com/channel/UC09qAS ... 0rg/videos
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel32383 24. 5. 2019 16:34

Jo toho chlapíka sleduju. Někdy má hodně naučné videa. Já s A7III točím už asi rok. Hlavně stále řeším objektivy. Mám pár pevných, ale už párkrát se mi při výměně objektivu dostal do foťáku i nějaký bordel. Proto jsem hledal nějaký dobrý zoom a přemýšlím o tamron 28-75 f2,8 pro sony. Mam i redukci sigmu mc-11, ale nevim zda má cenu kupovat canon, když má člověk tělo sony. (navíc dobře světelný zoom 24-70 f2,8 stojí jak u canonu tak sony víc jak 50tisíc). Pevné jsou sice lepší, ale stále to měnit moc nechci, hlavně kvůli vniknutí bordelu do foťáku. Vy fotografové to stále a bez obav měníte nebo radši používáte nějaký univerzální světelný zoom?
pavel32383
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 5. 2019 16:43

Co jsem viděl videa a recenze tý 28-75/2,8 , tak vždycky byly pozitivní. Asi je trošku horší, než GM, ale jen o fous. Pokud ti nevadí 28mm ohnisko, tak není moc co řešit, myslím.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 5. 2019 17:26

U nas tiez planuju chalani kupit ten 28-75/2.8, neskor mozno aj sirokac. Osobne som ho este neskusal, mali sme nejake Sigmy pre APSC, no tie mali hlucny motorcek na video, tak zatial ostali pri Sony sklach.
Nejake staznosti nan boli iba na AF vo videu hned ako prisiel na trh, to po par tyzdnoch opravili cez FW, odvtedy len sama chvala.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 24. 5. 2019 19:03

No já když jsem koukal po univerzálním zoomu. Tak jsem měl požadavek F2, 8 což je na FF výkon f1. 8 na menším snímači (měl jsem 1.8 35mm pevnak na nex6) takže stejný look, oddělené pozadí ale na zoomu - což je obrovský bonus pro univerzální zakladak.

Tak jsem dal filtr : bajonet FE, F2. 8 a vyjeli mi 4 objektivy 24-70 za 60L, 16-35 za 70L a 70-200 za 80L :lol:

.. A pak nějaký tamron 28-75 za 20,5L!! Tak jsem kouk na testy : ostrý, poměr cena výkon top - hned jsem po něm hmátnul o<:)

-- 24. 5. 2019 19:05 --

Nemá stabilizaci - ale to má tělo že jo.. (i když u mě ne)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel32383 25. 5. 2019 08:54

Měl bych dvě otázky:
A) Někde jsem četl, že je nejlepší používat nativní objektivy. Odhaduju, že nativní znamená, že když má někdo tělo sony, tak používat sony objektivy. Odhaduju, že největší výhoda je v rychlosti ostření. Třeba s adaptérem sigma mc-11 může být ostření pomalejší to chápu. Je ještě nějaká výhoda nativních objektivů? (já když točím a ostřím ručně, tak rychlost ostření je mi jedno).
B) Taky se hovoří o objektivech určené pro bezzrcadlovky. V čem je rozdíl? Já mam přes MC-11 nasazené na A7III i staré objektivy a fungují taky dobře.

Trochu mě štve, že parametry na eshopech jsou neúplné. Když se objektiv uvádí na trh a popisuje se ručně, tak se třeba píše, že je schopný vykreslit dobře i 4K. Ale při samotném prodeji se píše počet lamel, váha atd, ale tyto věci ne. Což já při natáčení bych rád.
pavel32383
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fuck8r 25. 5. 2019 14:40

nejsem si jistý ale objektivy pro bezzrcadlovky nejdou na zrcadlovky, protože jsou dělané natěsno se snímačem a na zrcadlovce je snímač hlouběji pod bajonetem - kdežto zrcadlovkové objektivy si adaptérem oddálíte a pasuje i na bezzrcátko

jinak origo neorigo je snad jedno, origo mají ve foťáku SW podporu korekce vad objektivu (narovná soudkovitost apod) ale to stejně funguje jen do JPGu a RAW bude zkreslený s jakýmkoliv objektivem (když objektiv zkresluje nějak viditelně).. a stejně i rychlost ostření, to je model od modelu - někde bude rychlejší sony, u nějakého modelu objektivu zase sigma (na YT je sposta srovnání i právě v natáčení videí jak pohotově to focusí.. třeba souboj 85mm objektivů, apod..)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 25. 5. 2019 17:19

Pomalost ostření přes adaptér je jedna věc, druhá je, že ne všechny objektivy přes redukci správně ostří. Např. Canon 50 1.8 STM ostří jen kolem středu. Dál od středu se AF nechytá. Jiný neduh může být sériové focení. Adaptovaná Canon skla nedají ostře víc jak midle rychlost a ani to ne všechny snímky.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 5. 2019 08:38

Nativne skla = tie ktore sa montuju bez nutnosti pouzit adapter. Rychlost ostrenia maju dobru aj tie cez adapter, no najma starsie a lacne objektivy maju problem s ostrenim mimo stred (aj mne siel 50 STM mimo stred trocha horsie, navyse ma kvalitu obrazu horsiu, nez moderne nativne 50mm objektivy). Vo videu sa tiez vyskytuje viac starosti s AF pri pouziti adapterov.

Riesit to, ci niekde pisu, ze modernejsie FF sklo vykresli 4K, mi pride ako blbost - nemyslim si, ze je 8-9Mpx problematicke rozlisenie. Skor sa riesi, ci kvalitne vykreslia napr. 50-100Mpx.

Test manualneho APSC sirokaca Laowa 9mm f2.8:
https://phillipreeve.net/blog/review-la ... 2-8-aps-c/
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ady_h 28. 5. 2019 13:21

Canon skla , u mna kontretne na A7III , ostrili akoby fakt len v ploche kde su ostriace body na DSLR, viacej do krajov to uz lietalo a hladalo ... preto som predal aj svoj oblubeny 85L, z canonu som si nechal len 135L a 200L, ich ekvivalent pre sony je drahsi (mozno zoberiem sigmu 135) a u 200 nemam alternativu , ostrenie sa snazim robit niekde v blizkom okoli stredu , vacsinou fotim na ne z dialky tak prekomponovavanie nieje az taky problem
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 28. 5. 2019 16:52

Já s ostatníma neměl problém. Překomponování naopak problém byl, protože 99 % času jedu na AF-C a skoro vždy mám na spoušti aktivní AF.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 28. 5. 2019 17:31

A co skla od Sony pro A bajonet? S redukcí od sony by měly fungovat líp než ty od Canonu přes sigmu či jinou redukci. Nebo ne?
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků